18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska. Wpadnij ponarzekać.

kuzax • 2013-07-29, 14:36
Bardzo ciekawy film ukazujący polskie piękno i sukcesy. Z których powinniśmy być dumni.

demz

2013-07-29, 22:34
Ale o najniższych płacach i najwyższych cenach w Europie to filmik nie wspomniał. Łatwo znaleźć parę pozytywnych rzeczy, gorzej wymienić te znaczące.

jambi

2013-07-29, 22:37
Sram na was i na ten kraj

Szczam_na_Zakrystii

2013-07-29, 22:51
No to i ja ponarzekam :D

Bałtyk? Co drugi chce z ciebie zedrzeć kasę, plaże brudne, morze zimne do tego ciągle jakieś sinice i inne gówno (często nawet dosłownie), brak kibli, w knajpach żarcie czwartej świeżości, dojazd z południa to katorga (infrastruktura drogowa) a co najgorsze nasze morze wychodzi drożej niż wyjazd do Grecji.

Co do Wiedźmina to nie jest duma narodowa a produkt firmy i ludzi którzy ją stworzyli, bo za pewne od państwa nie zobaczyli nawet 20 groszy.

Blogerki... No ja Cie k***a proszę... Kogo obchodzi jaki gust ma jakaś tępa p*zda wypowiadająca się o modzie w internetach?
Jacyków to też niby jakiś tam "bóg" w świecie mody a ubiera się jak skończona łajza. Do tego pie**olony pedał.

Woodstock? Banda brudasów taplających się w błocie i wiecznie naj***nych jak kopaczka.

Mazury? Tak były fajne ale do czasu aż stały się modne. To tak jakby powiedzieć że w Zakopanym jest fajnie.

Wykształceni ludzie? Politolodzy/socjolodzy/filozofowie i inna kadra średniego szczebla do obsługi frytkownicy w Mc Donaldzie.

Do tego dochodzi masa absurdów, łapownictwo, złodziejstwo, kolesiostwo, realna średnia pensja 1200zł na głowę, ogólna bieda na wschodzie itd. itd.

Nie ma co, zajebiste miejsce do życia.

Ręder

2013-07-29, 22:51
"Daj ludziom godnie żyć, tym zwykłym, szarym ludziom. Wtedy przestaną narzekać. Proste jak ściany w stodole."

Widze, że kolega użył lewackiego słowa klucza, "daj". Ja bym proponował sobie wziąć ;)

blendziooh

2013-07-29, 22:54
Mieszkaniec UK/USA/NIEMIEC/NORWEGII (wybierz sobie):
- jeździ nowym samochodem, który sprzedaje maksymalnie po okresie gwarancji i kupuje nowy
- jeździ po drogach prostych jak stół
- mieszka na poziomie, stać go na zajebiste meble z IKEI
- ma pracę, ba, zazwyczaj pracuje nie więcej niż 6h
- stać go na częstą wymianę garderoby, gdyż głupie buty nie kosztuja tak jak u nas 250 zł, a bluza 200 zł (w przeliczeniu na ich zarobki, popularne firmy)
- nie martwi się tym, że za dużo wyjeździ paliwa, albo, że mu braknie, jadąc na stację tankuje do pełna, w końcu za godzinę pracy może kupić sobie parę litrów
- nie martwi się, że mu nie starczy do pierwszego
- na urlopie wyjeżdża do ciepłych krajów, a nie jedzie na ogródek...
- żeby żyć na wysokim poziomie nie potrzebuje wykształcenia, wystarczy uczciwa praca

