18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policjant podczas próby obezwładnia poraził tasserem niechcą

bboydawid91 • 2021-08-20, 22:03
10 sierpnia wieruszowscy policjanci podejmowali interwencję związaną z zatrzymaniem młodego mieszkańca, który posiadał w samochodzie 170 gramów marihuany oraz zachowywał się irracjonalnie. W sieci krąży film z interwencji.

Na nagraniu widzimy, jak dwóch policjantów ma problemy z obezwładnieniem 21-latka. Gdy wydawałoby się, że sytuacja jest już pod kontrolą, jeden z funkcjonariuszy wyciąga paralizator (taser) i w efekcie szamotaniny, przy samochodzie, porażony zostaje jego kolega w mundurze.

Jak oficjalnie przekazała w komunikacie wieruszowska KPP. 21-latek w trakcie zatrzymania zachowywał się irracjonalnie i bardzo agresywnie. Policjanci zmuszeni byli użyć siły fizycznej oraz tasera, by go obezwładnić. Funkcjonariusze podczas tej interwencji zabezpieczyli ponad 170 gramów marihuany, wagę elektroniczną oraz znaczną kwotę pieniędzy.

Użycie paralizatora przez służby określa Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego.

„Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je z zachowaniem szczególnej ostrożności, uwzględniając ich właściwości, które mogą stanowić zagrożenie życia lub zdrowia uprawnionego, lub innej osoby."

Wykorzystuje się je w sposób wyrządzający możliwie najmniejszą szkodę. Aby zastosować któryś ze środków przymusu bezpośredniego wobec określonej osoby, policja musi uprzednio wezwać ją do postępowania zgodnie z prawem, a także uprzedzić o możliwości użycia tego środka.

Czy zostały zachowane wszystkie środki ostrożności i procedury?


Namex

2021-08-21, 12:47
Drodzy obroncy policji. Czekam z niecierpliwoscia, jak wlasnie ta sama policja ktorej teraz tak bronicie, zacznie was gnebic za brak papieru na ryju, brak dowodu zatrucia sie gownem na korone, albo nawet lepiej, zaczna atakowac ludzi i sila wstrzykiwac te trutki.
Czekam i jestem ciekaw co w tedy powiecie, ale pewnie nie wiele, bo beda was we 3-4 na jednego cisnac.

LOOFAH

2021-08-21, 13:07
To nie friendly fire, policjant 1 strzela do patusa i policjant 2 zostaje prawdopodobnie porażony dlatego, że jego skóra miała kontakt ze skórą patusa, jako, że się szamotali, to skóra dla pewności była spocona :) Po strzale padają obaj.
Problemy z obezwładnianiem to jest kwestia tego, że policjant nie chce przy aresztowaniu zrobić krzywdy aresztowanemu, a ze strony aresztowanego oporów w robieniu krzywdy nie ma. W USA policja robi to skutecznie, ale tam gleba często kończy się złamanym nosem. W Polsce pół kraju by się najpierw zesrało po zobaczeniu filmiku nagranego przez kolegę patusa i przyciętego od momentu użycia siły, sprostowanie (że patus to serio patus i się należało) wyszłoby kilkanaście dni później po zdewastowaniu komendy lub co najmniej zrobieniu z policjantów gestapowców. Czy nie tak było z naj***nym gościem aresztowanym w tramwaju?

Pi...........22

2021-08-21, 13:35
Namex napisał/a:

Drodzy obroncy policji. Czekam z niecierpliwoscia, jak wlasnie ta sama policja ktorej teraz tak bronicie, zacznie was gnebic za brak papieru na ryju, brak dowodu zatrucia sie gownem na korone, albo nawet lepiej, zaczna atakowac ludzi i sila wstrzykiwac te trutki.
Czekam i jestem ciekaw co w tedy powiecie, ale pewnie nie wiele, bo beda was we 3-4 na jednego cisnac.



