18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kokos_123

2016-08-11, 14:06
Parzo napisał/a:

3:20. Nie widze nigdzie oznakowania, przejzadu dla rowerzystów. Więc czyja wina sadole :amused: ? Zgodnie z KD kierujący rowerem powinien zsiąść z niego i przeprowadzić przez jezdnie :) czyż nie?



on w ogóle nie jechał po pasach, tylko zjechał z przejazdu (zabronione) i pojechał tak jak by z podporządkowanej wyjeżdżał.

Tu się nie rozchodzi o zejście z roweru, bo nie był na pasach, tylko najzwyklejsze wymuszenie na skrzyżowaniu.

Winny oczywiście rowerzysta ( choć osobiście nie nazywałbym takich ludzi rowerzystami )

Noksu napisał/a:

0:42 pas się k***a kończy a idiota nie wpadł na pomysł żeby go wpuścić. Nieeee ch*j tam lepiej w niego przypie**olić.



Mnie tutaj dziwi zachowanie busa, zrównuje prędkość z pojazdem przed który chce się wcisnąć, bez wyprzedzania go ?
Później wpakowuje się w pojazd na sąsiednim pasie bo by przejechał przez powierzchnię włączoną z ruchu !!?
Boi się paru linii namalowanych na ulicy na tyle, aby wpieprzyć się w pojazd jadący poprawnie ? ( bo jechał poprawnie i jednostajnie bez żadnych zmian obrotów silnika )

Gdybyś miał prawko to byś wiedział, że to ten który chce zmienić pas, musi sobie znaleźć miejsce, a nie wymuszać wpuszczenie go.

Noksu

2016-08-11, 14:19
kokos_123 napisał/a:


Mnie tutaj dziwi zachowanie busa, zrównuje prędkość z pojazdem przed który chce się wcisnąć, bez wyprzedzania go ?
Później wpakowuje się w pojazd na sąsiednim pasie bo by przejechał przez powierzchnię włączoną z ruchu !!?
Boi się paru linii namalowanych na ulicy na tyle, aby wpieprzyć się w pojazd jadący poprawnie ? ( bo jechał poprawnie i jednostajnie bez żadnych zmian obrotów silnika )

Gdybyś miał prawko to byś wiedział, że to ten który chce zmienić pas, musi sobie znaleźć miejsce, a nie wymuszać wpuszczenie go.



Tak się składa że mam prawko nie od wczoraj i gdy mam taką sytuacje na drodze to staram się zrobić miejsce bo widzę że gościowi zaraz kończy się pas. Zanim coś napiszesz albo kogoś osądzisz to się zastanów pajacu.

kokos_123

2016-08-11, 14:21
sylwusiex napisał/a:

Czy tylko mi się wydaje, ze co najmniej polowy z tych kolizji można było uniknąć gdyby ludzie:
a) Zachowywali ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania
b) Nie reagowali jak upośledzeni


zobacz sobie na sytuację z 0.20, gość lepiej by wyszedł gdyby nie zareagował i walnął w auto. W dużej ilości sytuacji nie opłaca się reagować, bo narażamy zdrowie swoje, oraz własne auto przez głupotę innych.
sylwusiex napisał/a:


Na pocieszenie pozostaje sytuacja z dostawczakiem przed którym zwalnia mercedes bo sygnalizuje manewr skrętu. Przecież gdyby nie patrzył w lusterko w momencie skręcania to byłby karambol...



Kierowca dostawczaka ratował się bo by nie wyhamował, niestety nie zdążył spojrzeć w lusterko, aby dostrzec wyprzedzającą osobówkę.
Jestem pewien że nie miał czasu spojrzeć w lusterko, gdyż gdyby widział, to by nie uciekał, a zgarną tą ciapę w mercedesie zamiast narażać pieszego idącego poboczem. ( widziałeś pieszego prawda ? )

Lqboy

2016-08-11, 14:29
ale przyj***ł na końcu lol

kokos_123

2016-08-11, 14:39
Noksu napisał/a:



Tak się składa że mam prawko nie od wczoraj i gdy mam taką sytuacje na drodze to staram się zrobić miejsce bo widzę że gościowi zaraz kończy się pas. Zanim coś napiszesz albo kogoś osądzisz to się zastanów pajacu.



to pojeździj jeszcze trochę, bo za niedługo po tym jak kogoś wpuścisz, on zahamuje ostro ( bo pojazd przed nim minimalnie zwolnił ) a ty wpakujesz się mu w tył i będziesz sprawcą kolizji z udziałem 3 aut, bo nie utrzymałeś bezpiecznego odstępu :D
Wpuszczać to można na suwaku, w korku, przy małej prędkości, inaczej niepotrzebnie się narażasz.
Oczywiście wysoka etykieta jest mile widziana, ale nadmiar może powodować zagrożenie ( np zatrzymanie się aby przepuścić pieszych na 3-pasmówce, czy ustępowanie przejazdu komuś z podporządkowanej, daje ci to coś do zrozumienia, ty masz pierwszeństwo więc jedź tak jak byś je miał, abyś był przewidywalny dla innych kierowców ).

sylwusiex

2016-08-11, 14:43
kokos_123 napisał/a:


zobacz sobie na sytuację z 0.20, gość lepiej by wyszedł gdyby nie zareagował

Kierowca dostawczaka ratował się bo by nie wyhamował,



Ale zgadasz się ze mną czy próbujesz bez sensu polemizować. W 0:20 właśnie gość reaguje jak upośledzony, kto normalny przy dużej prędkości i śliskiej nawierzchni wykonuje gwałtowny manewr kierownica? Tak samo kierowca dostawczego. Czemu musiał się ratować? Bo patrzył w telefon czy rozkojarzył się piosenka w radiu. Poza tym nie wydaje mi się, ze to był ratunek skoro wrzucił kierunkowskaz. Każdy kto musi robić te 30 tys i więcej rocznie po Polskich drogach powie Ci to samo: Trzeba mieć oczy dookoła głowy bo takich sytuacji jak na filmach ma się po kilka tygodniowo. I co z tego jak nie będzie to Twoja wina jak masz po kolizji same problemy i nie zarabiasz.

SanicHegehog

2016-08-11, 14:48
Tępy ch*jew z syndromem dyszla z 4:30 powinien zapłacić za szkody. Nagłe, nieuzasadnione zatrzymanie pojazdu, bo z lewego pasa chce się skręcić w prawo, może być kwalifikowane jako bezpośrednia przyczyna najechania na siebie aut z tyłu.