Mieszkaniec POLSKI:
- jeździ samochodem, który ma (w dobrym wypadku około 10 lat, w złym 20 lat)
- co jakiś czas mówi: "k***a, znowu się zj***ło to pie**olone auto"
- ma pracę za ochłapy, połowę wypłaty kradnie mu państwo, nigdy nie zobaczy emerytury
- mimo faktu płacenia ogromnych pieniędzy w podatku przy zakupie paliwa, jeździ po zj***nych drogach, które nie potrafią przetrwać zimy, gdyż firmy budujące/remontujące lecą w ch*ja na grube miliony PLN, oczywiście podatników, a państwo ma to w dupie
- posiada 10 letnie meble z wyprzedaży, do IKEI nie chodzi, bo za drogo
- posiada ch*jowe ciuchy, bo z cenami się zagranicznym firmom coś w główkach popie**oliło, na dodatek ch*jowo zarabia
- zazwyczaj nie leje do pełna, bo go nie stać, na godzinę pracy może sobie kupić litr paliwa, jeżeli zarabia lepiej, to 2 litry
- jest zażenowany faktem, iż brakło mu pieniędzy już po 2 tygodniach
- urlop (jeżeli go ma, a nie zapie**ala na zlecenie) spędza w domu, nad wodą, albo na ogródku, na zagranicę może sobie pozwolić tylko bogaty
- aby dostać pracę, musi mieć papierek, za niedługo na taśmę bez wyższych cię nie wezmą, studia często są ch*ja warte, a ludzie przekwalifikowują się w życiu po kilka razy, to wszystko po to, by żyć na poziomie średnim (w normalnym kraju - niskim)

Doprawdy nie rozumiem, dlaczego Polacy narzekają! Mamy wspaniały rząd, który o nas dba, na starość dostaniemy wysokie emerytury, ludzie na wyborach głosują na partie, z których są zadowolone, wszystkim wygodnie się żyje.

Ale j***ć to, lepiej być typowym polakiem, j***ć za grosze, być poniżanym, być pośmiewiskiem na całym świecie, posiadać jedyną słuszną rozrywkę - alkohol i szlugi, narkotyki na imprezach, dupczenie tępych lasek, a potem ojej wpadka, jak to sie stao sie.
Ludzie w tym kraju są zj***ni w większości, tutaj nigdy nie będzie dobrze.

P.S j***ć lewaków i patriotów

pocologin69

2013-07-29, 22:56
Blogerki modowe... ja pie**ole :trzesieee: Jak tylko słyszę "blogerka" to mnie to k***a przyprawia o mdłości. Niech one na prawdę sobie k***a znajdą prawdziwą pracę bo mówienie ludziom jakie szmaty są "modne" w tym "sezonie" pracą bym nie nazwał. Ja jebie dokąd ten świat zmierza, żeby laski pie**olące o jakiś kiecach czy innym ch*jstwie zarabiały więcej niż człowiek jebiący cały dzień na budowie czy łopacie.

Ponarzekałem.
Dziękuję.
Dobranoc.

ocwpzw

2013-07-29, 23:00
Ręder napisał/a:

"Daj ludziom godnie żyć, tym zwykłym, szarym ludziom. Wtedy przestaną narzekać. Proste jak ściany w stodole."

Widze, że kolega użył lewackiego słowa klucza, "daj". Ja bym proponował sobie wziąć ;)



"daj" zapewne w sensie "pozwól" i to by pasowało, zważywszy na prawodawstwo i system podatkowy. Nie muszą niczego dawać, wystarczy, że przestaną przeszkadzać

krzysklin

2013-07-29, 23:08
Jest 1000000001 powodow do bycia dumnym Polakiem chociazby:
Powstanie Warszawskie, Tatry, Jan Pawel II, kadra na MS '74 i '82, Adam Malysz, pierogi ruskie, Fryderyk Chopin, Krakow, bigos, polskie piekne kobiety, Wawel, noblisci, heroizm w czasie II wojny, Bitwa pod Grunwaldem, Fiat 126p, Mazury,Jan III Sobieski, Zbigniew Boniek, barszcz z uszkami, ale kuuuuwa mac nie jest duma narodowa jakas blogerka jedna z druga, hotel, z ktorego to Malediwy beda dumne, czy festiwal Woodstock pelen hipisow czy innych brudasow. Z tym wyksztalceniem tez doj***les jak jelen peknietym porozem w mrowisko. Od jakis ladnych 15 lat polskie uczelnie wyzsze to masowki, do ktorych byle idiota sie dostaje, a jak sie nie zalapie to idzie prywatnie i tez konczy z wyzszym wyksztalceniem. Nie pojdziesz na studia to Cie nawet na kase do Biedronki w pampersie nie wezma.

Ale mnie wkuzwiles tym filmikiem krecie jeden. Chcesz pokazac walory naszej pieknej Polski to zrob to dobrze.

