18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podlaskie

ukcioo • 2012-09-29, 21:04
Film promujący województwo Podlaskie



rok 2010
jest na czym zawiesić oko
Enjoy !

kosmozordtje

2012-09-30, 10:45
k***a, gdzie browar łomża? piwo i tak :D

Emtecc

2012-09-30, 10:50
k18t napisał/a:


... ten region jest na czasie
tu urzeknie Cię kultura
i ukisisz se ogóra



...Kononowicz W Białymstoku,
nie popuści Tobie w kroku.
Zajrzyj także na Suwałki,
tu nie poznasz swojej pałki.

Preeezes

2012-09-30, 10:50
Nie pokazali pięknych dziewczyn z Białegostoku :) Piwo leci.

Cyrk

2012-09-30, 10:50
Polska sprzedaje Podlaskie, że reklama potrzebna? Bo chyba nikt nie wierzy, że takie filmiki zachęcą kogokolwiek do wycieczki w tamte okolice.

ukcioo

2012-09-30, 10:52
hellmartin napisał/a:

No już zrozumiem jakieś kościoły sanktuaria itd. Ale po co tam ten żyd i motyw półksiężyca. Co to k***a się podlasie judaizmem i islamem chełpi... Jeśli już to mogłoby trącić prawosławiem z racji bliskości kacapów i historii. Podkład muzyczny też jakiś taki bliskowschodni zamiast jakiś regionalnych przyśpiewek...
A poza tym nie ma cycków nie ma piwa.



mysle, ze ogolnie chodzilo o przedstawienie WSZYSTKIEGO czym 'zajmuje' sie Podlasie, stad zydki ;)

osobiscie niby nic do zydków nie mam, ale fakt, zeby nie zostali przedstawieni na filmie, na pewno bysmy nie płakali

Preeezes

2012-09-30, 10:57
Wszystkie wyznanie pokazane w tym spocie miały pokazać wielokulturowość tego regionu w Polsce. Przed wojną i niemców tutaj było pełno. A żydów wcale nie jest tak dużo tak samo jak muzułmanów.

artiee

2012-09-30, 11:32
conor napisał/a:

Karmapoint - Rocco Bronte
Proszę Cię stary, nie plam polskiego języka... SPOD.



Nie filozuj, poniekąd obie formy są poprawne.

Etymologicznie poprawne jest z pod i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą (choć, jak widać, nie tak znów bardzo nową) ortografią piszemy spod - podobnie jak sprzed (dawniej z przed), spoza, sponad, spomiędzy.

— Mirosław Bańko

dback

2012-09-30, 12:07
Mam nadzieje, że będzie więcej takich filmów i nauczymy się Kochać swój kraj... w końcu.

sweetie69

2012-09-30, 12:07
Uśmiechnięty ratusz w Białymstoku :-)

dzejkob71

2012-09-30, 13:28
nie ma to jak mastka z pod laski

drv87

2012-09-30, 13:43
Był żydek nie ma piwka. Po drugie już nienawidzę Podlasia bo się tam żydki panoszą. :evil:

prof. Matolewicz

2012-09-30, 13:55
Nie ma to jak prawosławnych nazywać Żydami... A te 'kościoły' to były cerkwie nie kościoły, których jest od zaj***nia na Podlasiu i wiele z nich to piękne stare budowle warte zwiedzania. Sam region jest cudowny tylko zacofanie straszliwe, niektóre wsie nie zmieniły się zbytnio od czasów rozbiorów, a ludzie tam mieszkający nie wiedzą w jakim języku rozmawiają.

shUm.

2012-09-30, 14:10
Mieszkam w Białymstoku i nie wiem o jakich Żydach wy gadacie... To są księża prawosławni. Tutaj jest najwięcej w Polsce cerkwi. Krajobrazy są tu piękne , ale jak kolega wyżej napisał niestety Podlasie jest zacofanym regionem, lecz wartym zwiedzenia.

krzyhman

2012-09-30, 14:28
Piszesz że jest na czym zawiesić oko a nie piszesz od której minuty są cycki... co z tą Polską ?

mi...........ji

2012-09-30, 15:53
gordonviet napisał/a:

Czemu te trąby reklamują całkiem ładny region Polski kościołami i jakimiś gibającymi się brodaczami? Co oni k***a pedofilie promują?!
Ja wiem, że katolicyzm to zalicza się do tradycji narodowej, ale kilka lat temu do tradycji w Europie zaliczały się kąpiele maksymalnie raz w roku. Ze złych rzeczy się rezygnuje, żeby się rozwijać.



To prawosławni, a więc nie kościołami lecze cerkwiami.