18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Policja będzie wysadzać, ogłuszać i oślepiać

tolopl • 2013-06-05, 19:15
Właśnie weszła w życie ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, która uregulowała użycie i wykorzystywanie kajdanek, pałek etc. Ustaliła, jakie konkretne środki przysługują ponad 20 formacjom i podmiotom oraz sposoby i okoliczności posługiwania się nimi. Wcześniej, zasady korzystania z różnych form siły były regulowane przez przepisy wewnętrzne poszczególnych formacji.

Pozostawiono obowiązek oddania „strzału ostrzegawczego”. Pełna procedura składa się z: okrzyku identyfikującego formację (np. „Policja!”), ostrzeżenia słownego („Stój, bo strzelam!”), oddania strzału. Od tegoż można odstąpić, gdyby realizowanie procedur groziło bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia osoby uprawnionej [do oddania strzału] lub innej osoby.

Do tej pory, przepisy pozwalały oddziałom Policji na użycie broni palnej na rozkaz dowódcy. Nowe regulacje zakazały użycia broni palnej przez oddziały zwarte jakiejkolwiek formacji, poza dwoma wyjątkami – bezpośredniego zagrożenia życia i ogłoszenia „stanu wyjątkowego” (wprowadzany przez prezydenta na wniosek Rady Ministrów), kiedy może strzelać policja i wojsko. Jednakże, istnieje wtedy obowiązek oddania salwy ostrzegawczej.

Wobec kobiet w widocznej ciąży i osób, których wygląd wskazywałby, że są niepełnosprawne lub nie ukończyły 13 lat, można użyć wyłącznie siły fizycznej w postaci technik obezwładniających. Stosowanie broni palnej może być uzasadnione tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia.

BOR i ABW nie będą mogły już używać kaftanów bezpieczeństwa i pasów obezwładniających. Inspekcja Transportu Drogowego nie może posługiwać się kolczatkami, kajdankami na nogi i pojazdami służbowymi, jako część blokady drogowej. Odebrano możliwość zastosowania paralizatorów przez Służbę Więzienną, ale przekazano to prawo ABW, BOR, SOK oraz strażom marszałkowskim, leśnym i łowieckim. Od dziś, Agencja będzie mogła mieć psy służbowe.

Nowymi środkami, wprowadzonymi przez ustawę dla niektórych służb, są materiały wybuchowe do pokonywania zamknięć budowlanych i innych przeszkód oraz środki pirotechniczne do ogłuszania lub chwilowego oślepiania. Zrezygnowano z prowadnic, broni gazowej, blokad stawu kolanowego i zasłon na twarz.

Gdyby siły policyjne okazały się niewystarczające, dopuszczalne będzie użycie oddziałów wojska, które wtedy nabiera takie same prawa.

Za rok MSW ma przedstawić obu izbom parlamentu ocenę funkcjonowania ustawy.

Pełny tekst można przeczytać tutaj





Źródło Narodowcy.Net

Sarkos

2013-06-05, 19:21
Wszystko się zgadza, poza jakimikolwiek uprawnieniami dla SOK. Te bezmózgi są gorsze niż straż miejska.

Loaloa

2013-06-05, 20:02
Ojojojoj, kibolnia nie będzie już mogła swobodnie wyrażać uczuć patriotycznych. Po dupie będzie można dostać za zadymy, straszne ograniczenie wolności demolowania się szykuje.

pakicito

2013-06-05, 21:10
tusk widzi, że Polacy coraz bardziej wk***ieni, to musi coś z tym zrobić

NieWiemZeWiem

2013-06-06, 00:06
troche przesdzili...po pierwsze powinno byc ze do dzieci ponizej 18 roku zycia...k***a zawsze ktos mzoe zrobic glupote i powiedzmy policjant mnie zaczepi a ja bede sp***alal bo nie wiem(nawet jak nic nie bede mial na sumieni) porpostu sie przestrasze i bede uciekal to ten k***a mnie zastrzeli? k***a USA sie tutaj zrobi a po drugie to fajnie ciapaci sie nie odwaza dysktuowac z policja jak w UK :D

Pips

2013-06-06, 00:25
Te środki wybuchowe to chyba zachcianki ciapatych.

repertuaR

2013-06-06, 09:43
To jest fajne:
"Gdyby siły policyjne okazały się niewystarczające, dopuszczalne będzie użycie oddziałów wojska, które wtedy nabiera takie same prawa."


Szykują się na zamieszki?

Szron

2013-06-06, 11:41
@up Tylko o jakie wojsko chodzi? Polskie? hehehe Polskie wojsko jest w rozsypce. A może chodzi o "zaprzyjaźnione" jednostki z innych krajów. Przecież taka ustawa była głosowana i przeszła.

Już niedługo święto Niepodległości. A tusk dobrze wie że wk***ionych ludzi przybywa każdego dnia.
No i jak by to wyglądało gdyby pan bul udając się na swój marsz marionetek wypadł blado na tle właściwego pochodu.
"Policyjna prowokacja" - "Policyjna prowokacja" - "Policyjna prowokacja" - "Policyjna prowokacja" -

Iperyt669

2013-06-06, 13:47
Czekam aż dadzą policji zezwolenie na używanie miotaczy ognia i wyrzutni rakiet, w końcu będą mogli się wyszaleć.

Krzyz

2013-06-06, 17:16
Ze wszystkim mogę się zgodzić, ale paralizatory dla sukistów? No bez jaj, to są największe k***a debile. Usiąde sobie na barierce i zamiast opie**olu i groźby "mandatem" jak zwykle, dostane paralizatorem, no k***a...

!Timon

2013-06-06, 17:20
Przepis bardzo dobry tylko mało odpowiedzialnych ludzi w Polsce żeby z niego korzystać.

mazuralf

2013-06-06, 17:22
Hehe... Tusk traci poparcie. Prawica rośnie w siłę razem z patriotami. No to sie przygotujemy na ewentualne zamieszki: "W ramach bezpieczeństwa policja może wszystko". A lemingasy bedą biły brawo że juz kibole nie bedą demolować przystanków albo "rasiści" nie będą biły cudzoziemców... No to i wojsko dorzucimy żeby chroniło polityków a nie państwo i obywateli. - Oczywiście żeby było bezpieczniej! Bo jakże inaczej? To dla Was nasi kochani obywatele. By żyło się lepiej! ... Uff teraz możemy nakraść więcej! Pyyyk! - tak powstał Czokapik.

Człowiek, który od­da­je wol­ność w za­mian za bez­pie­czeństwo, nie zasługu­je na żad­ne z po­wyższych.
Benjamin Franklin

buer2008

2013-06-06, 17:24
SOK i Straż Leśna to ludzie, że tak powiem, bez przygotowania. To tak jakby dać zapałki piromanowi.

sz...........an

2013-06-06, 17:28
Jak dla mnie spoko i nie spoko z powodu dwóch rzeczy

Why spoko: Dresy w końcu dostaną kulki w łeb ewentualnie wylądują połamani w szpitalu

Why nie spoko: W trakcie ruchów narodowych jak np. obalenie nieudolnej władzy czyt. to co może się stać teraz, doprowadzi do powtórki z grudnia 70 :P

I ch*ja wojska użyją jak armii zostało 70 tysięcy

borisklinga

2013-06-06, 17:48
Nie martwcie sie tymi bzduram i Wojskiem Polskim, Wojsko Polskie jest z narodem i stanie przeciwko każdej wladzy.