A i jeszcze jedno 45 kretynow dalo Ci piwo !!!!!!!

contowsky

2013-07-30, 00:29
mamy piekny kraj, ale co z tego, skoro większość ludzi nie stać żeby go zwiedzić

hogg

2013-07-30, 00:57
quartz75 napisał/a:

Daj ludziom godnie żyć, tym zwykłym, szarym ludziom. Wtedy przestaną narzekać. Proste jak ściany w stodole.



Kiedyś godnie znaczyło nawet biednie ale z podniesioną głową, bez stękania. Dziś godnie znaczy najczęściej na krzywy socjalny ryj.

Ci co najwięcej pie**olą o godnym życiu, są najczęściej jak te k***a mewy z "Gdzie jest Nemo", tylko - Daj! Daj! Daj...

nalesnik_z_dzemem

2013-07-30, 00:59
Oczywiście z wielu rzeczy/miejsc/osób możemy być dumni. Lecz na pewno nie z tego, co jest na filmiku. No, może prócz mazurów.
To po pierwsze.

A po drugie.
Nie ma na co narzekać? Pewnie, że nie ma!
-Mamy obowiązkowy ZUS. Płacimy na niego większość pensji i w zamian za to dostajemy gwarancję emerytury. Gwarancję, że tej emerytury nigdy na oczy nie ujrzymy.
-Urzędy kontroli skarbowej, które wykańczają polski biznes, oszukują, ba, dopuszczają się manipulacji zeznaniami osób przesłuchiwanych. To jest po prostu bandytyzm.
-Opieka zdrowotna, na którą znów płacimy krocie, ale jak zacznie boleć ząb/mamy wadę wzroku to o ile nam fundusze pozwalają to idziemy prywatnie, bo zanim pójdę do dentysty refundowanego, to mi ten ząb WYPADNIE.
-Piękne plaże, które są zaśmiecone, pogoda zawsze niepewna, a morze brudne i zimne.
-Wysokie podatki, koszty wszystkiego, które uśmiercają polską gospodarkę.
-Policja, która zlewa wszystko, jeśli się tego nie nagłośni. Chodzi mi o kradzieże, pobicia(śledztwo umorzone, czemu? brak dowodów...)

Już nawet specjalnie nie wymieniłem innych "walorów" naszego pięknego kraju, który z dnia na dzień w moich oczach jest coraz mniej piękny...

HultajWchuj

2013-07-30, 02:33
Noo k***a rzeczywiście !!! Dzięki Tobie dostrzegłem jaki ten nasz kraj cudowny a ludzie niewdzięczni ,,,
Wracaj do haremu tuskowa dz**ko !!

mare30ks

2013-07-30, 09:01
dotrwalem tylko do fragmentu o blogerkach, ja pie**ole...

wrocilem z niemiec gdzie zaprosil mnie znajomy na kilka dni. to co zdazylem zaobserwowac przez ten krotki okres pobytu zachecilo mnie tylko do poszukania jakiegos dobrego kursu jezyka niemieckiego. ja pie**ole normalnie pracujacy czlowiek jest w staniew utrzymac siebie, zone, dziecko wynajac mieszkanie i posiadac 1-2 w miare nowe samochody.
wynajmujac w warszawie mieszkanie z dziewczyna przez rok ledwo starczalo na skromne zycie jak razem pracowalismy
i z czego tu byc k***a dumnym?

te...........1s

2013-07-30, 17:56
Piwko za bit :)

wasiuu

2013-07-30, 21:21
soban2100 napisał/a:

Mieszkaniec UK/USA/NIEMIEC/NORWEGII (wybierz sobie):
- jeździ nowym samochodem, który sprzedaje maksymalnie po okresie gwarancji i kupuje nowy
- jeździ po drogach prostych jak stół
- mieszka na poziomie, stać go na zajebiste meble z IKEI
- ma pracę, ba, zazwyczaj pracuje nie więcej niż 6h
- stać go na częstą wymianę garderoby, gdyż głupie buty nie kosztuja tak jak u nas 250 zł, a bluza 200 zł (w przeliczeniu na ich zarobki, popularne firmy)
- nie martwi się tym, że za dużo wyjeździ paliwa, albo, że mu braknie, jadąc na stację tankuje do pełna, w końcu za godzinę pracy może kupić sobie parę litrów
- nie martwi się, że mu nie starczy do pierwszego
- na urlopie wyjeżdża do ciepłych krajów, a nie jedzie na ogródek...
- żeby żyć na wysokim poziomie nie potrzebuje wykształcenia, wystarczy uczciwa praca

