18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polimaty Co Ty wiesz o Szymborskiej?

kuzax • 2012-09-22, 15:54
Kolejny odcinek "Polimatów"
Jak to powiedziała pewna osoba: "Uwielbiam takie wstawki, dzięki temu nie mam wrażenia, że kompletnie marnuje czas, gdy siedzę przed komputerem. "

Krak

2012-09-25, 15:33
hyc, hyc i nie robić nic
tylko pisać dla chwały władzy
by mieć kasę na dyrdymały

PS. Tego spedalonego z kopią maniery Wołoszańskiego nie da się słuchać.

zbyszko z lublina

2012-09-25, 22:26
proszę o utwory, teksty a nie cytaty z "naszego dziennika"

Sl...........nx

2012-09-25, 22:52
anonymousm napisał/a:

Jezu, Slonx, ty zjebie, jak możesz się wypowiadać na temat kultury narodowej będą takim debilem? A jakich ty lubisz poetów? Autora nieśmiertelnego poematu "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę"?



Zacny cytat, ale uwierz mi, Szymborska nie była jedynym poetą na tym świecie. Można było znaleźć kilku, którzy nie byli sprzedajnymi k***ami.

anonymousm napisał/a:

Że za rzekome żydwoskie pochodznie Nobla dostała? Poetka cytowana na całym świecie? Tłumaczona na tyle języków? Takie małe zawistne ch*jki jak ty chcą Polsce odebrać wszystkich wartosciowych ludzi, a na ich miejsce podstawić jakieś kanalie.



Powiedz mi, na jakim ty świecie żyjesz? Nie zauważyłeś, jaki kapitał zbili żydzi, po wojnie, żerując na ofiarach holocaustu i podpinając się pod nich? Jaki protektorat ma Izrael, a ilu właścicieli wielkich amerykańskich korporacji ma żydowskie pochodzenie?
Wiesz, czego uczą na lekcjach historii w Stanach? Tego, że jedynymi ofiarami niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów zagłady byli żydzi. Większość amerykanów jest nauczona, że w niemieckich obozach nie było Polaków, Romów czy innych grup etnicznych.
Żydzie zbili sobie nieprawdopodobny kapitał. Myślisz, że "wpadka" Obamy to przypadek? Ktoś mu to przemówienie pisał i celowo popełnił taki błąd.
Żydzi rządzą światem, dzięki temu, co ich spotkało roztoczono nad nimi opiekę. Nie winię ich za to, że z tego korzystają, ale zrozum - pochodzenie ma znaczenie.

anonymousm napisał/a:


Slonx, a ty jakich lubisz poetów?
Mnie się wydaje, że żadnych, co najwyżej atora fraszki "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę". I że w ogóle nie masz zielonego pojęcia o poskości, czyli o polskiej kulturze. O co ty się pieklisz, w imię czego nienawidzisz Żydów? W imię "Barki" i kobicowskich hasełek, bo reszta kultury polskiej przerasta takich jak ty.
I jeszcze mendy twierdzą, że reprezentują wszystko to, co polskie. Jesteście świerwem tej ziemi.



Toś doj***ł... Mam obowiązek szanowania poetki, która w imię kariery potrafiła sprzedać najwyższe wartości? Potrafiła bez skrupułów zażądać śmierci niewinnych ludzi, by lepiej wypaść w oczach władzy? Potrafiła mydlić oczy masom? Mam ją szanować tylko dlatego, że miała polskie obywatelstwo i pewna klika przyznała jej literackiego Nobla?

Jakich poetów lubię? Np. Zbigniewa Herberta. Jeżeli któryś polski poeta zasłużył na nagrodę Nobla, to jak najbardziej on. Poczytaj trochę o nim, to poznasz, czym są polskie wartości, o których tak chętnie wspominasz, a o których chyba nie wiesz nic.

prof. Matolewicz napisał/a:

Slonx - największy katol - patriota na sadolu.



Nie katol, tylko katolik. Nie największy patriota, nie musisz mi tak pochlebiać. Po prostu patriota.

prof. Matolewicz napisał/a:

k***a pod każdym tematem związanym z Polską 10353612 teorii spiskowych. Każdy znany Polak to żydo-komuch, mason albo ch*j wie kto jeszcze. Tylko do ch*ja jakie to ma znaczenie?



Na szczęście jeszcze władza nie ograniczyła w takim stopniu dostępu do informacji w internecie. Jeżeli poczytasz trochę o znanych osobistościach w tym kraju, szybko odkryjesz, że wielu z nich zawdzięcza swoją pozycję współpracy z aparatem państwowym PRLu. Czy to osobistej współpracy, czy kogoś z rodziny. To tylko świadczy o zepsuciu w tym kraju, więc dlaczego mam o tym nie mówić?

prof. Matolewicz napisał/a:

Wiesz w ogóle co to sztuka, czy tylko łykasz wszystko co mówi, że ktoś jest Żydem, masonem, czy komunistą jak młody pelikan?



Chyba o wiele lepiej od ciebie wiem, czym jest sztuka. Te wierszydła Szymborskiej, peany na cześć czerwonej hołoty, to ma być sztuka?
Pomnik Lenina na placu centralnym w Krakowie, to też była sztuka?

prof. Matolewicz napisał/a:

Tak w ogóle to zbadałeś swoje korzenie, czy przypadkiem jakiś pradziadek Żydem nie był? Chyba byś się wtedy powiesić musiał...



Wyobraź sobie, że postanowiłem się kiedyś zainteresować:



Nie każda osoba przynosiła chlubę temu herbowi, to jasne.
Jeżeli tak ci zależy, kuzyn mego dziadka był komunistą. Do momentu "wyzwolenia" Polski przez Armię Czerwoną. Mina mu zrzedła, jak zobaczył, co to za hołota i hałastra.

A ty zbadałeś swoje pochodzenie, skoro już z tym wyskakujesz?

kajtol

2012-09-26, 02:25
Bugini napisał/a:

@up ale ty świr jesteś daj spokój


Bugini,
nie łudź się, przez przypadek piwo.

O pewnych faktach trzeba pamiętać, bo spytasz się przeciętnego licealisty to o Szymborskiej wie tylko tyle, że to patriotka była i nobla zgarnęła.

Oczywiście o komunistycznej przeszłości się dzisiaj zapomina. W ogóle z SLD to wszyscy członkowie kiedyś "walczyli z komunizmem"...