18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pokaz możliwości nowego Jeepa

~Velture • 2017-09-10, 10:59
Oto piękny pokaz tego co możecie zrobić swoim nowiutkim terenowym Jeepem.
Założę się, że wasze e36 1.6 lpg mpower i gólfy dwójki, a jak kumpel pożyczy to trójki, tego nie potrafią!

Szach mat!


rlkp

2017-09-10, 17:09
@albazsanagycjib

Zazwyczaj piszą to osoby, których nie stać na zakup dobrego WJ/WG, bądź kupili kibel za 15.000zł i bujaj się cały czas z awariami. Mamy kilka takich osób na forum, które chciały mieć Grand Cherokee i kupiły kibel, potem silnik do remontu (10.000zł), bądź most (3000zł), skrzynia biegów (od 2000-8000zł), czy reduktor (2000zł) no i nagle się okazuje że tylko narzekają.

Dobry Wj to wydatek rzędu 30.000zł, modyfikacje to drugie tyle. Mam to auto ponad 3 lata. 0 problemów mimo ciągłego jeżdżenia w terenie, jedynie co wymieniam to przeguby ale z racji opon bo nie wytrzymują przeciążeń i krzyżaki które bądź co bądź są słabe. Natomiast już wielokrotnie udowodniliśmy, że tam gdzie wjedzie jeep, patrol czy inny samochód terenowy ma problem i zostaje...

Ważna też wymiana oleju u mnie robię to co 5000km w silniku, co rok w mostach i 20.000km w skrzyni biegów, bądź raz na 2 lata. Nie jest to tanie, bo dobre oleje dedykowane kosztują sporo, ale mam spokój

Kwestia odpowiednich umiejętności i budżetu. Nie neguje osób które chcą mieć Jeepa, ale zawsze mówię jedno, dolicz do takiego auta 20-30% więcej na eksploatację niż normalne auto, wtedy będziesz cieszył się bezawaryjnością. No i jeździł w terenie tak jak my z czystą przyjemnością

Przykład jeden z ostatnich wypadów, jeździmy bardzo często, korzystamy z terenów różnego rodzaju stowarzyszeń off-roadowych, gdzie wjazd jest w pełni legalny.





1szy moment w tym filmie powyżej, kierowca mówił że majty zmieniły mu kolor na brązowy :)

JedkerTC

2017-09-10, 17:15
Tak czułem, że coś kojarzę Twojego WuJka. Pozdro z orga :)

rlkp

2017-09-10, 18:17
Ma ktoś źródło do tego filmu na youtube?

kaelem

2017-09-10, 18:35
Velture napisał/a:


Założę się, że wasze e36 1.6 lpg mpower i gólfy dwójki, a jak kumpel pożyczy to trójki, tego nie potrafią!


Twój bilet miesięczny też tego nie potrafi.

Heathen

2017-09-10, 19:26
Ja rozumiem że dla kogoś w Skodzie Octavi wasze hobby jest niezrozumiałe.
Ale sam ostatnio kupiłem 240KM Hothatcha by na co dzień jeżdżąc móc cieszyć się z przewagi nad zwykłymi userami w przysłowiowej jeździe do Tesco...ale wy?
Kupujecie auta za gruby hajs, wkładacie w to jeszcze grubszy tylko po to by z prędkością 10km/h toczyć się po lasach/bagnach...nie potrafię tego ogarnąć.

~Velture

2017-09-10, 19:47
kaelem napisał/a:


Twój bilet miesięczny też tego nie potrafi.


Ponoć kwartalny daje radę ale to musiałbym się ciebie zapytać jako eksperta.

Kosmodysk

2017-09-10, 20:02
Velture napisał/a:


Założę się, że wasze e36 1.6 lpg mpower i gólfy dwójki, a jak kumpel pożyczy to trójki, tego nie potrafią!


Zapamiętaj to sobie- eksperci z sadistica wiedzą, że teraz wozimy się w Audi :-D

Pigwaranek

2017-09-10, 20:31
@Heathen Sa ludzie, ktorzy zbieraja smieci i nazywaja to swoim hobby. Kazdy lubi co innego, nie proboj zrozumiec, wazne ze nikomu nie szkodza i co najwazniejsze robia to za swoje prywatne pieniadze. Reszta nie powinna nas obchodzic.

JedkerTC

2017-09-10, 20:40
Każdemu wg potrzeb. Jedni chcą jeździć szybko, my chcemy jeździć wszędzie:)
Te same pozytywne emocje, które masz jadąc swoim hothatchem, my mamy jeżdżąc jeepami i ładując w nie tysiące złotych.

rlkp

2017-09-10, 22:00
@Heathen

Oprócz Jeepa w teren, mamy jeszcze jedno auto całkiem żwawe. Audi A8 4.2, więc Jeep służy głównie do relaksu :)

kamillo16

2017-09-11, 12:07
Co do tego stwierdzenia że jeep wjedzie tam gdzie zaden inny to się nie zgodzę, Nissan Patrol, Suzuki Samuraj też sobie radzą. Mało tego zmoty w klasie Extreme to w większości ramy z samuraji albo patroli, ich właściciele twierdzą że Jeep-y są dla bogatych ludzi :D

rlkp

2017-09-11, 17:22
@kamillo16

Zmota, a auto które jeździ po czarnym i wjeżdża w teren to 2 różne rzeczy. Zmota zazwyczaj ma spawlocki i koniec jazdy po asfalcie. Natomiast ja piszę to z własnego doświadczenia i obserwacji z wypadów.

Oponka

2017-09-11, 21:37
pocisnęłabym go moim cinkolem w gazie :krejzi: