18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polscy "Specjalsi"

n00ber1 • 2013-03-26, 21:32
Konkretnie zmontowany film o Jednostkach Specjalnych (GROM, AGAT, FORMOZA, Nil, JW Komandosów)
Film na YT nazywa się "Specjalsi [GROM,AGAT,FORMOZA,NIL,Komandosi]"

Plecionkarz

2013-03-27, 14:11
Dyadya_Sasza napisał/a:

@Plecionkarz W dupie byłeś, gówno widziałeś ;) Nie ma wielu materiałów ze specjalsami bo specyfika ich treningów i szczegóły akcji nie są jawne. Więcej natomiast jest o BOA, szczególnie z dokumentu z Discovery z Chrisem Ryanem.



Za to ty pewnie jesteś zajebistym znawcą filmików o oczojebnych urywkach i zerowej treści. To, że sypnąłeś teraz kilkoma informacjami z neta jakoś mnie nie przekonuje do tego arcydzieła. To pewnie kolejny gniot który kosztował w ch*j publicznej kasy zlecony jakiemuś bałwanowi. Lepsze filmy już montują sobie domorośli hobbyści z youtube. A jeżeli chodzi o polskie wojsko to pewnie w nim nie byłeś bo jesteś z pokolenia lamusów. Nie widziałeś jak to wygląda od środka tylko nakarmiłeś się propagandą jaka to z nas potęga militarna na podstawie kilku jednostek specjalnych. Większość jednostek to taki jakby ośrodek wspomagania obiboków. Nie mają żadnej kondycji, umiejętności bojowych, wszystko robione na odpie**ol byle odj***ć. Byle przyjść na służbę, poświdrować pawiana, że niby się realizuje plan dnia i wrócić do domu. Pamiętam zawodowych żołnierzy którzy byli takimi pipkami, że nie przebiegli 3 kilometrów lub ciężko im było wziąć 50kg na klatę.

Mleczarzmail

2013-03-27, 14:29
Jak przeczytałem polscy "specjalsi" to myślałem, że to będzie o naszych kochanych piłkarzach...

crazy

2013-03-27, 17:15
za naszych komandosów zawsze piwko leci:)

Dziadek

2013-03-27, 18:42
70% urywek z tego filmu to są akcje "WarFighter" na yt znajdziecie wywiad co do warfighter z grom

ellsworth

2013-03-27, 19:02
Po tytule miałem nadzieję, na coś pokroju "Ustarki" :/

Dy...........za

2013-03-27, 19:30
Plecionkarz, Prawda jest taka, że duża liczba żołnierzy służy dla kasy, bo mają plecy. Mało już jest dziś tych, którzy idą tam pełni pasji, z poczuciem obowiązku - prawdziwi patrioci. Cały ten cyrk, nepotyzm w Wojsku Polskim mnie wk***ia, bo właśnie to najbardziej psuje jakość naszej armii. Tak jak zniesienie zasadniczej służby wojskowej skutkuje tym, że zdolność do obrony kraju leci na pysk. Panoszy się przez to pedalstwo, cwaniactwo i inne patologie. Wojsko uczyło przynajmniej życia. Sam nie miałem zaszczytu służyć, mimo to uważam, że "facet bez wojska to dupa". Muszę zatem sam uskuteczniać sobie zapie**ol na poligonie ;) Jeśli zmieni się coś w tej kwestii to będę pierwszy w kolejce po mundur stał, zapewniam.

Szkoda mi tych, którzy nie dostali się do oficerek czy podoficerek, bo miejsce zajął synek sztabowca, który o wojsku nie ma pojęcia. Ludzie, którzy teraz służą na kontrakcie? Ilu z nich ma szansę na załapanie się na stałe, do emerytury? Zgodnie z ustawą żołnierze kontraktowi służyć mogą maksymalnie 12 lat, później wyjazd. O NSR nawet nie wspomnę. Uśmiałem się dziś jak przeczytałem:

Cytat:

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu 240 elewów udowodniło, że podczas szkolenia podstawowego dobrze opanowali wojskowe rzemiosło. Zdali trudny egzamin i mogą rozpocząć wojskowe szkolenie specjalistyczne. Wkrótce wstąpią w szeregi Narodowych Sił Rezerwowych.



Co do naszych specjalsów, to mam do nich wielki szacunek, bo na prawdę trzymają poziom a zawsze znajdą się tacy, którzy narzekają, będą pie**olić, że najlepsze są jednostki z hameryki.

