18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska pięknym krajem jest - zmiana cen paliw

Nikczemny_Płód • 2015-01-03, 09:48
Zawsze byłem daleki od wyzywania rządu. Nie dlatego, że jego praca mi odpowiadała, wręcz przeciwnie. Jednak byłem zawsze zdania, że rzeczowa dyskusja z argumentami i lekką agresją jest lepsza niż wyzwiska.

Po za tym wyzywanie kogoś jest karalne. Ale to co teraz te k***y j***ne wymyśliły potwierdza, ze są zaj***nymi ćwokami bez mózgu. Ekonomiczni analfabeci i pojebańce. Wk***iłem się niesamowicie.

Od przeszło 2 lat ceny paliw w polsce były na chorym poziomie. Można powiedzieć, że wynosiły połowe stawki godzinowej przeciętnego młodego polaka.

Obecnie ceny schodza w dużych miastach na stacjach typu Biska, Moya etc... do 4.30-4.50 za litr ON.

Media pieją, że jest k***a rewelacyjnie - no ch*ja nie jest rewelacyjne ale to są ceny AKCEPTOWALNE. Przypominam jednak, że w maju zeszłego roku za litr ON płaciliśmy nawet 5.80 - czyli rozbój.

I tak oto zbliżamy się do 4zł. 4zł za litr ON będzie już przyzwoita wartością. Zobaczcie ile wyadają brytole, amerykańce i przełóżcie to na ich pensje. Tak, bo ceny paliwa muszą być też uzaleznione od pensji.

Następnie zainteresujcie się ile kosztuje baryłka, ile kosztuje litr hurtowo a potem zobaczcie jak nas jebią cały czas w dupe.


http://knplodz.wordpress.com/2012/01/16/prawdziwa-cena-paliwa/

Daję link do KNP nie dlatego, że jestem kucem czy też fanbojem KNP (osobiście uważam, że czas Korwina odsunąć od władzy absolutnej i dorzucić Dziambora) ale tylko oni na swojej stronie podają jak wygląda cena paliwa.

A teraz co mnie wk***iło? Ano te ch*je z wiejskiej wykombinowały takie coś:


Cytat:

Nowy podatek, który wszedł w życie 1 stycznia 2015 roku może spowodować minimalny wzrost cen paliw w granicach od 4 do 6 groszy na litrze by żyło się lepiej.

W drugiej połowie mijającego roku ceny benzyny na polskich stacjach paliw obniżyły się o 91 groszy na litrze, a oleju napędowego o 80 groszy.

Eksperci e-petrol.pl, twierdzą, że ceny paliwa na stacjach będą dalej spadać w granicach od 5 do 10 groszy, ale spadek cen wyraźnie osłabnie, między innymi dzięki opłacie zapasowej.

Oprócz akcyzy, opłaty paliwowej oraz VAT-u cena każdego litra paliwa może zostać obciążona nowym podatkiem, który został nazwany „opłata zapasowa”.

O ile niewiadomą pozostaje sytuacja na rynku ropy naftowej i rynku walutowym, które będą wpływały na rynek krajowy, to raczej na pewno na poziom cen detalicznych będzie wpływać wprowadzona od 1 stycznia 2015 roku opłata zapasowa.

Może ona spowodować wzrost cen paliw od 4 do 6 groszy na litrze. Jednak w obecnej sytuacji nie musimy się obawiać, że już od 1 stycznia za paliwo zapłacimy więcej niż teraz. Kwota wynikająca z wprowadzonej opłaty zapasowej będzie w pierwszej kolejności niwelowała skalę prognozowanych obniżek cen na stacjach.


Źródło: http://parezja.pl/ceny-paliw-spadaja-wiec-rzad-naklada-nowy-podatek/


PODATEK OD PODATKU. Czy jakaś k***a tępa nie widzi, że już w paliwie jest podatek z dupy?


