18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska Liga Walk Rycerskich

uosinski • 2013-11-14, 16:00
zobaczcie jak się chłopaki tłuką :ok***a:


uosinski

2013-11-15, 13:14
@Szczur22

pie**olnij się w łeb taką halabardą - nawet będąc w hełmie. Zobaczysz, że uderzenie będzie na tyle mocne i bolesne, że zmienisz zdanie. Kontuzje, złamania, rozcięcia są tam na porządku dziennym.

P.S. jak chcesz na zaostrzoną broń białą się bić to zapraszam do Krakowa, tam lubią maczety, sprawdź się

Szczur22

2013-11-15, 13:21
@ up
Powiedział co wiedział, popłakał bo sie smieją.

Dalej jednak niewiele ma to wspólnego z tym jak to naprawdę wyglądało. Proste

uosinski

2013-11-15, 13:25
@up
Twoje piankowe miecze mnie rozbawily. A Ty nie zapominaj, że od tamtych czasów minęło 600-700 lat, więc może być parę różnic.

Suka_Blyat

2013-11-15, 14:11
W zbroi to każdy cwaniak :amused:

jw_amigowiec

2013-11-15, 14:13
Szczur22 po prostu to pamięta jakby to było wczoraj, ma chłopak dobrą pamięć, co się czepiacie… ;)

normale

2013-11-15, 14:30
no za dużo wspólnego z rzeczywistością to nie ma... :P może jakby się napie**alali młotami bojowymi to wtedy by było ciekawiej ;)

Tomaszek666

2013-11-15, 14:34
Szczur22 napisał/a:

@ up
Powiedział co wiedział, popłakał bo sie smieją.

Dalej jednak niewiele ma to wspólnego z tym jak to naprawdę wyglądało. Proste



no nie bardzo... zależy o czym mówisz pisząc "naprawdę" i "to". To co widać najbliższe jest "bohurtowi" - i w tej konwencji - stosunkowo dobrze oddaje realia pierwotne (vide: http://pl.wikipedia.org/wiki/Buhurt ).

Jeśli natomiast masz na myśli "realną" walkę to od razu powiem, że jej odtworzenie ponad 500 lat po danym okresie było, jest i będzie cokolwiek ciężkie, więc nie kminię czemu żal ci ściska to i owo...

Film bombastyczny, browar leci.

jedendwa

2013-11-15, 16:19
majer napisał/a:

nie chciałbym urazić niczyich pasji, ale stare chopy, zamiast posiedzieć w domu i por*chać, latają napieprzać się mieczem… może brzydkie żony mają… albo to pasja, tylko co robi wtedy ich żona :D :D :D




Pare razy byłem na umprezach historycznych i większość rekonstruktorów, jeśli ma, to bierze swoją żonę ze sobą :P

Piesgrzybiarz

2013-11-15, 16:22
Szczur22 napisał/a:

A ja bym z chęcią zobaczył jak to naprawdę wyglądało, kiedy się rycerze tłukli żeby sie zabić/okaleczyc, ostrymi brońmi i bez markowania ciosów. Bo tutaj równie dobrze mogliby sie okładać piankowymi mieczami.




Na wstępie sparafrazuję twoją wypowiedź:
A ja z chęcią bym zobaczył jak to naprawdę wygląda kiedy cię twój chłoptaś zapina w dupala żeby się spuścić, bez wazeliny i brudnym ku*asem. Bo tutaj równie dobrze mógłby cie kauczukowym dildasem gwintować

Po tym wstępie wyrażającym pogardę dla p*zdeczek twojego pokroju (zapewne zapie**alasz w rureczkach c**o), chciałbym ci wyjaśnić że rekonstrukcja, nawet takie ekstremum jak walki bohurtowe to przede wszystkim zabawa a nie zarzynanie się. Czy Ci goście wyglądają ci na turasów czy innych zjebów biegających z maczetami?
Owszem to hobby bezpiecznym nie jest - kontuzje sie zdarzają ale najczęściej wynikają one z dwóch przyczyn:
1) brak doświadczenia walczących
2) awaria sprzętu
Nigdy nie spotkałem się z sytuacją w której kontuzja wyniknęłła by z faktu "pie**olnę mu bo go nie lubię"

Z brakiem szacunku
Piesgrzybiarz

Skasik

2013-11-15, 17:06
Laski lecą na to ;-)

Jedno z fajniejszych zdjęć jakie mi zrobili reporterzy 8-)


Pizkes

2013-11-15, 19:10
Co by nie mówić, większość z bohurtowców siedzących po internetach, to buraki, które szczekają jak psy, jeżeli powie się coś, co im nie podpasuje. Róbcie sobie co chcecie i lubicie, ale przyjmijcie do wiadomości, że wartości historycznej w tym nie ma żadnej, gdyż jest pełno niespójności. Po co wy używacie broni siecznej to nie wiem, bo kompletnie jej nie wykorzystujecie. Zasady polegające na obaleniu przeciwnika są idiotyczne, gdyż prowadzą do berka rycerskiego, a nie walk rycerskich.

