18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska służba zdrowia znowu szaleje

BongMan • 2012-02-26, 13:06
30 lekarzy przez 21 lat źle leczyło kobietę. Takie rzeczy tylko u nas...
Cytat:

Pani Ewa dopiero po 21 latach nieprawidłowego leczenia trafiła na specjalistę, dla którego brak postępów był wystarczającym powodem do spojrzenia na jej zdrowie z innej strony. Po zażyciu dwóch dawek leków jej stan wyraźnie się poprawił. Czy 30 lekarzy, którzy wcześniej się nią zajmowali, odpowie za złą diagnozę?



Cz...........el

2012-02-27, 09:58
Zly_wrecz_okropny napisał/a:



Czekaj to jaki to jest ten niewyimaginowany? Polska jako zielona wyspa mlekiem i miodem płynąca, kompetentna wykształcona władza i wszystkiemu winny Kaczyński ze swoimi teoriami spiskowymi i kryzysem światowym który de fakto zrobił na złość, od tak :D ?



tak :)

Masterof

2012-02-27, 10:03
Wystarczy iść na byle jakie studia, no przesadziłem, na byle jakie z wyjątkiem humanistycznych i ASP, żeby zobaczyć, iż szkolnictwo wyższe jest taką samą paranoją jak zwykła podstawówka. gdzie uczysz się wszystkiego przez około 12 lat, a pisząc maturę nie wiesz kompletnie nic. I tak samo na studiach. Idziesz na medycynę i zamiast po pierwszym semestrze wybrać specjalizacje, lubisz patrzeć na cipska - ginekolog, wyciskać syfy - dermatolog, dotykać małe dzieci - pediatra itd. to przez 5 lat uczysz się wszystkiego, a ze swojej specjalizacji masz jeden przedmiot więcej i jaki z Ciebie specjalista. Na swoim przykładzie wiem, że jak dobrze pójdzie to za pół roku będę niby specjalista genetyk, a genetyki miałem o tyle więcej od mikrobiologów co na seminarium. Parodia, czy żal 5 lat ? Skończycie (bo nawet największe tłuki teraz na studia idą) to sami wybierzecie.

Azzazel

2012-02-27, 11:56
Bo genialny House to tylko w TV leci.

kajtol

2012-02-27, 13:48
sądzę, że 98% ludzi tutaj nie wie co to są jądra podkorowe i droga piramidowa, a co dopiero diagnostyka i różnicowanie schorzeń neurologicznych i stopień trudności postawienia takiego rozpoznania. Więc takie osoby niech po prostu nie dzielą się swoją niewiedzą...

Czasem objawy wskazują na zupełnie inne schorzenie, a rozpoznanie, w szczególności neurologii, a jeszcze bardziej neurologii mózgu opiera się w większości na objawach zewnętrznych.

Jeżeli pacjentka spełnia 3/4 objawów pewnego schorzenia i 1/3 drugiego schorzenia jest jasnym, że rozpoczyna się leczenie w kierunku tego pierwszego. Szczególnie, jeżeli nie ma możliwości potwierdzenia za pomocą np. obrazowania. Zapewne tak było w tym przypadku.

Aczkolwiek przyznaję, że stosowanie terapii przez 21 lat bez rezultatów mija się z celem. Problemem tutaj jest brak własnej inicjatywy i możliwości wykonywania badań przez młodych lekarzy, w wyniku silnych oszczędności oraz strachu przed podważeniem opinii wyżej postawionych lekarzy.

Pozdrawiam idiotów.

lith

2012-02-27, 15:54
@Masterof
Widzę doskonale wiesz jak studia medyczne wyglądają. psst... pediatrą, dermatologiem czy innym c**ologiem nie zostaje się po 5 latach :) tylko ponad 10, z czego 7 jest ogólnych, a np. 5 wybranej specjalizacji.

ostatni

2012-02-27, 19:07
Masterof napisał/a:

gdzie uczysz się wszystkiego przez około 12 lat, a pisząc maturę nie wiesz kompletnie nic.



Trzeba było się uczyć zamiast korzystać z uroków życia gimbusa


Masterof napisał/a:

Idziesz na medycynę i zamiast po pierwszym semestrze wybrać specjalizacje,



Na całym świecie droga do otrzymania specjalizacji jest kurewsko długa, w przeciwnym wypadku co dzień media napie**alałyby o błędach lekarzy.


Masterof napisał/a:

lubisz patrzeć na cipska - ginekolog, wyciskać syfy - dermatolog, dotykać małe dzieci - pediatra



Widać jakie Ty masz pojęcie o medycynie :homer:


Masterof napisał/a:

to przez 5 lat uczysz się wszystkiego, a ze swojej specjalizacji masz jeden przedmiot więcej i jaki z Ciebie specjalista.



Zal mi ludzi, którzy mówią głupoty. Studia trwają 6 lat. Potem rok stażu. LEP i średnio 5 lat specjalizacji.


Masterof napisał/a:

Na swoim przykładzie wiem, że jak dobrze pójdzie to za pół roku będę niby specjalista genetyk, a genetyki miałem o tyle więcej od mikrobiologów co na seminarium.



Nie porównuj medycyny z biologią na uniwersytecie w koziej wólce.


I gorąca prośba: jeśli jesteś za tępy, żeby ogarnąć maturę na rozszerzeniu z bioli, chemii i fizy na minimum 85%, a potem 6 lat katorgi nad książkami, głodową pensję przez rok stażu i nie lepszą na specjalizacji w połączeniu z ciągłą nauką i zapie**alaniem w szpitalu, to stul pysk i się nie wypowiadaj.

wojas30

2012-02-27, 19:44


A tak poważnie to ładna dziewczyna - szkoda mi jej...

zoltantej@o2.pl

2012-02-27, 20:54
Ja- ha coś tam znalazłem Ci partnerkę nazywa się Oksana i jej pasją też jest nauka.

ostatni

2012-02-27, 22:36
zoltantej@o2.pl, nie obchodzi mnie jak nazywasz swoje dłonie i zachowaj te oferty dla dla siebie