Serio ludzie douczcie się, zacznijcie toczyć dyskusje gdzie się da, żeby naród oświecić bo dochodze do wniosku, że problem jest w tym iż młodzi ludzie jak i ludzie 30-35 lat nie mają wiedzy jak to wszystko funkcjonuje teraz. Jebią rząd równo ale ostatnio gośc ode mnie z pracy nie potrafił obliczyć swojego prawdziwego dochodu brutto i był zdziwiony, że mu ZUS jebią razy dwa.

Dopiero jak się ktoś douczy to jest sens wychodzić na ulice.


A tu macie strone do sk***ysynów

http://www.arm.gov.pl/?dz=opata_zapasowa

drv87

2015-01-03, 21:10
Robster napisał/a:



200h miesięcznie to nie jest jeden etat, tylko etat z nadgodzinami. Odejmij od tych 200h, 40h x Twoje 10 euro i masz niecałe 1000 euro miesięcznie.


Owszem tak było.
Ale teraz po nauczeniu się niemieckiego oraz zrobieniu uprawnień, i zaczęciu pracy bezpośrednio, przy 8h od poniedziałku do piątku mam od 1900 do 2200.

Ko...........on

2015-01-03, 22:59
drv87 napisał/a:


Owszem tak było.
Ale teraz po nauczeniu się niemieckiego oraz zrobieniu uprawnień, i zaczęciu pracy bezpośrednio, przy 8h od poniedziałku do piątku mam od 1900 do 2200.


Szacun, ale po co się tym chwalić?

Robster

2015-01-04, 09:52
drv87 napisał/a:


Owszem tak było.
Ale teraz po nauczeniu się niemieckiego oraz zrobieniu uprawnień, i zaczęciu pracy bezpośrednio, przy 8h od poniedziałku do piątku mam od 1900 do 2200.



Dalej myślę, że to zawyżona stawka, chociaż mogę się mylić, albo masz po prostu farta i dobrze trafiłeś. Możliwe też, że te Twoje uprawnienia ciężko zrobić i niewielu pracowników takowe posiada, stąd wyższe wynagrodzenie.

VisaInfinity napisał/a:


Szacun, ale po co się tym chwalić?


To raczej informacja dla mnie, a nie chwalenie się. Zresztą co za różnica, jak się rodakowi powodzi, to tylko się cieszyć. Chociaż nie wiem czy wyjazd za granicę do pracy to dobry pomysł.

thend

2015-01-05, 20:49
Wszystkich zmotoryzowanych cieszą obniżki cen paliwa, jednak nasz rząd już zdążył coś z tym fantem zrobić i wprowadził opłatę zapasową którą mają płacić koncerny paliwowe, a co oczywiście wpłynie na cenę paliw.
Wspaniały kraj jakim jest Polska utrudnia wszystkim życie i chce wyciągnąć wszystko co możliwe z kieszeni podatnika.

Cytat:

Zgodnie z przyjętym 10 grudnia 2014 roku rozporządzeniem ministra gospodarki w sprawie określenia stawek opłaty zapasowej, stawka ta od 1 stycznia 2015 roku wynosi: 43,00 zł za tonę ekwiwalentu ropy naftowej oraz 99,00 zł za tonę gazu płynnego LPG.



Niby to jest mało bo jakieś 4-5gr na litrze, ale nie zdziwię się jak zaraz dojebią opłatę za przechowywanie, posiadanie i ch*j wie jeszcze co

zaj***ne z fejsa i więcej na:
http://wgospodarce.pl/informacje/17907-a-jednak-rzad-wprowadzil-nowy-podatek-paliwo-mocno-zdrozeje

longlong7

2015-01-05, 23:06
up, właśnie obraz żyda chciałem tu wlepić, j***ne żydostwo nami rządzi... hehe rządzi;D k***a jakie to smutne:(

Pretek

2015-01-05, 23:24
a ma ktoś dane jak głosowały poszczególne partie?

Vof

2015-01-05, 23:57
Mylisz pojęcie kraju z biurokratycznym państwem. To co wyprawiają nasi politycy to jawna kpina, ale reszta polityków z Europy, ba! z całego świata nie odstaje w tym szaleństwie.

pietrucha

2015-01-05, 23:57
Co za k***a patologia... Cena ropy malała i wciąż maleje to trzeba podatek wprowadzić... POlska tyle w temacie.

en...........ea

2015-01-06, 00:00
Kurde, a już aż miło mi się tankowało. Na stacji należącej do dużego supermarketu tankowałem olej napędowy w cenie 4,20 zł/litr :)

hudziszeq

2015-01-06, 00:01
Vof napisał/a:

Mylisz pojęcie kraju z biurokratycznym państwem. To co wyprawiają nasi politycy to jawna kpina, ale reszta polityków z Europy, ba! z całego świata nie odstaje w tym szaleństwie.



W kazdym kraju politycy robia burdel ,ale to co sie w Polsce wyprawia to zrbodnia w bialy dzien.. Dzisiaj w Manchesterze placilem £1.04 za litr paliwa czyli o 31p taniej niz dokladnie miesiac temu, cale szczescie politycy nie szykuja zadnych podwyzek podatkow.

de...........nt

2015-01-06, 00:02
Jak to jest, że żadna z największych telewizji, gazet, portali nie podaje żadnej informacji na ten temat ?

PO-wska ośmiornica po cichutku okrada nas wszystkich po raz kolejny, wprowadzając następny podatek, a gawiedź niech ogląda w TV obrazki cieszącego się Tuska, Wojewódzkiego i Olejnik po stokroć chwalących cudowne przemówienie naszego byłego premiera po angielsku, cieszmy się, cieszmy się razem z nimi...

PO-wska ośmiornica trzyma wszystkie media i ośrodki sondażowe w Polsce - i tylko dzięki temu utrzymuje się tyle lat u władzy. Z iloma ludźmi rozmawiam (a większość to przedsiębiorcy, z którymi współpracuję), tylu nie popiera rządzącej złodziejskiej mafii, która miała być pro-przedsiębiorcza, a póki co podniosła wszystkie opłaty, podatki (żadnego nie obniżyła, czy nie zniosła), zwiększyła biurokrację, zwiększyła obowiązki sprawozdawczo-informacyjno-rozliczeniowe firm wobec GUS-u, wobec Izb Celnych, ZUS-u, US-u, jeszcze bardziej utrudniła życie każdej firmy i skomplikowała prawo skarbowe, wprowadziła powszechną kontrolę internetu, podsłuchy, donosy, jeszcze więcej fotoradarów, dodała nowe podatki, itp, itd.

PO-wska kobieto lekkich obyczajów - gdybyś nie miała po swojej stronie twoich służalczych żydowskich mediów, dawno by cie nie było. Sprzedaliście moją kochaną Polskę bardziej, niż rozkradziono ją w "socjaliźmie" czy też podczas okrągłego stołu.

Zdradziliście Polskę, zdradziliście Polaków, okłamaliście nas, a według waszych mediów jest wszystko super, według waszych sondaży wygrywacie następne wybory w cuglach.

Robicie z każdego z nas potencjalnego przestępcę i złodzieja, ale w tym kraju to wy jesteście największym złodziejem i mam nadzieję, że zostaniecie rozliczeni z każdej złotówki.

en...........ea

2015-01-06, 00:08
Różnica w robieniu burdelu polega na tym, że w Twoim Manchesterze machlojki polityków nie dotykają ludzi tak mocno jak Polaków, coś tam tracą na tym jednak nie do tego stopnia, że ludziom brakuje na podstawowe potrzeby do końca miesiąca.

tranzystor

2015-01-06, 00:09
Pretek napisał/a:

a ma ktoś dane jak głosowały poszczególne partie?



Można się domyśleć, że większość była za przepchnięciem projektu. Chyba nie spodziewasz się w takim przypadku jakiegoś rozłamu wśród partii? Podwyżki i kolejne opłaty, to jedyne w czym są jednomyślni.