18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Podano do stołu

phrontch • 2020-04-14, 23:19
Afrykańska matka rozdziela dzieciom prowiant




ziomek53

2020-04-15, 06:40
nikt im nie kazał rodzić się w Afryce.

Praxis

2020-04-15, 07:29
Tak się mówi o pomocy humanitarnej w afrykańskich regionach itp. ale czy to nie są wałki? Nie mówię o skrajnościach gdzie dzieci umierają z głodu ale o takich miejscach gdzie np. nie ma dostępu do internetu, wygód do których my jesteśmy przyzwyczajeni. Moja znajoma zorganizowała zrzutkę na szkołę w jednej z afrykańskich wiosek. Postawili, urządzili, ławki są podpisane nazwiskami darczyńców. Ale czy to niezbędne? Oni tam mają zupełnie inne życie. My się marnujemy żeby spłacać kredyty albo kupić coś lepszego od sąsiada czy znajomego. Jesteśmy niewolnikami konsumpcji. Oni sobie biegają w starych dziurawych ciuchach, jeżdżą gównianymi skuterkami, robią sobie ogniska i się non stop bawią i cieszą życiem. Są wioski gdzie np. mieszkańcy mają darmowy prąd i wodę w zamian za pracę dla tartaku. To my ich unieszczęśliwiamy mówiąc, że są w złej sytuacji i potrzebują pomocy.

szczękoczułki

2020-04-15, 07:33
Ale rozkminy w komentarzach.
Ciekawe, czy bardziej się opłacało dostać mały kawałek, jak wszyscy, czy skosić na końcu ogryzek?

NataliaW

2020-04-15, 07:35
Lepiej wywalić jedzenie do kosza, niż narobić ponad miarę dzieci i trzymać je jak śmieci.

Lepiej wywalić jedzenie do kosza, niż narobić ponad miarę dzieci i trzymać je jak śmieci. Mnożą się jak zwierzęta i żyją jak zwierzęta.
Nie mam wyrzutów sumienia gdy rzucam żarcie do kosza.

krokodyl

2020-04-15, 07:48
Dzięki za piwo wypluj wypluj.

darayavahus

2020-04-15, 08:02
outsidethebox86 napisał/a:

Może to jest dla kogoś śmieszne, ale tam przynajmniej nic się nie marnuje, mają mało, to się dzielą i nic nie idzie w kosz. Ile razy wywalalam jedzenie, bo się domownikom przejadło... Aż wstyd.



Bo żrecie jak świnie.

ra0mir

2020-04-15, 08:18
outsidethebox86 napisał/a:

Może to jest dla kogoś śmieszne, ale tam przynajmniej nic się nie marnuje, mają mało, to się dzielą i nic nie idzie w kosz. Ile razy wywalalam jedzenie, bo się domownikom przejadło... Aż wstyd.



Zgadzam się co do wyrzucania żarcia, tez z tym walczę.

Ale gdzie kurła tych murzynów bronić? Widziałeś jakikolwiek film dokumentalny o Afryce? Tylko Masajowie coś robią, są normalni, każdy inny to leń patentowany.
Mój brat, kiedyś zagorzały lewicowiec, jak tylko wyjechał za granicę i miał możliwość przebywania i "pracowania" z murzynami to moment psycha mu się odwróciła i stał się rasistą.
Powtarza zawsze, murzyn to tylko aby się schować przed robotą, zaj***ć coś i wyr*chać.
"Poza tym wszystkiemu winny jest biały, całemu złu na świecie."

arturek_w

2020-04-15, 08:53
NataliaW napisał/a:

Lepiej wywalić jedzenie do kosza, niż narobić ponad miarę dzieci i trzymać je jak śmieci.
Lepiej wywalić jedzenie do kosza, niż narobić ponad miarę dzieci i trzymać je jak śmieci. Mnożą się jak zwierzęta i żyją jak zwierzęta.
Nie mam wyrzutów sumienia gdy rzucam żarcie do kosza.



A Ty ile narobiłaś? ?

elda1987

2020-04-15, 09:34
Nigdy nie zdarza mi się wywalac jedzenia do smieci, nawet obierki idą do kur sąsiada. Nie wiem jak na przykład moja mama potrafi nagotowac obiad na 6 osób, gdzie w domu są tylko 3, a potem biadoli, że musi wyrzucic :roll: jak widać u nich też się nic nie marnuje. Polityka zero waste działa doskonale :lol:

outsidethebox86

2020-04-15, 10:04
radek1600 napisał/a:

Większość ludzi wkłada wysiłek w pozyskaniu jedzenia wykonując pracę/zawód, niekoniecznie związaną z produkcją żywności, takie rzeczy o jakich Ty mówisz wprowadzali m.in. Mao Zedong w skrócie każdy miał uprawiać ziemię i miał ograniczone ilości tej żywności. Więc skończ tu głosić komunistyczno/lewackie poglądy i wracaj do kuchni !



