18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podwójny shot na pasach

~McSadol • 2021-08-27, 21:06
gość i pchlarz za jednym razem ..


qfeel

2021-08-28, 09:37
OpenStreetMaps napisał/a:

Kierowcy parę lat odsiadki za to co zrobił.
Ale jak mogło do tego dojść ?
Podyskutujmy czy pierwszeństwo pieszych na pasach idzie w parze z bezpieczeństwem
Ciągle uczulanie kierowców na bezpieczeństwo innych to hodowanie nonszalanckich i beztroskich idiotów
którzy zatracili instynkt samozachowawczy i nawet nie pomyślą żeby się rozejrzeć zanim wlezą na pewną śmierć .
Bowiem psychologia jest nieubłagana wieczne na pasch uprzywilejowanie prowadzi do bezmyślnej rutyny .
Działania tak samo przeciw-skuteczne jak pomoc humanitarna dla Afryki w postaci żywności i darów. Pomoc która tak naprawdę zabija. Co bez najmniejszych wątpliwości zostało udowadniane badaniami.

Gdyby do biurwy nędzy Polska znalazła się pod okupacją a wrogie wojska miały w zwyczaju dla zabawy , bezkarnie rozjeżdżać przechodniów i rowerzystów to nagle okazało by się że ilość wypadków z ich udziałem drastycznie spadła poniżej poziomu w czasach pokoju gdzie traktowani byli jak święte krowy. Bo każdy ze sto razy by się upewnił że nic nie jedzie zanim by wlazł na jezdnię.
Jestem rocznik 73 i jak dla mnie bezwzględne pierwszeństwo pieszych to absurd w którym mniejszość dyryguje większością .
Gdy byłem dzieckiem to samochodów było mało bo była bieda a pieszych chodnikami chodziły całe tłumy. I wtedy tłum pieszych musiał przepuszczać jaśniepana samochodziarza.
Teraz jest odwrotnie dostatek i po kilka aut w każdej rodzinie pieszych mało na chodnikach w porównaniu z latami 70 a sznury aut stojących w korkach kopcące spalinami długie i teraz paradoksalnie ludzie w autach których jest większość muszą przepuszczać nielicznych pieszych niezależnie od tego ile ton ładunku mają do wyhamowania. Rządy mniejszości
Następnym absurdem jest pogwałcenie powszechnej troski o ekologię gdzie ja jako świadomy pieszy nie mogę dać autu przejechać bez potrzeby robienia stopu na mój widok
Dla mnie jako pieszego przepuścić auto albo przeczekać na wysepce to żadna fatyga gdyż często dostrzegam dogodną przerwę tuż za falą aut aby spokojnie sobie przejść w sekundę po tym jak oni sobie pojadą ale nic z tego raptem pisk opon i stają wszyscy na mój widok udaremniając mój gest uprzejmości.
Pomimo że celowo stałem w oddaleniu od krawędzi jezdni aby gest mój był odczytany jako przyzwolenie na przejechanie bez hamowania.
No i teraz grupa samochodów musi rozpędzać się na nowo kopcąc spalinami aby po kilkuset metrach na widok następnego pieszego znów hamowanie do zera.



No proszę... podobne roczniki mają podobne zdanie na tego typu tematy. Zgadzam się w 100% z Twoją wypowiedzią.
Jak nie lubię policji tak zaskoczył mnie jeden z tych co pojawiają się w tv gdzie mówił, że najlepszym rozwiązaniem wchodzenia pieszych na pasy w miejscu z ruchem nie kierowanym światłami było zwykłe podniesienie ręki jako sygnałem do chęci przejścia przez jezdnię.
Może jeszcze ja dorzucę co nieco o ekologii. W tym tygodniu musiałem kupić dwa aku i ładowarkę do sprzętu boscha i co się okazało? Nowy cały zestaw (aku, ładowarka i urządzenie oraz walizka, 260 zł) z większymi aku był droższy o całe 20-30 złotych od rzeczy kupowanych oddzielnie (aku + ładowarka) a raczej nie sądzę, że sama wkrętarka kosztuje te 20-30zł. Ja się pytam - gdzie ta, kuźwa, ekologia? Pies to je...ł wszystko.

jan0sik1

2021-08-28, 09:54
Michelangelo_sk***ysyny napisał/a:

Bez wątpienia.
Cała reszta to pie*dolenie jaśnie pana w bryce.
Jeżdżę samochodem więcej niż chodzę. Z racji wykonywanego zawodu widuję efekty beztroskiego pop*erdalania bryką na zasadzie: z drogi śledzie, bo pan jedzie.
Zawsze zwalniam przed przejściem dla pieszych. Kiedy widzę, że ktoś się zbliża do przejściaq, to zatrzymuję brykę. Dla mnie to niewiele wysiłku. Żadna strata czasu i honoru. To tylko odrobina wyobraźni i empatii. Nie sraj tu ekologicznymi argumentami, bo są one niczym w porównaniu do potencjalnych skutków potrącenia pieszego. Jakbyś jednak zacął srać, to uprzedzam, że jako biolog i tak mam cię w pi*dzie.



A pier.olisz jak potłuczony pna pasach pajac. Lepiej zatrzymać 40 ton nic swoje trampki? Bananowcu wyjdź z piwnicy. A zreszta i tak za głupi jesteś na to co ci napisałem.

aaaaaaaaaaaaaa

2021-08-28, 10:39
qfeel napisał/a:

Nowy cały zestaw (aku, ładowarka i urządzenie oraz walizka, 260 zł) z większymi aku był droższy o całe 20-30 złotych od rzeczy kupowanych oddzielnie (aku + ładowarka) a raczej nie sądzę, że sama wkrętarka kosztuje te 20-30zł. Ja się pytam - gdzie ta, kuźwa, ekologia? Pies to je...ł wszystko.



Wkrętarkę Dewalt body kupisz za 400, da się trafić za 350 okazyjnie. Włącznik kosztuje 230. Nie warto naprawiać, lepiej kupić nową...
Jak potrzebujesz aku i ładowarkę, kupuj zestaw, a body sprzedaj. Będzie sporo taniej.

djpyza

2021-08-28, 13:14
Adrian92 napisał/a:

Jeden wchodzi na pasy i czuje sie jak nieśmiertelny, drugi na kółkiem widzi z daleka, że jakiś idiota wchodzi na pasy i ni ch*ja, nie zwolni, leci dalej Nie ma ch*ja, to musi być albo Rosja albo Chiny xD



takie jest właśnie myślenie debili no ale cóż nic na to nie poradzimy xD że ktoś jest imbecylem.

Billans

2021-08-28, 22:21
Trzeba być po prostu głupim żeby sobie tak beztrosko przechodzić przez pasy

Cezar87

2021-09-01, 22:45
Teraz u nas te przepisy co weszly pieszy stoi przy przejsciu i ch*j ma pierwszenstwo
tylko w weskszosci przypadkow to babki stoja i rozmawiaja
i ch*j nie mozna przejechac. Najlepiej zakorkowac cale miasto o 2 dewoty. Ale oni teog prawa nie znaja i sobie moga tam stac do usranej smierci i oo ty autem nie mozesz przejechac bo mandat zarobisz. Naprawde kto te przepisy ruchu ustala do wyjebiania bo to pod kabaret podchodzi .