18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska

wku11 • 2017-04-12, 21:55
Przez całe życie myślałem że nasz kraj, Polska, to jakiś żart. Jednak patrząc na to, co się dzieje w innych europejskich krajach, nie jesteśmy nawet odrobinę zabawni.

lapps

2017-04-14, 15:13
mygyry napisał/a:


Bo gdyby zgodnie z założeniem pomoc socjalna trafiła tam gdzie ma trafiać, na przykład do osób, które los skrzywdził i nie są zdolne do pracy z różnych przyczyn, czy do rodzin gdzie zdarzył się jakiś wypadek i nie są w stanie samodzielnie sobie poradzić to wszystko było by cacy, problem w tym, że to wszystko się zbytnio rozrosło i 70% beneficjentów to zwykli naciągacze, którzy dodatkowe stworzyli całe rzesze urzędasów, którzy się nimi zajmują i mają w dupie fakt, że oni ewidentnie ściemniają. Każda pomoc zasadniczo powinna być z założenie zwrotem podatków i to samo uważam w temacie 500+ powinno być na każde drugie dziecko jako wsparcie dla planujących, ale z tym że dla osób które coś państwu sami od siebie dali w postaci pracy i podatków.



tylko pomoc socjalna nie trafi do tych, ktorych ma trafiac bo tymi pieniedzmi dysponuja ludzie, do ktorych one nie naleza, wiec wiadomo, ze beda dysponowac zle. nie da sie stworzyc urzedowo prawidlowo funkcjonujacego systemu pomocy spolecznej, bo zawsze oblegna go pasozyty i inne robactwo i ludzie beda zmuszani do oddawania pieniedzy temu scierwu zamiast ludziom potrzebujacym.
jedyna pomoc, ktora ma sens to jak na przyklad masz sasiada, ktory pracowal normalnie, byl normalnym kulturalnym obywatelem, ale mu noge uj***lo, wiec robicie na osiedlu zbiorki co tydzien po 5 zl czy dyche zeby facet mial za co zyc.
czyli sam dobrowolnie pomagasz konkretnej osobie, ktora potrzebuje pomocy, zamiast zmuszac wszystkich ludzi zeby oddawali pieniadze do urzedu, ktory potem je rozda nie potrzebujacym, tylko swoim pracownikom i tym co sobie ogarna papierek, niezaleznie od tego czy rzeczywiscie sa w ciezkiej sytuacji czy im sie po prostu nie chce pracowac jak moga dostawac niewiele mniejsze pieniadze za nic...

a zwolnienie z podatku nie pomoze komus kto jest niezdolny do pracy. i poki sa podatki i im wiecej ich jest, tym mniej ludzi bedzie w stanie pomoc tym, ktorzy nie sa w stanie sobie poradzic.

Cytat:

@lapps
Dobra, też jestem przeciwnikiem socjalu, ale wyobraź sobie że go _zupełnie_ nie ma:
- bilety komunikacji miejskiej są przynajmniej 3x droższe (w Warszawie przychód z biletów pokrywał tylko 1/3 wydatków
- brak zniżek na gówniaki, co za tym idzie - dzieci z mniej zamożnych rodzin nie stać na ruszenie się z domu
- brak MDM czy Rodzina na swoim -> kolejni ludzie bez własnego lokum

Można wymieniać i wymieniać... O ile zapomogi pieniężne dla bezrobotnych czy ubogich uważam za bezsensowne (typowe dawanie ryby zamiast wędki - z drugiej strony siłą im tej wędki nie wciśniesz w łapy) to te "dla wszystkich" (dzieci w wieku szkolnym czy 500+ na drugie dziecko) uważam przynajmniej za sprawiedliwe.



-przychod w biletow pokrywa tylko 1/3 wydatkow nie dlatego, ze transport tramwajowy jest taki drogi, tylko dlatege, ze spolka jest zle zarzadzana, pieniadze sa rozkradane przez dyrektorow czy zarzad, w postaci chetnie przyznawanych sobie premii i podwyzek, a przetargi robione sa pod zaprzyjaznione firmy... po co maja dobrze prowadzic spolke i starac sie spiac budzet, skoro jesli go nie dopna to dostana jeszcze wiecej pieniedzy z budzetu?
-od tego masz Caritas chocby, ktory organizuje wczasy dla mlodziezy z biednych rodzin. obecnie rodzice dzieciakow z biednych rodzin, wiecej oddaja w podatkach niz dostaja zapomogi... co z tego, ze panstwo da biednym 1/4 wyplaty w postaci 500+, skoro zaraz zabierze im ponad polowe wyplaty w postaci vatu, podatku dochodowego, skladek itd...
i tak ci biedni na tym straca...
-no i znowu to samo. zabierasz pieniadze ludziom pod przymusem, wiekszosc dajesz urzednikom (bo taka odpowiedzialna praca przeciez kosztuje). a czesc oddajesz spowrotem ludziom, pod warunkiem, ze wezma kredyt...
wiec kredyt i tak musza wziasc, tylko dluzej go beda potem splacac przez mniejsze zarobki i dodatkowo beda sie musieli prosic urzednika, zeby im oddal czesc ich pieniedzy...

Pr...........em

2017-04-14, 21:51
@lapps
" spolka jest zle zarzadzana, pieniadze sa rozkradane przez dyrektorow czy zarzad, w postaci chetnie przyznawanych sobie premii i podwyzek, a przetargi robione sa pod zaprzyjaznione firmy..." k***a jesteś lepszy niż NIK, nawet kontroli nie musisz robić i wszystko wiesz.

Nie mówię, że socjal jest dobry - tylko na razie nie wymyślono nic lepszego. Ludziom najlepiej się żyje w krajach z ogromnym socjalem (a przynajmniej tam się garną najbardziej).

PS weź zainstaluj siebie polską klawiaturę albo przynajmniej sprawdzanie pisowni odpal, bo czytać się tego nie da (szczególnie ortografów).

Anal_Intruder_69

2017-04-15, 11:44
Sądzę, że najlepiej by było jakby do dyskusji włączył się Loaloa

kiki_riki

2017-04-15, 12:18
@Prosiłem nie chce Cię obrażać ale jesteś po prostu debilem. Nie jesteś za socjalem a myślisz jak typowy komuch.
SOCJAL=WYSOKIE PODATKI
1) "ludziom najlepiej się żyje w krajach z ogromnym socjalem (a przynajmniej tam się garną najbardziej)." mówisz o tej całej hordzie ciapanych wlewającej się do Niemiec ??
2) Największy wzrost gospodarczy notuje się tam gdzie są niskie podatki (czyt nie trzeba płacić na social) powiedz mi np kraje takie jak Niemcy, Anglia, USA osiągnęły wysoki standard życia ( czy dzięki socjalowi czy czemuś innemu )
3) O krzywej Laffera to nawet nie słyszałeś
4) "Nie mówię, że socjal jest dobry - tylko na razie nie wymyślono nic lepszego" to nie czaję jeśli socjal jest dobry to czemu idziesz do pracy a po prostu nie bierzesz socjalu skoro on jest taki dobry
5) Socjal jedynie czego może Cię nauczyć to nieróbstwa kombinowania i nieudolności życiowej dlatego te Twoje kraje do których istnieje ten system gniją od środka
6) "(dzieci w wieku szkolnym czy 500+ na drugie dziecko) uważam przynajmniej za sprawiedliwe." Powiedz mi proszę skąd biorą się pieniądze na 500+
W Twojej wypowiedzi jest tyle braku logiki oraz elementarnej wiedzy że można tak punktować cały dzień. Chciałbym zobaczyć Twoją minę jak jakiś urzędas zabierze Ci z portfela 100 zł i da biednemu żulowi na węgiel ciekawe czy będziesz taki zadowolony

Ma...........ke

2017-04-15, 12:36
@kiki_riki

Krzywa laffera nie jest praktyczna i na pewno nie służy dobru obywateli zauważ że gdy są podatki za duże to ludzie kombinują. Kiedy podatki są zbyt niskie to ludzie mają najwięcej pieniędzy ale gdy podatki są zrównoważone to rząd ma najwięcej pieniędzy czyli moment optymalizacji jest najgorszy dla podatnika bo ucieka nam z kieszeni wtedy najwięcej. Poza tym ile da ci obniżka z 2 na 1% a ile z 90 na 80% skoro w pierwszym przypadku 1 czy 2% nie robi większej różnicy a przy 90% na 80% i tak nikt nie będzie płacił tego podatku bo wszyscy go unikają?

Poza tym Prosiłem to typowy Socjalista ta sama retoryka "Nie jestem za socjalem ale..."
Albo postępujemy konsekwentnie i chcemy żyć za swoje dla siebie i innych albo godzimy się na państwo opiekuńcze które zabiera osobie x żeby miała osoba y q i t.

mygyry

2017-04-15, 13:01
lapps napisał/a:

tylko pomoc socjalna nie trafi do tych, ktorych ma trafiac bo tymi pieniedzmi dysponuja ludzie, do ktorych one nie naleza, wiec wiadomo, ze beda dysponowac zle. nie da sie stworzyc urzedowo prawidlowo funkcjonujacego systemu pomocy spolecznej, bo zawsze oblegna go pasozyty i inne robactwo i ludzie beda zmuszani do oddawania pieniedzy temu scierwu zamiast ludziom potrzebujacym.


Jak sam widzisz problem nie polega na koncepcji pomocy socjalnej ale jej redystrybucji, chociażby przez to, że urzędnicy są bezkarni, ślepi, ignorują wyższe cele. Życie w społeczeństwie polega właśnie na wzajemnej pomocy i wsparciu, tyle że zawsze się to musi odbywać na zasadzie "coś daj to też ci się będzie coś należeć", natomiast kolejni idioci dopisują coraz to nowszych beneficjentów pomocy, na którą nie zasłużyli i jej na oczy nie powinni widzieć, poza tym kluczowe jest tu hasło "pomoc" a nie k***a dożywotnie utrzymywanie, dzisiaj się nam może dobrze mówić, żeby jednemu i drugiemu nic nie dawać, ale nie wiesz co cię czeka w przyszłości i czy zdrowie dopisze, ale te naciągające k***y, które niszczą całą te idee to w ramach rekompensaty sprzedawałbym na organy. Jak już nadmieniliście o krajach z wielkim wsparciem socjalnym to zauważcie, że wszystko było ok, do momentu aż zleciały się sępy, które zaczęły wykorzystywać system do granic co powoduje wk*** miejscowych, którzy przez pokolenia wypracowywali sobie ewentualne wsparcie dzięki swoim podatkom i pracy

Pr...........em

2017-04-15, 13:02
@kiki_riki
Płacę więcej podatków niż ty zarabiasz, więc spływa po mnie jak po kaczce to co pie**olisz :) boli mnie ta kwota, którą co miesiąc przelewam do US i ZUSu ale nie widzę (realnego) sposobu na jej uniknięcie. Nie narzucam nikomu swojego zdania, nie wymagam żeby inni płacili na mój socjal - to ja płacę na ich opie**alanie się. Jak pojawi się nowy, lepszy system podatkowy - tylko lepiej. Jak nie - przeżyję. Po prostu nie narzekam jak p*zda tylko "robię swoje".

Macias17

2017-04-15, 14:04
Prosiłem napisał/a:

@lapps
Dobra, też jestem przeciwnikiem socjalu, ale wyobraź sobie że go _zupełnie_ nie ma:
- bilety komunikacji miejskiej są przynajmniej 3x droższe (w Warszawie przychód z biletów pokrywał tylko 1/3 wydatków
- brak zniżek na gówniaki, co za tym idzie - dzieci z mniej zamożnych rodzin nie stać na ruszenie się z domu
- brak MDM czy Rodzina na swoim -> kolejni ludzie bez własnego lokum



Wyobraź sobie że bilety komunikacji miejskiej są takie drogie właśnie przez socjal. Naprawdę myślisz że jeśli komunikacja miejska będzie w 100 % prywatna to bilety będą 3 razy droższe? I bilet za przejechanie pięciu przystanków w Warszawie będzie kosztował 15 zł ? :) Nawet w tym chorym systemie, z gigantycznymi podatkami za benzynę, prywatny taksówkarz w Warszawie przewiezie jedną (!) osobę z punktu A do punktu B za 15 zł. Nie mówiąc już o uberze. Także skończ pan pie**olić.

Pan_Doktur

2017-04-15, 16:04
wku11 napisał/a:

Przez całe życie myślałem że nasz kraj, Polska, to jakiś żart. Jednak patrząc na to, co się dzieje w innych europejskich krajach, nie jesteśmy nawet odrobinę zabawni.


Oprawię cię w ramkę i powieszę na ścianie dla dzieci i to w kontekście, że czasy napie**alania jak to u nas źle a tam dobrze.
Czasy się zmieniają :roll:

thewhitestar

2017-04-15, 21:59
A Niemiec właśnie odbiera 4k euro wypłaty i się śmieje z polskich podludzi którzy mogą się dowartościować tylko dodając jakieś bzdury na sadola

Pr...........em

2017-04-16, 00:29
@macias17
Pokaż mi k***a prywatne metro czy prywatną linię tramwajową, czyli jedyne środki transportu które nie stoją w porannym szczycie w zajebistym korku - i skończ pan pie**olić... W dodatku, bierzesz pod uwagę w tych swoich wyliczeniach optymalny dla twojego ch*jowego toku rozumowania przypadek zakupu biletu jednorazowego - a większość przychodu pochodzi z biletów długookresowych i w tym przypadku porównanie nawet z najtańszym taxi wyjdzie tragicznie-w-ch*j śmiesznie...

BrianGriffin

2017-04-16, 17:02
mygyry napisał/a:


Bo gdyby zgodnie z założeniem pomoc socjalna trafiła tam gdzie ma trafiać, na przykład do osób, które los skrzywdził i nie są zdolne do pracy z różnych przyczyn, czy do rodzin gdzie zdarzył się jakiś wypadek i nie są w stanie samodzielnie sobie poradzić to wszystko było by cacy, problem w tym, że to wszystko się zbytnio rozrosło i 70% beneficjentów to zwykli naciągacze, którzy dodatkowe stworzyli całe rzesze urzędasów, którzy się nimi zajmują i mają w dupie fakt, że oni ewidentnie ściemniają. Każda pomoc zasadniczo powinna być z założenie zwrotem podatków i to samo uważam w temacie 500+ powinno być na każde drugie dziecko jako wsparcie dla planujących, ale z tym że dla osób które coś państwu sami od siebie dali w postaci pracy i podatków.



Z czego zwrócić podatek, jak ktoś nie może pracować?

8michal7

2017-04-17, 11:51
Prosiłem napisał/a:

@lapps
Dobra, też jestem przeciwnikiem socjalu, ale wyobraź sobie że go _zupełnie_ nie ma:
- bilety komunikacji miejskiej są przynajmniej 3x droższe (w Warszawie przychód z biletów pokrywał tylko 1/3 wydatków
- brak zniżek na gówniaki, co za tym idzie - dzieci z mniej zamożnych rodzin nie stać na ruszenie się z domu
- brak MDM czy Rodzina na swoim -> kolejni ludzie bez własnego lokum

Można wymieniać i wymieniać... O ile zapomogi pieniężne dla bezrobotnych czy ubogich uważam za bezsensowne (typowe dawanie ryby zamiast wędki - z drugiej strony siłą im tej wędki nie wciśniesz w łapy) to te "dla wszystkich" (dzieci w wieku szkolnym czy 500+ na drugie dziecko) uważam przynajmniej za sprawiedliwe.



Można wymieniać i wymieniać jak państwo robi sztuczny obrót naszych pieniędzy. Dlaczego firmy prywatne w większości gmin wypierają państwową komunikację ?Bo zaczęli im robić konkurencję. Dlaczego państwowe 30 letnie ikarusy jeżdżą po drogach? Bo mają również firmowo-państwową stację diagnostyczną, państwowego mechanika, państwową stację paliwową. Zaglądasz do takiego zżerającego 30L ropy + to co kierowca zajebie a tam siedzi 12 osób. Wlecze się taki czort trasą 50km/h i wk***ia innych kierowców. Za chwile wyprzedza go jakiś ładny busik palący 10L ropy a tam w środku również 12 osób. Tylko te 2 firmy różnią się dodatkowymi obciążeniami kosztów.Taki Pan co jeździ busikiem, o swoje auto dba, auto mu nawali naprawia sam lub szuka taniego mechanika, kupuję hurtowo paliwo, sam se w nim sprząta sprząta, u niego niema zastępcy prezesa, skarbnika, osoby od marketingu, diagnostów, mechaników, sprzątaczek, stróżów, wielkich budynków, osób obsługujących klientów. Prywatna firma tnie koszta, a państwowa żebra o dopłaty.

Prosiłem napisał/a:

@lapps
Dobra, też jestem przeciwnikiem socjalu, ale wyobraź sobie że go _zupełnie_ nie ma:
- bilety komunikacji miejskiej są przynajmniej 3x droższe (w Warszawie przychód z biletów pokrywał tylko 1/3 wydatków
- brak zniżek na gówniaki, co za tym idzie - dzieci z mniej zamożnych rodzin nie stać na ruszenie się z domu
- brak MDM czy Rodzina na swoim -> kolejni ludzie bez własnego lokum

Można wymieniać i wymieniać... O ile zapomogi pieniężne dla bezrobotnych czy ubogich uważam za bezsensowne (typowe dawanie ryby zamiast wędki - z drugiej strony siłą im tej wędki nie wciśniesz w łapy) to te "dla wszystkich" (dzieci w wieku szkolnym czy 500+ na drugie dziecko) uważam przynajmniej za sprawiedliwe.

.

500+ to również sztuczny obrót pieniędzy. Zastosujmy inną wersję mój program autorski "Pieniądze +" Trzeba najpierw zlikwidować 4 województwa aby było ich 12. Następnie w wyniku loterii losujemy karteczki z nazwą województw. 12 kartek każda przypisana do danego miesiąca. I tak w miesiącu styczniu, mieszkańcy Podlasia nie płacą podatków.. A nie to bardzo głupi pomysł.. Wszyscy Polacy nie zmieścili by się w takim małym województwie..