18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Policja będzie wysadzać, ogłuszać i oślepiać

tolopl • 2013-06-05, 19:15
Właśnie weszła w życie ustawa o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej, która uregulowała użycie i wykorzystywanie kajdanek, pałek etc. Ustaliła, jakie konkretne środki przysługują ponad 20 formacjom i podmiotom oraz sposoby i okoliczności posługiwania się nimi. Wcześniej, zasady korzystania z różnych form siły były regulowane przez przepisy wewnętrzne poszczególnych formacji.

Pozostawiono obowiązek oddania „strzału ostrzegawczego”. Pełna procedura składa się z: okrzyku identyfikującego formację (np. „Policja!”), ostrzeżenia słownego („Stój, bo strzelam!”), oddania strzału. Od tegoż można odstąpić, gdyby realizowanie procedur groziło bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia osoby uprawnionej [do oddania strzału] lub innej osoby.

Do tej pory, przepisy pozwalały oddziałom Policji na użycie broni palnej na rozkaz dowódcy. Nowe regulacje zakazały użycia broni palnej przez oddziały zwarte jakiejkolwiek formacji, poza dwoma wyjątkami – bezpośredniego zagrożenia życia i ogłoszenia „stanu wyjątkowego” (wprowadzany przez prezydenta na wniosek Rady Ministrów), kiedy może strzelać policja i wojsko. Jednakże, istnieje wtedy obowiązek oddania salwy ostrzegawczej.

Wobec kobiet w widocznej ciąży i osób, których wygląd wskazywałby, że są niepełnosprawne lub nie ukończyły 13 lat, można użyć wyłącznie siły fizycznej w postaci technik obezwładniających. Stosowanie broni palnej może być uzasadnione tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia.

BOR i ABW nie będą mogły już używać kaftanów bezpieczeństwa i pasów obezwładniających. Inspekcja Transportu Drogowego nie może posługiwać się kolczatkami, kajdankami na nogi i pojazdami służbowymi, jako część blokady drogowej. Odebrano możliwość zastosowania paralizatorów przez Służbę Więzienną, ale przekazano to prawo ABW, BOR, SOK oraz strażom marszałkowskim, leśnym i łowieckim. Od dziś, Agencja będzie mogła mieć psy służbowe.

Nowymi środkami, wprowadzonymi przez ustawę dla niektórych służb, są materiały wybuchowe do pokonywania zamknięć budowlanych i innych przeszkód oraz środki pirotechniczne do ogłuszania lub chwilowego oślepiania. Zrezygnowano z prowadnic, broni gazowej, blokad stawu kolanowego i zasłon na twarz.

Gdyby siły policyjne okazały się niewystarczające, dopuszczalne będzie użycie oddziałów wojska, które wtedy nabiera takie same prawa.

Za rok MSW ma przedstawić obu izbom parlamentu ocenę funkcjonowania ustawy.

Pełny tekst można przeczytać tutaj





Źródło Narodowcy.Net

KMD

2013-06-06, 18:05
Coś mi tutaj nie gra... Dlaczego groźni przestępcy mają mieć łatwiej? Nie ma kolczatek, paralizatorów w więzieniu, a dlaczego wojsko może zacząć wykonywać czynności policji? Jestem realistą, więc następne wybory pis, a w kolejnych wyborach knp.

maxvolumePL

2013-06-06, 18:11


sp***alam stąd , jak tylko będzie dogodna opcja...

gr...........og

2013-06-06, 19:00
Czy ktoś wie czy poprawiła się sytuacja dotycząca marnej ilości nabojów przeznaczonych do poćwiczenia strzelania i celności? Już widzę jak oni będą strzelać, z procy chyba... Jak pytałem kolegę jakieś pół roku temu, to mi powiedział że praktycznie nie chodzi na strzelnicę, bo "nie ma kasy na pestki".

qbcia

2013-06-06, 19:27
Sarkos napisał/a:

Wszystko się zgadza, poza jakimikolwiek uprawnieniami dla SOK. Te bezmózgi są gorsze niż straż miejska.



Węgla nie pozwalają kraść z pociągów towarowych?

zejfi

2013-06-06, 19:38
Niech żyje czytanie ze zrozumieniem. Ustawa zabrania policji: używania broni palnej (chyba, ze istnieje zagrożenie lub mamy stan wyjątkowy), prowadnic, broni gazowej, blokad stawu kolanowego i zasłon na twarz, ale wielcy rewolucjoniści siedzący na dupach przed komputerami (chyba, że ich ukochany Internet chcą "ocenzurować") wiedzą lepiej! Policja (oczywiście na zlecenie Tuska) będzie nas wysadzać ogłuszać i oślepiać!

*patrzy na tekst*
Cytat:

Nowymi środkami, wprowadzonymi przez ustawę dla niektórych służb są materiały wybuchowe do pokonywania zamknięć budowlanych i innych przeszkód oraz środki pirotechniczne do ogłuszania lub chwilowego oślepiania.



Jedyne, co mi się w tej ustawie nie podoba to to, że można stosować przemoc wobec
Cytat:

kobiet w widocznej ciąży i osób, których wygląd wskazywałby, że są niepełnosprawne lub nie ukończyły 13 lat

i to, że sokiści mogą używać paralizatorów.

Hasky128

2013-06-06, 20:40
W co drugim filmie z rosji jak milicja kogoś pałuje cieszycie się jak dzieci, że przynajmniej porządek robią, a jak u nas chcą robić porządek to już nie dobrze :D bądźcie grzeczni, lubcie kozoje.... źle, szmatogło... też źle uwielbiajcie muslimów, to nikt nie będzie do was strzelał.

Presty

2013-06-06, 20:52
"tusk widzi, że Polacy coraz bardziej wk***ieni, to musi coś z tym zrobić"

pie**olenie i popisywanie się na Sadisticu.

Jakbys gościu dostał wpie**ol, ktoś by Ci urwał lusterko w Twoim Golfie III z przyciemnianymi szybami albo Mamę by Ci ktoś okradł, pierwszy byś po policję dzwonił.

Ja nie kradnę, nie gwałcę dzieci, nie diluję pod gimbazą, więc hasełka "JP" mnie bawią, tym bardziej, że że dzieki wiocha.pl, widać, kto jest głównym wyznawcą tego nurtu.

Policji się nie boję i dałbym im jeszcze większe uprawnienia. Choćby takie jak w USA.
Tam sie z podejrzanymi nie pieprzą.

Byłbym bezpieczniejszy. Ty też pakicito.

Sam sie przekonasz.

Jak dorośniesz....

:P

korinogaro

2013-06-06, 21:10
"Odebrano możliwość zastosowania paralizatorów przez Służbę Więzienną" no k***a genialne. Strażnik więzienny w razie czego ma albo gościa napie**alać pałką albo do niego strzelać... Bo oczywiście nie byłoby lepiej gdyby go pieprznął 50k Voltów. Więzień by nie odniósł poważnych ran (mało istotne), ale i strażnik nie narażałby się na szarpaninę...

abdul

2013-06-06, 21:12
podniecacie sie, a tak na prawde nic sie nie zmieni

Tocha1991

2013-06-06, 22:09
Na moje to się za dużo nie zmieniło

pi...........ka

2013-06-06, 23:20
niby wszedzie takie ustawy wchodza