18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska

RobDeMay • 2022-10-30, 12:19
Bądźmy dumni z bycia Polakami


MidasPL

2022-10-30, 16:11
Czyli Polacy mogą się legalnie nazywać murzynami? XD

nudzimisiexd

2022-10-30, 17:14
Ale daje j***nie o jakaś urojoną narodowość, rzecz bez najmniejszej wartości, historycznie narzuconą i zaakceptowaną jako coś oczywistego. Wmówiono ludziom ze różnią się jakkolwiek od tego gościa 20 metrow dalej za urojoną granicą, ba - niektórym udało się wmówić ze są lepsi od tego 20 metrow za granica :lol:

Narodowość nie ma żadnego znaczenia, etniczność nie sprawia ze jestes specjalnie kims innym niż ten obok - nie istnieja właściwie cechy ludzi które są narodowe - to wszystko kwestia wychowania i genów a nie jakiejś tam społeczności ludzi co machają językiem w ten sam rytm :lol:

Nie ma z czego być dumnym, moge być dumny z pewnych osobistości które oddały zycie za to żeby na tych akurat terenach nas nie gnębiono ale dzisiaj?

Etos narodowościowy ginie i bardzo k***a dobrze, dzięki temu ze pare osob kilkadziesiąt lat temu powiedziały ze mamy w ch*ju te nacjozj***ne historyjki to nie mielismy wojny w Europie od 80 lat. Gorzej bo naturalnie dla tej nacjozj***nej idei znów popie**oleniec jakiś ją rozpoczął

14.Gumiś

2022-10-30, 17:20
Siedź młody na tym tik toku sobie i nie zaśmiecaj.

Siriuz

2022-10-30, 17:59
jjzz26 napisał/a:

Rzyg na takich co myślą że to tylko zasługa szerokości geograficznej a nie przodków którzy pracowali na konkretne osiągnięcia i wizerunek na świecie.



Nie skumałeś. Niektórzy wyżej chyba też nie. Chodzi o to, że bycie dumnym z czegoś na co nie miało się żadnego kompletnie wpływu jest chyba najwyższą oznaką niskiej samooceny albo/i potwierdzeniem, że nic w życiu się nie osiągnęło czym można by się pochwalić. Tak czy siak - to bycie po prostu pustakiem.

ellsworth

2022-10-30, 18:43
RobDeMay napisał/a:

Analizuje twoje wypowiedzi pod różnymi tematami i nasuwa mi się jeden wniosek. Jesteś zgorzkniałym człowiekiem, któremu w życiu nie wyszło i pluje jadem gdzie tylko może. Bardzo mi przykro, że tak jest. Jak sądzę nie mam wpływu na Twoje życie, ale będę trzymał kciuki. Pozdro!
No nie pomyślałem o tym w sumie. Masz racje, ale z drugiej strony masz teraz motywację żeby zacząć się uczyć



A ja nie analizuje, bo nie o nim dyskutuje (co mnie on interesuje) tylko o poglądach i tutaj uważam, że ma on 100% rację.

Cipczan

2022-10-30, 19:49
unpleasant napisał/a:

Napoleon wysłał Polaków na Haiti bo pewnie Francuzi nie chcieli jechać. Wiadomo, kto jest od czarnej roboty ... do dziś. Nie zapominajmy, że geopolityka nie ma nic wspólnego z moralnością. Polski duch to ściema, biznes się liczy.
A dlaczego Afrykańscy niewolnicy się zbuntowali? Bo mieli za dobrze ?
"That is the Polish spirit. Spirit of love for freedom, of hatred of oppresion and of always fighting for the underdog on the side of freedom, independence and sovereignty." - tłumaczenie: To jest Polski duch. Duch miłości do wolności, nienawiści do ucisku i nieustannej walki o słabszych po stronie wolności, niezależności i suwerenności.
Moim zdaniem Polski duch ma wiele wspólnego z afrykańskim duchem. Polacy murzynami Europy. Jak nie Niemcy, to Rosjanie chcą nas wydymać.



Skoro byli tacy najgorsi, to dlaczego Szopen i jego muzyka stała się tam kultowa?

marcintutbxl

2022-10-30, 20:26
k***a Ameryki nie odkryles czlowieku ja o tym wiem juz od czasow podstawowki baba na historii nam mowila a mam lat 42 .Wiem ze to bostwo Erzulie dantor to nasz obraz Matki Boskiej czarnej madonny chyba .Nic nowego jakies 300 lat temu .