No to sobie jeszcze trochę poczekasz bo "gnębiona" jest tylko patologia, a normalnie zachowujący się ludzie nie mają żadnych problemów z policją.

:-D

focusek

2021-08-21, 14:39
mygyry napisał/a:

Szkoda i tak komentować, zaraz zgraja zjebów a'la BLM stwierdzi, że zła policja bije dobrego chłopaka i każdego z nas jutro to spotka, ja pie**olę, że nawet tu tyle jp patologi się nazbierało, zaraz będę wrzucać jakieś gówna o honorze, legii i ch*j jeszcze się wie o czym, no chyba, że już śpią przed pierwszą zmianą na magazynie u Niemca..



morda pisiorku, wszystki takei k***y jak ty to za pisem sa :D sram na was i jebie was w dupe

mygyry

2021-08-21, 14:44
focusek napisał/a:

morda pisiorku, wszystki takei k***y jak ty to za pisem sa sram na was i jebie was w dupe



O wielbiciel męskich odbytów, to zrozumiałe, że nie lubisz pisu, spokojnie może kiedyś pozwolą Ci ożenić się ze swoim partnerem.

djpyza

2021-08-21, 15:07
czarnybombelek napisał/a:

To nie jest żadna policja tylko pisowskie pachoły pp 3-miesięcznym szkoleniu. Dobrze, że się nie pozabijali. Nie używam dresiarskich frazesów typu CHWDP itd., ale jeśli dla kogoś wzorem cnót moralnych są te parobasy bez szkoły co są na jedno skinięcie lewicowych populistów z PiS, dla niepoznaki nazwanych prawicą, to ch*j wam w dupy, pseudopatryjoci pie**olenj
*pie**oleni



jesteś tak poj***ny że to ustawna nie przewiduję jak ci się wszystko w życiu kojarzy z polityką to idz się zjebie leczyć ...

notak

2021-08-21, 15:11
Daimler1916 napisał/a:

To ze szkolenie Policjantow kleczy to chyba kazdy wie, to ze do sluzby biora teraz kazdego kto sie zglosi do "Firmy" to tez nie trzeba nawet wspominac, to ze jest obnizany prog przyjecia to rowniez zapewne kazdy wie.
Natomiast cudem jest to ze jeszcze zaden zatrzymany nie wyrwal takiemu "Policmajstrowi" klamki i nie odstrzelil im tych pustych glow. Limit szczescia chyba jeszcze nie zostal wykorzystany i oby tak zostalo.
Bagieta to taki YouTubowy Sonny Crockett z Miami Vice. Niby wszystko wie, niby wszystko widzial, niby zaliczyl akcje zycia a w "Firmie" dalej uznawany jest za Mappeta.
W sumie czemu mnie to dziwi? W koncu kazdy zawod musi miec takiego swojego YT reprezentanta wiec idealny Kermit na nasze czasy.



weź,od Bagiety to się odpie**ol,
moim zdaniem fajnie opowiada i dobrze przyswaja innym, pracę policjanta,
a faktem jest, że to nie opowieści o Bondzie tylko zwykła , choć czasem żmudna i upierdliwa praca

Daimler1916

2021-08-21, 17:28
notak napisał/a:

weź,od Bagiety to się odpie**ol



Wybacz ale na Bajkopisarzy mam uczulenie.
Co do tajnikow pracy w Policji sa o wiele lepsze i prawdziwsze nosniki niz wspomniany Bagieta np Polecam ksiazke Folwark Komendanta czy jak juz wolisz YT gwiazdy SzeryfUSA (co prawda USA to nie Polska ale tajniki podobne).

Moghul

2021-08-21, 18:26
Debile, aż się boję jak zjeby z broni strzelają ....