Mieszkaniec POLSKI:
- jeździ samochodem, który ma (w dobrym wypadku około 10 lat, w złym 20 lat)
- co jakiś czas mówi: "k***a, znowu się zj***ło to pie**olone auto"
- ma pracę za ochłapy, połowę wypłaty kradnie mu państwo, nigdy nie zobaczy emerytury
- mimo faktu płacenia ogromnych pieniędzy w podatku przy zakupie paliwa, jeździ po zj***nych drogach, które nie potrafią przetrwać zimy, gdyż firmy budujące/remontujące lecą w ch*ja na grube miliony PLN, oczywiście podatników, a państwo ma to w dupie
- posiada 10 letnie meble z wyprzedaży, do IKEI nie chodzi, bo za drogo
- posiada ch*jowe ciuchy, bo z cenami się zagranicznym firmom coś w główkach popie**oliło, na dodatek ch*jowo zarabia
- zazwyczaj nie leje do pełna, bo go nie stać, na godzinę pracy może sobie kupić litr paliwa, jeżeli zarabia lepiej, to 2 litry
- jest zażenowany faktem, iż brakło mu pieniędzy już po 2 tygodniach
- urlop (jeżeli go ma, a nie zapie**ala na zlecenie) spędza w domu, nad wodą, albo na ogródku, na zagranicę może sobie pozwolić tylko bogaty
- aby dostać pracę, musi mieć papierek, za niedługo na taśmę bez wyższych cię nie wezmą, studia często są ch*ja warte, a ludzie przekwalifikowują się w życiu po kilka razy, to wszystko po to, by żyć na poziomie średnim (w normalnym kraju - niskim)




To żeś się, k***a, z tą wyliczanką popisał.
-kupiłem roczny samochód, który teraz jest 3-letni. Przed nim miałem nowy z segmentu D.
-k***a, ani razu jeszcze się nie zj***ło to pie**olone auto!!
-nie pracuję u kogoś, wziąłem los we własne ręce. Tobie też polecam.
-na stan dróg rzeczywiście nic nie mogę poradzić, ale w zachodnich województwach mamy już całkiem fajnie.
-mam w domu nowe meble, a Ikeą się tak nie podniecaj, bo za tą, uwielbioną przez Ciebie, granicą nie uchodzi ona za żaden prestiżowy sklep, a raczej zwykłe, tanie meble dla szaraków.
-sam chodzisz w ch*jowych ciuchach, leszczu. Naucz się, że metka nie zawsze równa się jakość. A ładnie i ciekawie można się ubrać nawet w lumpeksie.
-dużo ludzi leje do pełna, nawet ci mniej zarabiający. Po co robić się w ch*ja i udawać że 4 razy po 50zł, to nie to samo co raz 200zł?
-naucz się oszczędnie prowadzić. Bogaci ludzie w większości doszli do majątku przez oszczędność lub nawet skąpstwo.
-Chyba całe życie przesiedziałeś w jakiejś ziemiance w Bieszczadach. Ludzie jeżdzą do Turcji, Egiptu, Hiszpanii, Tunezji... Sporo można pozwiedzać nawet za głupie 2tys.
-czyja wina, że ch*ja warty jest papier z socjologii, czy zarządzania,jak całe tabuny debili pchają się na te kierunki co roku? A ci którzy wiedzą, że gówno im to da i jeszcze zapie**alają tam z premedytacją,to już w ogóle powinni być uśpieni. Albo jesteś w czymś dobry i idziesz na jakieś zajebiście skomplikowane studia z perspektywą znalezienia po nich pracy, albo wyucz się jakiegoś technicznego zawodu. Ile ja się, k***a, naszukałem ostatnio dobrego lakiernika..... ale gdybym jebnął kogoś kamieniem to pewnie byłby bezrobotny politolog, albo inny psycholog czy tam turysta z zawodu.

Sieroty po komunie i ich dzieci czekają z otwartymi dziobami, aż spadnie manna z nieba. A taki ch*j. Wszyscy chcieli gospodarki wolnorynkowej i ona teraz pokazuje jak ładnie pachnie. Trzeba umieć się dostosować. Maszeruj, albo giń.