18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polskie absurdy według Nonsensopedi

WinterWolf • 2014-02-10, 12:48
Kilka absurdów według nonsensopedii na temat Polski. I o dziwo nie są to jakieś głupoty wyssane z palca które zazwyczaj mają miejsce na tej stronie...

*Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał pcha się drzwiami i oknami.

*Kraj, w którym kierowcy muszą oświetlać drogę w dzień.

*Kraj, w którym dzieci wyzywają się od Rumunów, Uzbeków i Mongołów, sądząc, że jest tam syf, gówno i nędza, a w rzeczywistości te kraje są bardziej zamożne od nas.

*Kraj, w którym rządzą byli socjaliści. W którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy, gdzie otrzymanie paszportu do niedawna stanowiło problem, a mimo to ponad 3,5 mln obywateli rocznie wyjeżdża za granicę. Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi wolno było posiadać dolary, choć nie wolno mu było ich kupić ani sprzedać poza bankami.

*Kraj, w którym podczas ostatnich wyborów prezydenckich musiałeś wybierać między osobą nieznającą podstawowych zasad ortografii a osobą nieznającą słów i melodii hymnu państwowego.

*Kraj, w którym urzędnik państwowy wysokiego szczebla nie ma matury, a kierowca ciężarówki albo kelner w restauracji ma dyplom magistra.

*Kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z barmanką po niemiecku, z kucharzem po francusku, a z ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.

*Kraj, w którym pacjenci szpitali państwowych dają łapówki lekarzom, chociaż mogą się leczyć prywatnie taniej i nierzadko u tych samych lekarzy.

*Kraj, gdzie od wielu lat jest niż demograficzny, a mimo to szkoły, przedszkola i poprawczaki są od zawsze przepełnione. Kraj, gdzie nauczyciel zarabia niewiele więcej niż babcia klozetowa i ma mniej szacunku wśród uczniów niż szczur łazienkowy, a jednocześnie kocha swoją pracę.

*Kraj, gdzie "Sprawa dla reportera" jest skuteczniejsza od prokuratury.

*Kraj, w którym aby zostać politykiem, trzeba być kompletnym bałwanem.

*Kraj, który nie ma osiągnięć w nauce, a jednocześnie 90% Polaków to eksperci od wszystkiego.

*Kraj, w którym skarbówka goni obywatela za 20 groszy, a wielkie piramidy finansowe (Amber Gold) nie są kontrolowane.

*Kraj, w którym możesz dostać mandat za przekroczenie prędkości nawet, jeśli na zdjęciu z fotoradaru nie widnieje twój samochód, a w dodatku nawet nie możesz zobaczyć tego zdjęcia.

*Kraj, w którym prawo zabrania przewozu przez karetkę pogotowia ciała osoby zmarłej podczas reanimacji w tejże kartce.

*Kraj, w którym nowy sprzęt do szpitali dziecięcych finansuje nie Ministerstwo Zdrowia, a sami Polacy, zrzucając się raz w roku na WOŚP.

Ra...........it

2014-02-10, 13:09
Kraj w którym żyję, pomimo tego że wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja, pomimo tego ze rząd kradni w białych rękawiczkach, pomimo braku perspektyw dla młodych ludzi, pomimo wszechogarniajacej biedy dalej go kocham i mam tu przyjaciół. Miejmy nadzieję na lepsze czasy.

schlafrock1

2014-02-10, 13:16
"Kraj, który nie ma osiągnięć w nauce"

wybitny znawca Polski musiał to pisać...

piotrek0171

2014-02-10, 13:32
wybitny idiota raczej, ciekawe jest porownanie poziomu zycia w Uzbekistanie, Mongolii i Rumunii do zycia Polakow :D

stk

2014-02-10, 13:55
Temat na początku może bawić i wywołać uśmiech na twarzy do momentu, kiedy człowiek nie uświadomi sobie, że jest to prawda, która nas wszystkich dotyczy i wtedy właśnie pojawia się wk***ienie.

surojak

2014-02-10, 14:01
WinterWolf napisał/a:


*Kraj, w którym dzieci wyzywają się od Rumunów, Uzbeków i Mongołów, sądząc, że jest tam syf, gówno i nędza, a w rzeczywistości te kraje są bardziej zamożne od nas.