BrainOsw

2021-08-21, 18:55
@mygyry
Zapewne twoi przodkowie sprzedawali swoich za kromkę chleba w obozie. W dodatku policja do legalna mafia na usługach partii rządzącej gdzie ręka rękę myje i nigdy nie dojdziesz sprawiedliwości, a wy im sympatyzujecie krzyczycie coś o patoli i sebixach, a sami jak macie problem w życiu w sądzie go nie rozwiążecie bo sprawa będzie umorzona frajerzyny. Ale taki kraj, nigdy nic się tu nie zmieni i będzie coraz gorsze kurestwo, jak zawsze wszystkim polecam wyjazd na zachód od odry aż po japonię, wszędzie jest lepiej niż tutaj.

mygyry

2021-08-21, 19:23
BrainOsw napisał/a:

@mygyry
Zapewne twoi przodkowie sprzedawali swoich za kromkę chleba w obozie. W dodatku policja do legalna mafia na usługach partii rządzącej gdzie ręka rękę myje i nigdy nie dojdziesz sprawiedliwości, a wy im sympatyzujecie krzyczycie coś o patoli i sebixach, a sami jak macie problem w życiu w sądzie go nie rozwiążecie bo sprawa będzie umorzona frajerzyny. Ale taki kraj, nigdy nic się tu nie zmieni i będzie coraz gorsze kurestwo, jak zawsze wszystkim polecam wyjazd na zachód od odry aż po japonię, wszędzie jest lepiej niż tutaj.



Mi jest w Polsce dobrze, wszędzie gdzie byłem traktuje się Polaków jak dziadów od najgorszej roboty, za kilka złotych więcej jesteś zwyczajną dz**ką, której nikt nie szanuje, zresztą takie samo podejście mają polecy wobec ukrów po prostu już tak jest, że obcy zawsze jest traktowany gorzej.
A z policją przez 30 lat miałem tyle do czynienia, że mnie do domu naj***nego podwieźli jak z imprezy wracałem, ale jak ktoś zachowuje się jak debil to go traktują jak debila.
Co do sądów się zgodzę.

An...........20

2021-08-21, 19:46
Kiepsko wyszkolony ten policjant skoro myli ćpuna z kolegą :lol:

cz...........ek

2021-08-21, 20:24
GangTrap napisał/a:

I mówi ten który na machnięcie od prezesa robi ukłon xD. Sam byłeś czy jesteś służącym swojego prezesa. Ale nie ty tylko widzisz u kogoś. Co za k***a dzbany tu siedzą


Różnica między tobą, nimi, a mną jest taka, że ja nie robię nic niemoralnego, a nową pracę znajdę w 5 minut, gdyż umiem programować

SocialMedia

2021-08-22, 01:37
Wieruszów taki piękny

Andrzejas

2021-08-22, 02:19
pochminick napisał/a:

k***a, jaki ty jestes glupi...
Na medycynie - tez sie znasz?



Akurat na medycynie nic się nie znam, ale przypadków, gdzie ktoś udostępnił publiczne twarz policjanta podczas prowadzenia czynności służbowych, ten go pozwał, a potem go uniewinnili, nie brakuje. Poszukaj. Poczytaj. Dowiedz się. Potem będziesz do mnie pyszczył, pionie.

Ostatnio poruszany tu był temat tego, jak zachowywać się podczas zatrzymania i przytaczałem swoje doświadczenia w tym temacie. Właśnie za udostępnianie psiarskiej mordy mnie powijali, mój drogi. Sprawa skończyła się tak, że sąd mnie uniewinnił, a psiarz, który dopuścił się przekroczenia uprawnień stracił pracę. Jego morda już nie świeci na moim kanale, ponieważ na drodze porozumienia zgodził się oficjalnie przeprosić osoby poszkodowane swoim postępowaniem i wpłacić stosowną grzywnę. Prokurator podtrzymał mój wniosek.

Trzech świadków mi wystarczyło, aby typ przestał być anonimowy. Niestety nie jest to norma i każdy taki przypadek jest rozpatrywany z osobna. U nas precedens nie działa. Może gdyby psiarz miał jakieś plecy, to by wyszło na jego, ale to był nasz dzielnicowy. Zwykły wyrobnik normy obchodowej. :roll: