18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska służba zdrowia znowu szaleje

BongMan • 2012-02-26, 13:06
30 lekarzy przez 21 lat źle leczyło kobietę. Takie rzeczy tylko u nas...
Cytat:

Pani Ewa dopiero po 21 latach nieprawidłowego leczenia trafiła na specjalistę, dla którego brak postępów był wystarczającym powodem do spojrzenia na jej zdrowie z innej strony. Po zażyciu dwóch dawek leków jej stan wyraźnie się poprawił. Czy 30 lekarzy, którzy wcześniej się nią zajmowali, odpowie za złą diagnozę?



kih0n

2012-02-26, 13:23
nie wykończą Cie hormony w mięsie to zrobi to praca w oczekiwaniu na emeryturę, masz też szansę młody polaku na śmierć z rąk NFZ. Tyle lat nauki, studiów, specjalności po to żeby barany nie potrafiły postawić diagnozy? Powinna opublikować listę lekarzy którzy nie potrafili postawić dobrej diagnozy!

czokletmen

2012-02-26, 13:49
trzeba było wiecej stejkóf wpie**alac jak nasz kox burnejka

soqman

2012-02-26, 14:02
Ja będę upierał się, tak jak i organy państwowe, że jednak tych 30 lekarzy jednak miało rację i postawili poprawną diagnozę. Pani Ewa pewnie specjalnie niedawno zmieniła swoja chorobę, a teraz bezczelnie żąda odszkodowania :-?

Pit89

2012-02-26, 14:13
NO i zgadza się, są 3 a w sumie 4 rodzaje białej smierci, mianowicie: ,,cukier, sól, prochy i lekarz" :]

bingo100

2012-02-26, 14:27
Ogromny szacunek dla tej dziewczyny. W takim cierpieniu nadal się kształciła i zdała maturę. A mi się nie chce w pełni zdrowia dupy ruszyć do czegokolwiek.

BMWswap

2012-02-26, 16:02
trzymam kciuki za Ewcie!!! dzielna dziewczyna

bingo100 napisał/a:

Ogromny szacunek dla tej dziewczyny. W takim cierpieniu nadal się kształciła i zdała maturę. A mi się nie chce w pełni zdrowia dupy ruszyć do czegokolwiek.



odstaw :maryska: :P

ostatni

2012-02-26, 17:11
Współczuję bohaterce reportażu. Jednak ciekawy jest fakt, że gdy powraca sprawa refundacji leków takie sprawy są wyciągane przez telewizję kaszuba. Trzeba w końcu jakoś oczernić kłopotliwe środowisko. No cóż....byłem w ZOMO byłem w ORMO teraz jestem za platformą!

dwakilo

2012-02-26, 17:19
@Bongman takie opisy to sobie możesz w dupę wsadzić. Takie rzeczy zdarzają się na całym Świecie. Nie tylko u nas.

ostatni

2012-02-26, 17:35
Schorzenie w którym organizm wytwarza za mało dopaminy jest bardzo rzadkie i podejrzewam, że jego diagnostyka jest bardzo droga, bo nikt nie rozpie**oli czaszki żeby pobrać kawałek mózgu do badań. A że u nas nie ma na nic kasy i od niedawna lekarz może odpowiadać za wystawienie nawet recepty to zdarzają się takie historie. Kiedyś jak PiS zabrał się za przekręty przy przeszczepach a pielęgniarki strajkowały to Kaczor został ogłoszony zawistnym schizofrenikiem. Dzisiaj gdy PO skróciła listę leków refundowanych do połowy, a refundacja jest niższa niż w meksyku to lekarze są bandytami, którzy okaleczają ludzi. Oj lemingi...

Cz...........el

2012-02-26, 18:56
Przecież TVN kłamie !!!!!!! - to po ch*j się wypowiadać jak to wszystko jest ściema zależnych mediów? Prawda Ja-ah-qu-ub-el ?

ostatni

2012-02-26, 20:00
kasztan_85, żeby nie było więcej lemingów takich jak Ty

los gienadijos

2012-02-26, 20:38
A wszystko wynika z systemu, w którym jakiś urzędnik NFZ określa ilość punktów przysługujących szpitalowi na diagnostykę. Co wymusza oszczędności.
Gdyby lekarze mieli większą dowolność stosowania nowoczesnej diagnostyki, nie dopuścili by się drogi na skróty, jaką było powielanie pierwszej błędnej diagnozy.
To jeden z czynników drugi to społeczna zasada autorytetu.
Bardzo silna w środowiskach tak zhierarchizowanych jak środowisko lekarskie czy naukowe.
Po prostu żaden lekarz nie śmie podważać diagnozy wystawionej przez poprzedniego, może ważniejszego od siebie profesora z jakiegoś szpitala klinicznego. I tak powstaje konsekwentnie powielany błąd lekarski.
Szkoda dziewczyny, ale tez wielkie uznanie za wewnętrzną siłę.
Ale jak to w Polsce bywa, żeby nie było za pięknie, to jeszcze system sądowniczy dojebie swoje.
Skończy się wygraną skargą w Strasburgu.
Dobry materiał, piwko leci.

Cz...........el

2012-02-26, 20:57
Ja-ah-qu-ub-el - to było pytanie retoryczne, więc po co na nie odpowiadasz pałający nienawiścią LEMINGU? :homer:

ostatni

2012-02-26, 21:54
nie podejrzewałem leminga takiego jak Ty o taką figurę retoryczną :homer: x2