Po tym przestałem czytać. Weź idź i sp***alaj do Rumunii. Prowokator

juzeg

2014-02-10, 14:01
Kraj, który kochaj albo sp***alaj.

Ładnie zarymowałem?

mordoret

2014-02-10, 14:01
większość tych textów zostało wyciętych z artykułu który pojawił sie na przełomie 2000/2001 roku we francuskiej gazecie "ROHTAS", a tekst "C'est la Pologne!" (to jest Polska) idzie tak:

"Polska - oto znajdujemy się w świecie absurdu.

Kraj,
w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie
drugiej wojny światowej, 1/5 narodu żyje poza granicami
kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj brutalnie
oderwany od wiekowych tradycji, który odbudował swoja
stolice wg obrazów Canaletta, a stare miasto odtworzył
jako nowe. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż
Francja, a inżynier zarabia tu
mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje
dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja
nie przekracza ceny( ! ) trzech par dobrych butów,
gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał pcha się
drzwiami i oknami. Kraj, w którym koncesjami rządzą
monopoliści: Kraj, ze stolica, w której centrum stoją
nowoczesne biurowce, oferujące pomieszczenia po 10-35 USD
za metr. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim
zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu.
Państwo, w którym można sobie kupić chodniki, postawić
parkomaty i płacić państwu tylko 10% podatku od zysku.
Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta
kościelne są dniami wolnymi od pracy(!!!); Gdzie otrzymanie
paszportu do niedawna stanowiło problem, a mimo tego ponad
3,5 mln obywateli rocznie wyjeżdża na wczasy za granice.
Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi
wolno posiadać dolary, choć nie wolno mu ich kupić
ani sprzedać poza bankami i kantorami. Cudzoziemiec musi
zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić
gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można
porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku,
a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem,
państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.
Polacy! Jak wy to robicie?"

i te są nawet fajne i śmieszne, a pozostałe dodane przez kogoś po prostu słabe

BykoZauruz

2014-02-10, 14:02
Kraj, w którym aby zostać politykiem, trzeba być kompletnym bałwanem.


Tak jest w każdym kraju.



Ps A jak Ci się nie podoba jedź sobie gdzieś indziej.

Lukas666j

2014-02-10, 14:05
To teraz czekamy na 2 typowe komentarze:

1. wzywanie do wyjscia i zakonczenia rzadow zlodziei, oszustow, kretynow i kto wie co jeszcze
2. osoby ktora nazwie nr.1 gimbusem ktora bedzie naklaniala ludzi do tego zeby nie brac w tym udzialu

Zawsze jak czytalem komentarze pod taki tematami to czasem mialem wrazenie ze osoby takie jak ta w pkt.2 maja placone za to zeby wypisywac takie rzeczy i odciagac ludzi od robienia czegokolwiek w tym kieunku. moze POlski rzad zabezpiecza sie zeby nie bylo takiej samej akcji jak z ACTA buehehe.

Jebie mnie to ze bez polskich znakow. niech leci na to hejt.

WinterWolf

2014-02-10, 14:07
@BykoZauruz
@surojak

Odsyłam do początku tematu. Nauczcie się debile czytać do ch*ja bo ani wasze komentarze nie śmieszne ani nie mądre.

Zaj***ne z nonsensopedi więc nie moje. Po ch*j macie ten ból dupy do autora- czyt. mnie, skoro nie ja to pisałem? Odsyłam do nonsensopedi, wpiszcie sobie POLSKA i tam jest znacznie więcej takich tekstów. Poza tym, jeśli odbieracie to tak samo twardo jak wiadomości z TVN, to pozdro dla was i życzę szybszego wzrostu inteligencji.

