18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy "Specjalsi"

n00ber1 • 2013-03-26, 21:32
Konkretnie zmontowany film o Jednostkach Specjalnych (GROM, AGAT, FORMOZA, Nil, JW Komandosów)
Film na YT nazywa się "Specjalsi [GROM,AGAT,FORMOZA,NIL,Komandosi]"

Plecionkarz

2013-03-27, 06:18
Kilka jednostek to nie armia. Polskie wojsko nie byłoby w stanie wziąć udziału w poważnej wojnie. A film to zlepek jakichś trzy-sekundowych urywków które mają wyglądać fajnie. Nic się z niego nie da dowiedzieć, ot jacyś żołnierze biegają i pływają.

Dy...........za

2013-03-27, 07:08
@Plecionkarz W dupie byłeś, gówno widziałeś ;) Nie ma wielu materiałów ze specjalsami bo specyfika ich treningów i szczegóły akcji nie są jawne. Więcej natomiast jest o BOA, szczególnie z dokumentu z Discovery z Chrisem Ryanem.

Lembas

2013-03-27, 07:59
Jak przeczytałem tytuł to w pierwszej chwili pomyślałem naszej reprezentacji w piłce nożnej =P

Tafariel

2013-03-27, 08:13
Kiedy premiera?

wolo1994

2013-03-27, 08:28
Szczerze to oglądałem to jak czekałem na komisję wojskową ;)

jazzma

2013-03-27, 09:01
A Lubliniec gdzie?

gr...........og

2013-03-27, 09:12
Pomysł na filmik dobry, ale od szybko zmieniających się scen można jebca dostać.

Mimo wszystko, piwo.

Formoza93

2013-03-27, 09:27
za specialsów zawsze piwo :D

or...........ek

2013-03-27, 10:31
ja bym po tych pomkach miał już dość....

bolebor

2013-03-27, 11:11
Wojska specjalne podczas konfliktu wielkoskalowego są potrzebne jedynie stronie atakującej jako forma dywersji. Polska jako kraj defensywny nie potrzebuje wojsk specjalnych w ogóle. Popularność medialna "specjalsów" wynika z ich użyteczności w konflikcie asymetrycznym. Zabójstwa wykonywane na przedstawicielach Afgańskich partyzantów to jedno z głównych zadań oddziałów specjalnych w Afganistanie. Lekkie uzbrojenie połączone z brakiem wsparcia lotniczego w konflikcie zbrojnym np. z Rosją czy też Niemcami skutkowałby zniszczeniem tych sił. Wartość jednostek specjalnych w defensywnej wojnie w polskich realiach strategicznych jest ekwiwalentna z jednostką piechoty. Koszt wyszkolenia jego komandosa wynosi 2 mln zł. Koszt/ efekt w naszych realiach jest za wysoki.

rolerek

2013-03-27, 11:53
@bolebor

Wyjmij członka z buzi bo coś niewyraźnie mówisz. Pozdrawiam :)


ps.
Tak, moja wypowiedź jest po prostu równie merytoryczna jak twoja.

Ranger

2013-03-27, 11:59
Cytat:

Nie ma wielu materiałów ze specjalsami bo specyfika ich treningów i szczegóły akcji nie są jawne.



ch*j, a nie niejawne... Mało jest materiałów, gdzie nasze wojska specjalne obnażają się do samego ku*asa ? Wystarczy spojrzeć chociażby na program ''Rekrut'', który swego czasu emitowano na TVN Turbo.
Tajność jednostek specjalnych w Polsce jest mitem, który ma być kolejnym chwytem marketingowym przyciągającym następnych naiwnych ochotników.

Cytat:

Wyjmij członka z buzi bo coś niewyraźnie mówisz.



Wyjmij członka z ucha to będziesz lepiej słyszał. Gość ma rację, z wyjątkiem tego, że Polska to kraj defensywny.

HariDee

2013-03-27, 12:47
No i ja niewiem.. Jakies zj***nie niesmieszne kawaly bongc**amana dostaja po kilkaset piw, setki tysiecy komentarzy z ktorych 95% to to samo ze kawal jest SUCHY ale i tak ludzie piwa sypia.. A tu? Swietny, krotki filmik o czyms z czego Polska moze byc DUMNA, o czyms o czym Polacy moga ZAWSZE mowic z PODNIESIONYM CZOLEM.. O ludziach ktorzy powinni byc dla nas przykladem, przykladem mestwa, odwagi i braterstwa, bo kazdy jeden z nich jest dla drugiego jak brat, po latach wspolnych akcji znaja sie na pamiec, i sa jednymi z najlepszych na swiecie.. Narazaja swoje zycie co chwile, i to bez wiekszych nagrod, - bo oni wcale nie zarabiaja tak wiele jak sie niektorym moze wydawac..
No i ja teraz nie rozumiem.. wrzucajac zj***ny dowcip, lub jakies inne badziewie z kwejka, lub chociazby wymyslanie jakis zj***nych sytuacji bongmanina dostaje tysiace piw, a tu za taki material ledwo 70..
A potem ludzie sie dziwia, ze uzytkownicy zamiast wrzucac takie WARTOSCIOWE materialy, wrzucaja jakies gowniane koty czy inne badziewie z kwejka..
Piwa, piwa i jeszcze raz piwa.. Przykre.

ProfessorHix

2013-03-27, 13:55
@ HariDee

Przekonałeś mnie! Pójdę nawet dalej: Kufel cieplutkiego nasienia i dla filmu i dla Ciebie!

Film ch*jowy, nic nie widać, żadnych informacji ale PIWAAA, PIWAAA naszym orłom, sokołom bo zlepili z nich filmik . Wartościowe to w ch*j, psze Pana, Pan to masz ten system wartości...
Na sadisticu szukasz WARTOŚCIOWYCH materiałów? Jebnij się Pan w łeb! :>