Już raz to tu powiedziałam, ale powiem znów, facet, który myśli, że miejsce kobiety jest w kuchni, najwyraźniej nie wie co z nią robić w sypialni i jak spędzać z nią czas. Ty najlepiej wracaj do piwnicy, bo jak czytam te Twoje wypociny, to odnoszę wrażenie, że już chyba dawno światła słonecznego nie zaznales, bo czytasz bez zrozumienia, wyrywasz z kontekstu i wpie**alasz mnie w jakieś ideologiczne ramki. Nie chodzilo mi o to, by każdy sam uprawial ziemię czy hodował zwierzęta, ale o to, że ludzie mieliby wówczas inny stosunek do jedzenia, gdyby sami gołymi rękami musieli je "wyprodukować". Podobnie jak z hajsem ten, który łatwo przychodzi (np. od rodziców kiedy się z nimi mieszkało), szybko się rozchodzi, nie oszczędza się, bo jest świadomość, że znów się dostanie, a kiedy trzeba na niego zapracować, to już mądrzej się nim gospodaruje. Tak ciężko pójść kilka kroków na przód i pomyśleć??? Najlepiej wpie**olic komuś jakąś j***ną ideologie, nawet tej osoby nie znając. A ja mam w dupie lewice, prawice, komunę i inne syfy tej cywilizacji. Nawet tv nie mam w domu, bo mi szkoda życia na siedzenie przed pudłem i patrzenie co te polityczne hieny robią z tym pięknym krajem. Ale czemu się dziwić skoro ludzie nie są ze sobą solidarni nawet k***a tutaj. Tylko aby się dojebac, poniżyć, zdyskredytować by samemu poczuć się lepiej. Smutne to.

banana12462541 napisał/a:

Ale pie**olenie. Mam przestać jeść bo inny ma mniej? Milem szczęście, że się urodziłem w Europie. Moja wina?



A czy ktoś Ci każe? Weź czytaj ze zrozumieniem, zanim się wypowiesz.

Tudeski

2020-04-15, 11:04
outsidethebox86 napisał/a:

Może to jest dla kogoś śmieszne, ale tam przynajmniej nic się nie marnuje, mają mało, to się dzielą i nic nie idzie w kosz. Ile razy wywalalam jedzenie, bo się domownikom przejadło... Aż wstyd.



Chętnie bym wysłał to, czego nie zjem do Afryki, ale to chyba nierealne... Od ch*ja się jedzenia na świecie marnuje i jakoś nikt jeszcze nie wpadł na rozwiązanie jak je wysyłać do murzyńskich rodzin.

polakwrocek

2020-04-15, 11:50
outsidethebox86 napisał/a:

Może to jest dla kogoś śmieszne, ale tam przynajmniej nic się nie marnuje, mają mało, to się dzielą i nic nie idzie w kosz. Ile razy wywalalam jedzenie, bo się domownikom przejadło... Aż wstyd.



Jak Ojciec zapie**alał , dziadek zapie**alał matka i babka zapie**alały i tak od kilku tysięcy lat, aby zostawić kraj trochę lepszy niż zastali.
To możemy zjeść i wyrzucić co się ostanie. W afryce od 40 000 lat jedzą co znajdą, i jebią się z nudów.

Pascarol

2020-04-15, 13:13
outsidethebox86 napisał/a:

Może to jest dla kogoś śmieszne, ale tam przynajmniej nic się nie marnuje, mają mało, to się dzielą i nic nie idzie w kosz. Ile razy wywalalam jedzenie, bo się domownikom przejadło... Aż wstyd.



Ten film pokazuje co musisz zrobić, żeby nie wyrzucać. Zebrać domowników, włożyć sobie do ust i napluć każdemu na talerz albo do ręki. Nie dziękuj.

Belweder

2020-04-15, 15:42
Filmik jest o zupełnym braku higieny a wam się troska o Afrykę włączyła. Po pierwsze to wiele osób będących w Afryce mówi, że mężczyźni tam to totalne nieroby. Wolą leżeć w cieniu lub grać w gierki zamiast coś zrobić. Przyrost naturalny też mają kosmiczny. Dla osób, które tak płaczą nad Afryką niech sobie poszukaja danych z Polski (lub świata) jeśli chodzi o przyrost naturalny i wskaźnik płodności w przeliczeniu na kobiete. Jeść co nie mają ale po 8 dzieci w rodzinie musi być. Dodajcie do tego ogólne zacofanie i dzikie wierzenia oraz podejscie, że technologia im szkodzi, biały człowiek jest zły a panele słoneczne zabierają im energie z boga słońca. Tam ciągle ofiary ze zwierząt (a nawet ludzi) składają.

Plastykpl

2020-04-15, 22:09
- Mamo, mamo chcę kupę.
- dobra, idź ukrój sobie...