18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polimaty. Diabeł na papieskim tronie?

mareczekzip • 2013-02-19, 20:18
Polimaty o czarnych kartach w historii papiestwa. Bardzo ciekawie jak zwykle.


siwers3

2013-02-19, 20:26
No! W końcu ktoś się obudził i wrzuca konkret. :)

Temat tak trochę na fali tematu papieża. ;p
Wychodzi, że ten kościół taki święty nie jest - w sumie nigdy nie był, tylko dzisiaj nie dociera to do wszystkich.

Yasiu99

2013-02-19, 20:56
Jaki by nie był jeżeli nie jest żydem (z którym od biedy da się żyć oby interesów nie robić) ani allahakabarem to jest k***a zakorzeniony w europejskiej tradycji i lepiej dla nas żeby został bo jak tak będziemy wszystko negować to na prawdę wasze dzieci adoptuje para pedałów po tym jak was komornik wypie**oli z domu za niezapłaconą ratę kredytu na chleb.

mareczekzip

2013-02-19, 21:12
Yasiu99 napisał/a:

Jaki by nie był jeżeli nie jest żydem (z którym od biedy da się żyć oby interesów nie robić) ani allahakabarem to jest k***a zakorzeniony w europejskiej tradycji i lepiej dla nas żeby został bo jak tak będziemy wszystko negować to na prawdę wasze dzieci adoptuje para pedałów po tym jak was komornik wypie**oli z domu za niezapłaconą ratę kredytu na chleb.



Zgadzam się. Chrześcijańskie wartości takie jak miłość kobiety i mężczyzny, przebaczenie, ojczyzna, honor są zakorzenione w tradycji naszego Narodu, one ten Naród spajają i bardzo mozliwe że dzięki temu jeszcze nie musimy się obawiać kozojebów. Zamieściłem ten temat z czysto historycznych pobudek, sam jestem wierzący. Jednak Kościół Katolicki nigdy nie postępował zawsze w zgodzie ze swoim wyznaniem. Co autor powyższego vloga przedstawił.

Ptoon

2013-02-19, 22:23
Meh... Wiem to wszystko z Assassins Creed'a.

Rejtan

2013-02-19, 23:03
Niemoralne życie duchownych, to tylko kropla w morzu niegodziwości kleru na przestrzeni wieków. Manipulacje ludźmi, ingerencja w szeroko pojętą politykę, krwawe zwalczanie reformatorów (np. Jan Hus, Hieronim). To wszystko było kiedyś dla duchowieństwa chlebem powszednim. Myślę jednak, że wynikało to raczej z mrocznych czasów średniowiecza i ma niewiele wspólnego z dzisiejszą instytucją Kościoła.

Jak ktoś się interesuje tematem, to polecam książkę "Wielki Bój"- Ellen G. White.

lobominator

2013-02-20, 00:35
Polecam serial "Rodzina Borgiów", z którego fotosy macie w tle.

Lordzik92

2013-02-20, 00:59
Zeby to wszystko zrozumiec, trzeba spojrzec na KK troche inaczej. Kosciol to tak naprawde w miare dobrze prosperujaca firma, opierajaca (przynajmniej oficjalnie) sie na naukach Jezusa. Czlowiek ten swoja wiedza,stylem,naukami reprezentowal poglady starozytnego rewolucjonisty. O ile w tamtych czasach te nauki byly w maire pozyteczne dla rozwoju, tym pozniej zaczely budzic niepokoj i watpliwosci co skutkowalo przelewem krwi. Ludzie chca myslec tak jak myslano 2000 lat temu, zamiast isc naprzod chca sie cofac, skutki tego widzimy codziennie... Religia zamiast nauczac oglupia. Ludzie to masy, a masa nie mysli, Jezus nie wzial tego pod uwage, jak to wszystko moze sie skonczyc.
Nie neguje tu religii jako religii a organizacje ktore pod plaszczykiem religii realizuja swoje plany. Prosty przyklad, otworzcie biblie, w starym testamencie w ksiedze wyjscia znajdzcie dekalog. Tam jasno Bog okreslil co jest zle, a min. wszelkie obrazki,posagi,slowem wszelakie dewocjonalia ktore daja falszywy obraz calej tej mistyki.
Kryminalna przeszlosc,terazniejszosc i przyszlosc KK nie zaskakuje mnie tak jak fakt ze organizacja ta oparta jest na przeciwienstwie ksiegi z ktorej sie wywodzi... i nie budzi to zadnego sprzeciwu wiernych, bo owi wierni maja w dupie ta ksiege, chca tylko systemu!
Zreszta co tu pisac, i tak to wszystko to jedna wielka iluzja, a nasze zycie to sen, wiec nie bierzmy tego zbyt serio.

The3bola

2013-02-20, 06:00
A gdzie są CYCKI

Arturyo

2013-02-20, 07:12
Naspojlerował mi. Jak tu teraz oglądać serial

jatylkonaharda

2013-02-20, 07:24
Cesarego zabił przecież Ezzio Auditore ...

Bard_Zerald

2013-02-20, 08:00
@mareczekzip,
Za tamtego posta i sam temat piwka lecą.

Nie ma co się bujać, Kościół narobił brzydkich rzeczy w historii, narobił też dobrych, ale swojego czasu nawet więcej złego mu się zdarzało robić. Nie ma co być ani gościem który broni tego za wszelką cenę kosztem logicznych argumentów ani tym drugim czyli hejtującym na oślep.

Ciekawy całkiem filmik.

defcon1

2013-02-20, 08:13
Lubię tego typa. Nie zgrywa kozaka i nie wydurnia się na forum publicznym, a ciekawie gada.

janeczekw

2013-02-20, 08:23
za Rodrigo Borgię zawsze piwko!