18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

waloos

2017-08-03, 19:53
Nie wiem kto był winny w pierwszej sytuacji, bo policjantem nie jestem, ale wiem jedno - kierownik od wyprzedzania to j***ny idiota, taki przez ktorych jest najwięcej wypadków.

Jedzie kolumna samochodów, kazdy tym samym tempem, każdy tak samo ale jeden musi się znaleźć który pokaże, jakiego ma wielkiego penisa i zacznie wyprzedzać wszystkich na raz. To jest własnie typ kierowcy który jest najniebezpieczniejszy - taki który jeździ inaczej niż reszta, wtedy ciężko przewidzieć co odjebie.

Ten gość widząc, że na prawym pasie zaczyna się coś dziać, ktoś hamuje itp. już powinien ściągać nogę z gazu, jego reakcja była mocno spóźniona.

Swoją drogą, to tak się zastanawiam, co osoby tego typu robią z tymi zaoszczędzonymi kilkoma minutami?

tarcer123

2017-08-03, 20:56
Zimne piwko z pianką dla ludzi którzy zatrzymują się widzą kolizję a nie sp***alają w podskokach jak Janusze pędzący na promocje badziewia do stonki.

miken1200

2017-08-04, 09:27
Ale głupoty wypisujecie. Co z tego, że był znak ostrzegający o skrzyżowaniu skoro kierowca nie dojechał do skrzyżowania i na nim nie wyprzedzał. Co do znaku o przejściu dla pieszych - gdyby tamto auto nie skręcało, a jechało prosto, to wtedy wyprzedzający złamałby zakaz wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. W takiej sytuacji jak na filmie nie ma to jednak znaczenia, bo manewr wyprzedzania zakończony był daleko przed przejściem. Także gadanie o skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych jest bezsensowne.

Co do stwierdzenia Pilotn22 "2) Jeśli pojazd wyprzedzający rozpocznie swój manewr ZANIM pojazd skręcający rozpocznie swój to wina jest WYPRZEDZANEGO. " to sprawa jest prosta, gdy wyprzedzamy jedno auto. Pojawia się natomiast pytanie, czy wyprzedzanie kilku pojazdów to jest jeden manewr wyprzedzania (wszystkie auta traktujemy jako całość), czy też jest to seria następujących po sobie wyprzedzań (każde auto liczymy osobno). Jeśli każde auto liczymy osobno to wtedy wina powinna być wyprzedzającego. Jeśli jednak "kolumnę" aut traktujemy jako całość to oznacza, że skręcający jest winny, bo był od kilkunastu sekund wyprzedzany (manewr zaczyna się w 0:16, a w 0:30 jest zderzenie).

Policja winnym uznała skręcającego. Według mnie niesłusznie - miał wcześniej włączony kierunkowskaz, auto wyprzedzające powinno skończyć manewr za żółtym autem, a nie wyprzedzać trzy kolejne auta plus auto skręcające. Sprawa powinna trafić do sądu moim zdaniem.

Inna sprawa, że wyprzedzający to debil - przekracza prędkość, widzi że auta jadą ciasno i zaczynają hamować, a on dalej grzeje. W dodatku, gdyby auto nie skręcało to wyprzedzania nie skończyłby przed przejściem dla pieszych i skrzyżowaniem. Takim debilom powinni odbierać prawko.

Wiewór

2017-08-04, 10:01
Ciężko orzec kto jest winny w świetle prawa w pierwszej sytuacji.
Na pewno znaczna część winy jest po stronie skręcającego. Zaczął skręcać w lewo jak facet wyprzedzał. To nie podlega dyskusji.
Jednak zastanawia mnie czy nie ma współwiny wyprzedzającego dlatego, że mamy znaczne przekroczenie prędkości i nie trzeba być ekspertem bo to widać gołym okiem. Ekspert co najwyżej może policzyć o ile przekroczono prędkość.
Na pewno "uścisnął" bym rękę wyprzedzającemu bo jechał jak popie**olony. Widzi, że jest kolumna aut po horyzont jadąca wolno. Powinien zajarzyć, że coś jest na rzeczy. Ale nie gdzie tam. Panisko musiał dopie**alać na złamanie karku bo on jest królem drogi. Najlepszym kierowcą we wiosce więc musi jeździć szybko. Jeden z tych co jeździ szybko ale bezpiecznie.
Gdyby nie było szczegółowych przepisów w tym temacie to dał bym mu 100% winy i zatrzymał prawo jazdy na kilka miesięcy, żeby trochę ochłonął.

Dexterous

2017-08-04, 13:30
Widzę, że wielka dyskusja na temat winy z pierwszego filmiku. Ostatnio był przypadek, że radiowóz skręcał w lewo i jakiś gość wyprzedzał kilka pojazdów i doszło do zderzenia z tymże radiowozem. Winnym kolizji został uznany policjant, więc chyba jednak trzeba patrzeć w lusterka. Druga rzecz, że tak jak ktoś tam wyżej wspomniał, tutaj wyprzedzający widząc znaki ostrzegawcze o przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu, już powinien od razu kończyć manewr. Tak więc jak na moje, to obaj są sprawcami i powinni pożyczyć od Velture niszczarkę i tam umieścić swoje prawka :amused:

munio1000

2017-08-04, 16:33
ostatnia akcja na przejeździe kolejowym: dam sobie łapę uciąć że za kółkiem baba. Kropka. Facet nie odj***łby takiego numeru.