Lukasz_S

2014-02-10, 14:09
mordoret napisał/a:

większość tych textów zostało wyciętych z artykułu który pojawił sie na przełomie 2000/2001 roku we francuskiej gazecie "ROHTAS", a tekst "C'est la Pologne!"



a Tu nasza odpowiedź

Francja. Oto znajdujemy się w krainie samouwielbienia.Kraj, w którym co drugi mieszkaniec kolaborował z Niemcami w czasie drugiej wojny światowej,którego jedna ósma narodu jest czarna i żyje w arabskich gettach i w którym co dziesiąty mieszkaniec wyznaje islam, a zaledwie co dwudziesty wierzy w Boga.Kraj,który wymyślił czołgi z 4 biegami wstecznymi i jednym do przodu w razie gdyby czołg został zaatakowany od tyłu;kraj, w którym tradycje tchórzostwa siegają wieków.Kraj, którego obywatele myślą że żyją w mocarstwie mimo iż jedyny lotniskowiec jaki posiadają stoi od trzech lat w remoncie.Kraj w którym toczył się proces przeciw kolejom francuskim, ktore w czasie drugiej wojny światowej wywoziły Żydów do obozów zagłady przy współpracy z Niemcami i w którym Żydzi ci ten proces przegrali ponieważ sąd uznał, że argumentacja obrony jakoby Żydzi mogli skorzystać z usług transportowych innego przewoźnika byla słuszna!Kraj,w którym większość mieszkańców z rządem na czele jest przeciw stosowaniu broni jądrowej,ale nie przeszkadza to władzom Francji dokonywania prób jądrowych na atolu Mururoa w archipelagu Tuamotu.Kraj,w którym przeciętny Francuz wydaje dwa razy więcej niż kradnie z funduszy innych krajow UE.Kraj,w którym kultura kulinarna sięgnęła cywilizacyjnego maximum poprzez takie potrawy jak żaby w sosie własnym czy ślimaki na gorąco.Kraj,w którym prezydent będzie lizał tyłek przywódcy każdemu innemu państwu byle by tylko osiagnąć cele wyznaczone w konstytucji.Kraj,w którym mieszkańcy stolicy masowo korzystają z metra, zabijając przy tym kilku kontrolerów biletów rocznie.Kraj,ktory potrafi zorganizowac wybory miss Europy,a przy tym kompletnie się skompromitować gdy okaże się że nikt poza wodzirejem językiem francuskim nie włada.Kraj,który potrafi zorganizować i wygrać mistrzostwa świata w piłce nożnej,a następnie już tylko przegrac je w pięknym stylu i zwalić wine na sędziów którzy z racji mocarstwowej pozycji Francji "zapomnieli" podyktować dla niej po 5 rzutów karnych w każdym meczu.Kraj,który głosi że będzie zwalczał terroryzm i antydemokratyczne formy rządów, a jednocześnie nie widzi problemu by sprzedawać broń do Iraku czy Korei Północnej.Kraj, którego prezydent potrafi powiedzieć o nowych członkach UE, że "małe kraje straciły swoją szanse by siedzieć cicho" aby następnego dnia domagać się od nich równych wpłat na konto pomocowe dla byłych kolonii francuskich.Cudzoziemiec musi tu zrezygnować z jakiejkolwiek logiki, bo czy można logiką nazwać stojąca kupę złomu w centrum stolicy ? dziwny kraj, w którym mimo nauki dwóch językow obcych w szkole młodzież nie rozumie podstawowych zwrotów w j.angielskim, posługując się w zamian płynnie niemieckim zwrotem "jude raus".Francuzi, jak wy to robicie?

WinterWolf

2014-02-10, 14:15
Może i mamy syf, może i mamy burdel w sejmie, ale do nas przynajmniej nie emigrują muzułmanie żydy i inne wojujące klasy, w porównaniu do Francji, gdzie gender, homosie i islam to kultura

contowsky

2014-02-10, 14:22
siąść i płakać

Hrodgar

2014-02-10, 14:23
Francja, kiedyś pierwsza córa kościoła, niedługo pierwsza k***a islamu.