URAGE

2022-10-30, 20:52
badrass napisał/a:

A po polsku nie można? Nie wszyscy muszą znać angielski



O, to ten polski duch się objawił :D

Wiewór

2022-10-30, 23:35
Polacy zawsze musza wszystko sp***olic.
Haiti mogło być francuskie i dziś żyli by jak ludzie.
Polacy im pomogli a murzyny w rządzeniu sa głupsze od Polaków i dziś haiti jest biedne jak sk***ysyn i zjadają się nawzajem żeby przeżyć :->

Nacjonalizm to ideologia dla kretynow. Jak można być dumnym z przynależności do jakieś grupy skoro nie miało się żadnego wpływu na jej wybor

ojcieckogut

2022-10-31, 00:06

Już byli tacy co twierdzili, że nie ma granic i narodów tylko jedna klasa pracująca. Pokoju nie przynieśli i nawet w swoim kraju, z czasem powydzielali granicami oddzielne republiki.
Dużo zarzutów do nacjonalizmów jest trafionych, ale te kwestie zostały już rozważone wiele lat temu. Dotychczasowe próby przeciwdziałania nacjonalizmowi poprzez stworzenie spójnej, beznarodowościowej papki kończyły się tragediami. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest zdrowy rozsądek i dbałość o wspólne dobro zamiast ślepej miłości połączonej z agresją wobec obcych.

Duma to złe słowo. Ja bym powiedział raczej wdzięczność. Wdzięczność że żyjemy tak jak chcemy i żyjemy całkiem dobrze w porównaniu z resztą świata.

to...........10

2022-10-31, 01:21
Wiewór napisał/a:

Nacjonalizm to ideologia dla kretynow. Jak można być dumnym z przynależności do jakieś grupy skoro nie miało się żadnego wpływu na jej wybor



Najczęściej to wynika z faktu, że się nie ma żadnych innych sukcesów. Moja ogólna obserwacja jest taka, że im bardziej gówniany kraj, tym silniejszy nacjonalizm, "duma narodowa" i sny o potędze (patrz np. Rosja), bo czymś trzeba skompensować brak perspektyw i wszechobecną bidę.

hardowski

2022-10-31, 01:21
nudzimisiexd napisał/a:

Wmówiono ludziom ze różnią się jakkolwiek od tego gościa 20 metrow dalej za urojoną granicą, ba - niektórym udało się wmówić ze są lepsi od tego 20 metrow za granica
Narodowość nie ma żadnego znaczenia, etniczność nie sprawia ze jestes specjalnie kims innym niż ten obok - nie istnieja właściwie cechy ludzi które są narodowe - to wszystko kwestia wychowania i genów a nie jakiejś tam społeczności ludzi co machają językiem w ten sam rytm



To ma znaczenie narodowość, czy nie ma? Pewna pula genów, było nie było, jest charakterystyczną cechą występującą na danym terytorium... Sam se zaprzeczasz gościu... :lol:

Wiewór

2022-10-31, 03:01
mwaski napisał/a:

Najczęściej to wynika z faktu, że się nie ma żadnych innych sukcesów. Moja ogólna obserwacja jest taka, że im bardziej gówniany kraj, tym silniejszy nacjonalizm, "duma narodowa" i sny o potędze (patrz np. Rosja), bo czymś trzeba skompensować brak perspektyw i wszechobecną bidę.



Tak. Najlepiej go widać w USA. Z nich mam straszna bekę. 1% populacji USA ma 90% kasy. Jak pojawiła się u nich lewica to ten procent populacji popadł w histerie bo nie chcieli słyszeć żeby ktos ich niewolnikom nagadał głupot ze lidzie za równi.
Siedzą dziś przed tymi swoimi przyczepami. Nie maja k***a nic. Zero pracy, opieki medycznej, ch*jowe państwowe szkoły gdzie sa strzelaniny.
Jedyne co maja to giwery bo im wmówili ze to jest szczyt wolnosci. A oczywiscie chodziło o to żeby zarabiac na tych idiotach.

I oczywiscie każdy z tych biedaków ma przed przyczepa wielka flagę USA. Wielcy patrioci

Wiewór

2022-10-31, 03:01
mwaski napisał/a:

Najczęściej to wynika z faktu, że się nie ma żadnych innych sukcesów. Moja ogólna obserwacja jest taka, że im bardziej gówniany kraj, tym silniejszy nacjonalizm, "duma narodowa" i sny o potędze (patrz np. Rosja), bo czymś trzeba skompensować brak perspektyw i wszechobecną bidę.



Tak. Najlepiej go widać w USA. Z nich mam straszna bekę. 1% populacji USA ma 90% kasy. Jak pojawiła się u nich lewica to ten procent populacji popadł w histerie bo nie chcieli słyszeć żeby ktos ich niewolnikom nagadał głupot ze lidzie za równi.
Siedzą dziś przed tymi swoimi przyczepami. Nie maja k***a nic. Zero pracy, opieki medycznej, ch*jowe państwowe szkoły gdzie sa strzelaniny.
Jedyne co maja to giwery bo im wmówili ze to jest szczyt wolnosci. A oczywiscie chodziło o to żeby zarabiac na tych idiotach.

I oczywiscie każdy z tych biedaków ma przed przyczepa wielka flagę USA. Wielcy patrioci