18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie serce Heavy Metalu - gitary Mayones

Nap_Limak • 2012-06-03, 11:14
Jim Boulden z CNN składa wizytę fabryce gitar Mayones.


Skee13

2012-06-04, 12:25
pierwszy raz słyszę lektora z polskiego na angielski

Roszp

2012-06-04, 14:41
Tristan88 napisał/a:


Nie każdemu mamusia z tatusiem zasponsorują takie cudo.



Chyba Cię synek popie**oliło. Mamusia i tatuś nie mają nic do gadania.

Tristan88 napisał/a:


Niektórzy muszą nieźle zapie**alać aby takie mieć.

A piwo dostałeś przez pomyłkę.



I może byś najpierw spytał czy zarobiłem sam, czy nie? Z góry zakładasz, że ja akurat należę do "Tych złych, co zawsze mieli lepiej niż ja". Tak się akurat składa, że sam zapie**alałem w pocie czoła przez kilka miesięcy, odkładałem większość zarobionego hajsu i się dorobiłem. Zamiast narzekać weź się do roboty i też będziesz miał. Widzisz - ja wolę działać, zamiast narzekać potem że ktoś ma lepiej. Marz dalej, ja idę pograć.

amb

2012-06-04, 15:03
doprawdy, serce rosnie. podobnie bylo chyba z Laboga, ale oni nie osiagneli takiego sukcesu...

grzeczysławkolano

2012-06-04, 16:03
Warto też wspomnieć o innej polskiej firmie produkującej gitary, a mianowicie RAN. Robią wiosła dla m. in. Jeffa Watersa z Annihilatora czy Petera z Vadera ;-)

Shatter

2012-06-04, 19:59
Ceny mają kompletnie z dupy.Chyba że kupimy używanego...
A z tańszych to Schecter robi całkiem niezłe instrumenty, zwłaszcza ich sygnatura Jeffa Loomisa jest świetna.

wilczekone

2012-06-04, 21:25
Daniel Gildenlöw z Pain of Salvation gra na Mayonesie. Są nawet jego syngowane modele

nynek345

2012-06-05, 00:33
Mayonesy są drogie, bo są dobre. Już widzę pie**olenie, że się cenią, że za drogie, że kilkanaście lat temu były lepsze itd. itd. Sam gram na Setiusie GTM6 i cenię sobie tą gitarę. Mi się jeszcze udało ją kupić przed podniesieniem cen (niecałe 3k zł), teraz chyba cena wynosi 5k, ale ręki uciąć sobie nie dam. Co do samych gitar, wybór mają duży, Regiusy stoją na bardzo wysokim poziomie (kto ma, może to potwierdzić), seria Elements jest rarytasem z ich oferty. Basy są śliczne i mają dobre brzmienie, wiele osób je chwali. Wzrost ceny spowodowany jest prawdopodobnie tym, iż większość gitar jest sprzedawanych za granicą. Kilkanaście lat temu mayonesy były lepsze? Może model KZM? Wątpię aby można je porównać do aktualnie sprzedawanych modeli (np do Setiusa z grafitowym siodełkiem, 5-częściową szyjką, oraz wieloma innymi specyfikacjami godnymi najlepszych gitar). Co do gitar za około 2k zł, zalecam odwiedzić ich stronę i poszperać troszkę. Mayones dysponuje ofertą tańszych gitar pod nazwą Flame. Moim zdaniem możemy być dumni z tej firmy i nie pie**olić jakie to boskie są LP od Gibsona, Straty od Fendera, PRSy typu Custom itd. Mayones nie odbiega jakością od bardziej znanych marek, więc najpierw poznajcie, a potem piszcie opinie. Smutne jest to, że we własnym, rodzimym kraju większość osób podnieca się zagranicznymi gitarami, a mało kto zna Mayonesa... no cóż, hamerykańskie oczywiście lepsze...

Krzysztov

2012-06-06, 13:20
planuję wybranie się do mayonezów już od jakiegoś czasu. trzeba rozbić skarbonkę i ruszyć dupę, choć jestem przywiązany do mojego aktualnego elektryka :)