Avekozka

2013-03-27, 21:44
AGAT i NIL są specjalne tylko z nazwy. Po za wyjazdem na poligon to nigdzie nie byli bo stworzyli je w tamtym roku z byłych żandarmów na potrzeby Polskiego dowództwa siłami specjalnymi w NATO.

Ranger

2013-03-27, 22:03
Cytat:

Plecionkarz, Prawda jest taka, że duża liczba żołnierzy służy dla kasy, bo mają plecy. Mało już jest dziś tych, którzy idą tam pełni pasji, z poczuciem obowiązku - prawdziwi patrioci.



Warto również dodać, że ci pasjonaci są później zawiedzeni służbą w naszym wojsku. Sam znam przynajmniej kilku, którzy sp***olili do Legii Cudzoziemskiej i mimo, że są z dala od rodzin, ich życie codzienne jest trudniejsze(bo w Legii nie ma tak jak u nas - 8 godzin odpie**alania maniany i do domu), ale tam przynajmniej się spełniają, a Legia dba o swoich ludzi.

Cytat:

Muszę zatem sam uskuteczniać sobie zapie**ol na poligonie



Tia, ASG to nawet nie jest namiastka poligonu :roll:

Cytat:

Co do naszych specjalsów, to mam do nich wielki szacunek, bo na prawdę trzymają poziom a zawsze znajdą się tacy, którzy narzekają, będą pie**olić, że najlepsze są jednostki z hameryki.



Bo tak jest. No może nie z Ameryki, ale polscy specjalsi wybitni nie są. Nasze wojska specjalne są jak chiński produkt - zachwalany jako tańszy, ale pełnowartościowy produkt, a jak już masz coś z nim do czynienia to okazuje się, że to szajs.

Cytat:

AGAT i NIL są specjalne tylko z nazwy. Po za wyjazdem na poligon to nigdzie nie byli bo stworzyli je w tamtym roku z byłych żandarmów na potrzeby Polskiego dowództwa siłami specjalnymi w NATO.



NIL akurat powstał już jakiś czas temu. To że o NILu niewiele się słyszy spowodowane jest tym, że oni nie są jednostką stricte bojową, a wsparciem logistycznym i informatycznym dla pozostałych jednostek. W skrócie - kiedy JWK/GROM/FORMOZA zajmują się operacją w terenie to NIL zajmuje się obsługą dronów wspierających akcję. Robota równie odpowiedzialna, ale już nie tak efektowna żeby ją umieszczać w spotach.

Co do AGATu to trudno, żeby świeżo sformowana jednostka posiadała pełną gotowość do walki... Najpierw trzeba ich wyszkolić i doposażyć, a później można ich wykorzystywać do walki. Jeden z pododdziałów AGATu posiada już wstępną zdolność bojową, ale cała jednostka będzie w pełni operatywna za jakieś 2-3 lata, więc w Afganistanie ich już raczej nie zobaczymy.

DupaDemona

2013-03-27, 22:23
Za polskich specjalsów, zawsze browar.

Plecionkarz

2013-03-27, 23:18
@Dyadya_Sasza
Mi na wstępie powiedziałeś że w dupie byłem i gówno widziałem a się okazało, że to ty serwujesz tylko jakieś niuanse gdzieś wyczytane lub zasłyszane. służbę zasadniczą odbyłem i widziałem wszystko na codzień od środka a szukanie jakiegoś substytutu poligonu to tak jak zaciągniecie się do zuchów gdzie sam o sobie decydujesz i nikt ci nie wydaje rozkazów. Do podoficerki się bez problemu dostałem bo trzeba było tylko przejść dobrze test sprawnościowy a teoretyczny to jakieś gówno i mało się liczy nawet. Nie jest tak ciężko się dostać jak piszesz, było jakieś 150 miejsc na 700 ubiegających się. Poszedłem jednak na studia i nie żałuję bo wojsko polskie jest teraz tylko paziami w amerykańsko-izraelskich fanaberiach. Jak już odsłuży się swoje to mon powie papa i ludzie zostają z czterdziestką na karku i żadnym fachem w rękach.

Macary

2013-03-28, 23:42
jazzma napisał/a:

A Lubliniec gdzie?



To jest właśnie JW Komandosów (, czy jakoś tak). Zmienili im niedawno nazwę.