18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

macintosh

2017-07-06, 16:47
4:13 co to za kawalek ?

b0r000

2017-07-06, 18:32
kokos_123 napisał/a:

spokojnie, Emil_Ja_Placze to troll i to dość widoczny, przecież nie ma takich debili.



Nadzieja to piękna rzecz

Walnę jeszcze cytatem:
"Dwie rzeczy są nieskończenie wielkie, wszechświat i ludzka głupota. Choć co do tego pierwszego nie mam 100% pewności"

kaiwaciol1

2017-07-06, 19:33
@Emil_Ja_Placze
Po to są szerokie ronda, żeby tirą było łatwiej. Brak znaków poziomych na to wskazywał, ale Janusze wiedzą lepiej. Przecież się zmieścimy.

PooruHellsing

2017-07-06, 21:00
@Emil_Ja_Placze jakim to trzeba byc debilem by wrzucac lewy kierunek na rondzie. Nikt k***a nie wie gdzie wjechales na rondzie i gdzie bedziesz zjezdzal, moze jeszcze przeciwmgielne, dlugie i awaryjne wrzucisz na rondzie bo bedziesz zjezdzac konkretnie 7 zjazdem.

Dexterous

2017-07-06, 21:42
PooruHellsing napisał/a:

@Emil_Ja_Placze jakim to trzeba byc debilem by wrzucac lewy kierunek na rondzie. Nikt k***a nie wie gdzie wjechales na rondzie i gdzie bedziesz zjezdzal, moze jeszcze przeciwmgielne, dlugie i awaryjne wrzucisz na rondzie bo bedziesz zjezdzac konkretnie 7 zjazdem.



Nie wiem jak to wygląda teraz, ale wiele lat temu uczono mnie też, żeby włączać lewy kierunkowskaz, kiedy zjeżdża się dalej niż 2. zjazdem. Na samym początku tak robiłem, ale potem zauważyłem, że niektórzy nie ogarniają, że to lewy kierunkowskaz i myślą, że będę zjeżdżał z ronda. Więc jakkolwiek by to w przepisach nie wyglądało - z praktycznego punktu widzenia lepiej na rondzie lewym kierunkiem nie mrugać ;)

gabriel0

2017-07-06, 22:49
No chyba że jesteś z radomia, gdzie rondo wygląda tak.

xDavex

2017-07-07, 00:00
@kaiwaciol1 prawka nie masz,prawda? Dwa pasy na jezdni nie muszą być rozdzielone liniami. Dwa pasy są wtedy kiedy bez problemu zmieszczą się dwa auta. Oczywiście do tego potrzebna jest wyobraźnia którą każdy z jeżdżących powinien mieć a takie filmiki jak ten pokazują jak niewielu takich jest. Dla twojej informacji, żebyś mógł się pochwalić przed znajomymi jak wrócisz po wakacjach do szkoły, na takiej jezdni gdzie pasy w jednym kierunku nie są oddzielone liniami nie można wyprzedzać z prawej strony ale z lewej już tak.

@PooruHellsing wrzuca się lewy kierunkowskaz (przynajmniej powinno) jedynie na małych rondach - bo tylko wtedy ma to praktyczne zastosowanie. Dlatego nie trzeba od razu być debilem żeby włączać lewy kierunkowskaz na rondzie. ;-)

kaiwaciol1

2017-07-07, 06:13
Up
Znaki poziome decydują jaki to typ ronda, a nie twoja wyobraźnia.

Damieeen

2017-07-07, 17:56
Po ostatniej akcji filmiku, ten śmieć loa(zero)loa już pewnie się tnie :D

Timitum

2017-07-07, 21:24
kaiwaciol1 napisał/a:

Znaki poziome decydują jaki to typ ronda, a nie twoja wyobraźnia.


Rozumiem, że chodzi Ci o ilość pasów na rondzie, tak? Bo jeśli tak, to jesteś debilem. Masz fragment ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2003 r. nr 58, poz.515).

Art.2. Definicje:

„pas ruchu” – każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi;


Tak więc kaiwaciol1, to nie twoja wyobraźnia decyduje kto ma racje a przepisy ruchu drogowego. Praktyka jazdy też nie jest po twojej stronie.[/b]

esgiee

2017-07-08, 00:56
Tak w ogóle to mój filmik ten z 3:14 i Pan w SUVie to typowy kretyn nie obrażając go bo wydaje mu się, że ma pierwszeństwo bo wcześniej wjechał na rondo z drogi 2 jezdniowej i, że on sobie pojedzie "prosto" czyli 2 zdjazd z ronda, niestety ale trzeba znać trochę PORD jak się jeździ samochodem a w tym przypadku wjechał na rondo pierwszy ale po prawej miał SEATa który już był na rondzie jak SUVowi zachciało się opuszczać rondo a zawsze prawa strona ma pierwszeństwo, SEAT może cały dzień tam jeździć w kółko i nikt nie ma prawa go tak załatwić.

Mam tylko nadzieję, ze typek w seacie był na tyle kumaty żeby sobie nie dać wmówić, że to jego wina.

Takafura

2017-07-08, 17:48
xDavex napisał/a:

@kaiwaciol1 prawka nie masz,prawda? Dwa pasy na jezdni nie muszą być rozdzielone liniami. Dwa pasy są wtedy kiedy bez problemu zmieszczą się dwa auta. Oczywiście do tego potrzebna jest wyobraźnia(...)


Ilość pasów ruchu na rodzie warunkuje wyobraźnia ?

kokos_123

2017-07-09, 23:04
PooruHellsing napisał/a:

@Emil_Ja_Placze jakim to trzeba byc debilem by wrzucac lewy kierunek na rondzie. Nikt k***a nie wie gdzie wjechales na rondzie i gdzie bedziesz zjezdzal, moze jeszcze przeciwmgielne, dlugie i awaryjne wrzucisz na rondzie bo bedziesz zjezdzac konkretnie 7 zjazdem.



Dla mnie jedyne akceptowalne włączenie lewego kierunku na rondzie jest na tych pseudo rondach, co były skrzyżowaniami i namalowali czerwoną plamę na środku. Tam bym dopuścił użycie lewego kierunku jako ostrzeżenie dla tych jadących z naprzeciwka, aby zwolnili bardziej. Nigdzie indziej takiej potrzeby nie widzę.