18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polacy wracają z emigracji

nowynick • 2017-11-03, 09:13
10 lat temu Tusk zapowiadał że wrócą, a dopiero dobra zmiana obecnego rządu spełniła jego obietnicę.

Ma...........gw

2017-11-03, 15:06
-_BrD_- napisał/a:

@hfbnmiuytp Nie po to mam tora za vpnem i dodatkowo zespoofowanym dnsem, żeby kasować jakieś głupie posty.



elfis

2017-11-03, 19:33
crystaldragon
jasne że nie wracają,
ale ja znam za to takich którzy pracują pięć dni w tygodniu, potem przepie**alają kasę w dwa dni wolne,
mówią jak jest zajebiście, czasem przylecą do Polski do rodziny jak ktoś zafunduje,
a jak się ich pytasz ile zaoszczędzili to wystarczy ich wyraz na twarzy

piotrFr

2017-11-03, 20:44
elfis napisał/a:

crystaldragon
jasne że nie wracają,
ale ja znam za to takich którzy pracują pięć dni w tygodniu, potem przepie**alają kasę w dwa dni wolne,
mówią jak jest zajebiście, czasem przylecą do Polski do rodziny jak ktoś zafunduje,
a jak się ich pytasz ile zaoszczędzili to wystarczy ich wyraz na twarzy


Czyli żyją normalnie? Dlaczego każdy uważa, że pracując za granicą trzeba zrec konserwy i kisic kasę w skarpecie?

elfis

2017-11-04, 08:55
piotrFr
gratuluję, z takim gównianym podejściem do życia na pewno możesz założyć rodzinę, a nawet jak nie zamierzasz to gratuluję wyobraźni,
ps.
czy ja mówiłem coś o konserwach i skarpetach

hfbnmiuytp

2017-11-04, 10:19
@BrD, mój post to był taki sarkazm względem tych, którzy myślą i żyją info z TV śniadaniowych ;)

piotrFr

2017-11-04, 10:41
elfis napisał/a:

piotrFr
gratuluję, z takim gównianym podejściem do życia na pewno możesz założyć rodzinę, a nawet jak nie zamierzasz to gratuluję wyobraźni,
ps.
czy ja mówiłem coś o konserwach i skarpetach


Gówniane podejście do życia? Napisałeś, że 5 dni pracują a w wolne dni wydają pieniądze. Tak żyją ludzie normalni. Nie widziałem nic, że tyraja, by chlac cały weekend. To jak to powinno wyglądać? 5 dni w pracy a weekend na kanapie? Pracuje 3,5 dnia w tygodniu, pozostałe dni jeżdżę gdzieś z dzieciakami i wydaje pieniądze które zarobiłem, bo mam już rodzinę i nieźle się nam żyje. Do Polski jadę raz na parę lat. Czyli wg twoich standardów jestem nienormalny

elfis

2017-11-04, 15:58
piotrFr napisał/a:


Gówniane podejście do życia? Napisałeś, że 5 dni pracują a w wolne dni wydają pieniądze. Tak żyją ludzie normalni. Nie widziałem nic, że tyraja, by chlac cały weekend. To jak to powinno wyglądać? 5 dni w pracy a weekend na kanapie? Pracuje 3,5 dnia w tygodniu, pozostałe dni jeżdżę gdzieś z dzieciakami i wydaje pieniądze które zarobiłem, bo mam już rodzinę i nieźle się nam żyje. Do Polski jadę raz na parę lat. Czyli wg twoich standardów jestem nienormalny


Tobie naprawdę gratuluję i tak naprawdę nie zdziwiła mnie bardzo ta odpowiedz, spodziewałem się jej
jednak żal mi tych wielu Polaków na emigracji którzy pracuję pięć dni w tygodniu , aby w pozostałe dwa przepić co zarobili, jednak
Polskę mógłbyś odwiedzać częściej, choćby dlatego że urodziłeś się tutaj,masz też mniej lub bardziej bliskich, ale nie mi to oceniać,
pozdrawiam

piotrFr

2017-11-04, 18:25
elfis napisał/a:


Tobie naprawdę gratuluję i tak naprawdę nie zdziwiła mnie bardzo ta odpowiedz, spodziewałem się jej
jednak żal mi tych wielu Polaków na emigracji którzy pracuję pięć dni w tygodniu , aby w pozostałe dwa przepić co zarobili, jednak
Polskę mógłbyś odwiedzać częściej, choćby dlatego że urodziłeś się tutaj,masz też mniej lub bardziej bliskich, ale nie mi to oceniać,
pozdrawiam


Może i bym mógł ale znajomi czy rodzina przyjeżdżają do mnie. Jak masz pracujesz to nie masz dużo czasu a w urlop wolisz odpocząć. Wyjazd do Polski to wieczne załatwianie itp. Kwestia powodu emigracji, w moim wypadku nie chodziło o pracę ani pieniądze, bo pod tym względem w Polsce nie narzekalem. Żyje tam gdzie mi dobrze i to jest klucz do wszystkiego.