Cenię, że macie pasję, zainteresowania itd. ale, k***a, przestańcie szczekać i obrażać jak podwórkowe kundle każdego, kto nie brandzluje się waszym zajebistym hobby.


Blizzard93

2013-11-15, 19:48
Zajebiste hobby ! :D
Wk***ia mnie jedynie to, że ludzie mogą się na legalu poanapie**alać w zbrojach mieczami, a jak ludzie wybierają się na ustawki na gołe pięści, gdzieś, gdzie nikomu nie będą wadzić, to zaraz policja wjazd im robi i brawurową akcją zatrzymuje hultai... k***a serio, czy nikt nie widzi, że to jest prawie to samo ? Kibole nawet teraz z ratownikami medycznymi jeżdżą, z tego co wiem obrażenia podobne, więc w czym jest taki wielki problem ? Czemu jedno jest dozwolone, a drugie zakazane ? Nie uczestniczę aktywnie ani w jednym ani w drugim, ale na swój sposób wk***ia mnie tego typu nierówność...
Tak swoją drogą to cicho liczę na to że za parę lat ustawki będą legalne i będzie je można oglądnąć w TV :D W Rosji mają już nawet zawody na specjalnym ringu (?) z przeszkodami i napie**alają się tam 2 vs 2 ;) Niektóre akcje są naprawdę świetne. Pomyślcie jak widowiskowe byłyby ustawki 20 vs 20 transmitowane w full hd :D To byłaby telewizja prawdziwego sadola !

Piesgrzybiarz

2013-11-16, 03:55
Pizkes napisał/a:

Co by nie mówić, większość z bohurtowców siedzących po internetach, to buraki, które szczekają jak psy, jeżeli powie się coś, co im nie podpasuje. Róbcie sobie co chcecie i lubicie, ale przyjmijcie do wiadomości, że wartości historycznej w tym nie ma żadnej, gdyż jest pełno niespójności. Po co wy używacie broni siecznej to nie wiem, bo kompletnie jej nie wykorzystujecie. Zasady polegające na obaleniu przeciwnika są idiotyczne, gdyż prowadzą do berka rycerskiego, a nie walk rycerskich.

Cenię, że macie pasję, zainteresowania itd. ale, k***a, przestańcie szczekać i obrażać jak podwórkowe kundle każdego, kto nie brandzluje się waszym zajebistym hobby.



Osobiście uskuteczniam rekonstrukcję wczesnego średniowiecza, walczę ekstremalnie rzadko - jestem kowalem teraz uczę się robić w skórze. Co do używania broni "siecznej" przez późnych bohurtowców zgodzę się absolutnie (większość używa tasaków wykonanych z podszlifowanego płaskownika ergo wąski młotek a o traktatach pojęcie raczej blade mają). Niemniej jak widzę wypowiedzi o używaniu zaostrzonej broni w reko to szlag mnie trafia. A szczura22 obrażam bo to bezmózg i pedał :)

kornholio

2013-11-16, 06:37
Ciekawostka:szczerbaty:, dla tych co się głowią czy też nie rozumieją (palcem nie pokażę).
W piramidzie Maslowa, na pierwszym miejscu potrzeb wyższego rzędu znajduje się potrzeba samorealizacji. I działa na zasadzie "budowania piramidy" - bez zaspokojenia potrzeb niższych rzędów, wyższe się nie uaktywnią. :ok:

delicatessen

2013-12-02, 11:44
Jak na Sadistic, to są tu chyba same pedały nie doceniające piękna tej szlachetnej napie**alanki z Europejskimi tradycjami (sięgającymi dużo dalej niż zj***na piłka nożna czy nawet pięściarstwo).
Aż żałuję że nikt nie podał gdzie można sobie takie hardcorowe coś oglądnąć. Dał bym dyszkie a może nawet 5.
Regularnie jeżdżę do Dębna (małopolskie) ale tam jest raczej lajtowo. No może hard się robi jak przyjeżdża drużyna z Węgier. Oni się nie pie**olą. Miałem z nimi okazję piwko wypić i zobaczyć z bliska. Uwierzcie że pomimo tego że ważę 120 kg i mierzę 204 cm wzrostu nie chciał bym spotkać takiego sk***iela w ciemnej bramie. Może trochę przesadzam ale każdemu brakuje średnio dwóch placów a twarzyczki poorane są cholernie głębokimi bliznami.
No ale i tak dalej pedałki będą się jarać MMA i innym stękaniem.