18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pobieraczek - nie płać!

Keloh • 2013-01-31, 20:32
Z cyklu Sadistic uczy i bawi:

Dostałem takie oto pisemko, nieźle się ubawiłem przy czytaniu.

Swoją drogą niezły tupet mają, żeby wezwanie do zapłaty w mailu słać.
Jeśli ktoś z Was albo Waszych znajomych dostał coś takiego, to w żadnym wypadku nie płaćcie!
Nawet, jeśli podaliście prawdziwe dane. Nie musicie się bać sądu, bo nie opłaca im się to. Sąd nie przerzuci kosztów rozprawy na dłużnika, co najwyżej koszty komornicze. Czyli pobieraczek za 95zł zapłacić będzie musiał 200. O ile będą mieć kasę na złożenie pozwu ;)

UOKiK już nałożył na nich dwie kary i teraz będą słali tego więcej - może jakiś naiwniak się trafi i zapłaci.

Przy okazji, to jeśli podaliście prawdziwe dane, to z pisemkiem możecie iść do skarbówki i zgłosić, że nie dostaliście żadnej faktury czy paragonu - za to jest (chyba) 5000zł kary ;)


Ch...........on

2013-02-03, 11:44
Też mi coś takiego wysyłali kilka razy... nawet z raz chyba normalną drogą pocztową :) 2 lata dupę truli, aż sobie odpuścili. Faktem jest, że działa to na zasadzie zastraszania.

mrsnooker

2013-04-01, 15:57
teraz są jako plikostrada.pl
to samo co pobieraczek
rachunki przysyłane są na maila a jak się go usunie to co ???????

~Angel

2013-04-01, 16:55
UOKiK wygrywa w sądzie apelacyjnym z portalem pobieraczek.pl


Sąd Apelacyjny potwierdził, że właściciele portalu pobieraczek.pl wprowadzali konsumentów w błąd. Utrzymane zostały również kary finansowe nałożone na przedsiębiorców w wysokości blisko 240 tys. zł. Zdaniem sądu ich działanie miało charakter umyślny, dlatego wysokość kary finansowej, którą nałożył Urząd była prawidłowa.

Może to wykończy takich cwaniaków jak twórcy pobieraczka spółka Eller Service..

Spółka płacze ze kara 240 tysięcy to za wysoka kara bo ich działanie nie było za szkodliwe ...

ds...........er

2013-04-01, 17:19
Na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak. Dobrze tak cholernym "złodziejom"!

maciek257

2013-04-13, 22:59
Witam,

Reakcje ludzi, którzy kiedyś zarejestrowali się na Pobieraczku i teraz dostają przedsądowe wezwania do zapłaty są różne - zdarzają się idioci płacący tym złodziejom, aby tylko mieć spokój, są ludzie którzy bardzo się oburzają i występują na drodze sądowej przeciwko temu pseudo-serwisowi, są Ci którzy olewają to ciepłym moczem i jestem ja - lubiący sobie z takich niby-gróźb pożartować.

W dniu 13.04.2013 otrzymałem taki oto list:

Kod:


Sygnatura sprawy: PWE/20110219/1338220     Sopot, 13.04.2013

Maciej Brak
Błotna 1
99 666
maciekxxx@xxx.com
PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowny Panie

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 286,43zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 19.02.2011 o godzinie 01:01:33 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 111.36.10.125 zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 13.04.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20110219/1338220

Gotowy blankiet wpłaty może Pan wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVazGv3IJk6cu6T6j%2ByNW5YEco%3D

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530).
Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.

Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00



Pozstanowiłem nieco zmienić treść maila i odesłać do nadawcy:

Kod:

Sygnatura sprawy: ING/20130413/MILIONPIĘĆSET/PI * DRZWI
Bździszewo, 13.04.2013

Eller Service S.C.
Al. Niepodległości 658/3
81-854 Sopot

PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ODWALENIA SIĘ

Szanowni ehm... Państwo

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka "JA i Spółka" z siedzibą w sklepie biedronka, która jest właścicielem m.in. bułki kajzerki i paprykarza szczecińskiego, korzystając z usług renomowanej Kancelarii Klop SA (założyliśmy takową ze szwagrem w pomieszczeniu gospodarczym) podjęła nieskuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Państwa odrobiny godności w wysokości 1% . Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Państwa roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Państwa z warunków bycia człowiekiem na mocy ustawy o Kinematografii (§ 64 ust.15 Regulamin świadczenia usług "Azbest" z dnia 16.04.1998). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka "JA i Spółka" wystąpi o zasądzenie od Państwa kary umownej w wysokości 30 ton buraków cukrowych tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków bycia w/w człowiekiem.

Dnia 13.04.2013 o godzinie 16:45:15 przy użyciu stacji kosmicznej o adresie IP: 85.17.82.71 napisali Państwo do mnie co bardzo mnie ucieszyło, bo dawno nikt do mnie nie pisał, lecz potem spostrzegłem, że to zwykły SPAM i pomimo wysłanych wezwań do zaprzestania przysyłania pierdół/pseudo-gróźb  subskrypcja ich nie została do dnia dzisiejszego wyłączona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Państwem a Spółką "JA i Spółka" nie doszło do zawarcia umowy na mocy którejkolwiek z istniejących ustaw łącznie z " Ustawą o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta". Podczas naszej rejestracji w pseudoserwisie Pobieraczek.pl oświadczyli Państwo, iż zapoznali się oraz w całości zaakceptowali, iż będąc właścicielami Wycieraczka (czy jakoś tak) godzicie się być idiotami . W razie niezadowolenia z usługi mieli Państwo szanse w ciągu 10 dni odstąpić od utrzymywanie Wycieraczki i zrezygnować z bycia złodziejem, o (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Azbest" z dnia 16.04.1998).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego (ze szwagrem przy Tyskim w naszej kancelarii) jest uzasadnione podejrzenie, że nie powinniście należeć do gatunku Homo Sapiens. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 1,563,286. § 56. Kodeksu Drogowego (Dz. U. Nr 888 poz. 5533), podawanie się za właścicieli Wycieraczki jest przyznaniem się do bycia marginesem i podlega karze pozbawienia wolności od 60 lat do 2 tygodni. Mając na uwadze powyższe pragniemy zawiadomić, iż podawanie się za właścicieli w/w Froterki , może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigąnia oraz wszczęcia postępowania karygodnego.

Na dzień 13.04.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym powinniście sobie uświadomić w tych móżdżkach wielkości orzeszków Felix, że mojej Spółce "JA i Spółka" bardziej zależy na wspieraniu akcji dobroczynnych niż kretynów i idiotów.

Wszelkie zażalenia należy kierować na następujący adres mojej (i szwagra) kancelarii:

Klop SA
Między kuchnią a łazienką
Błotna 1
99-666
Bździszewo
Gotowy blankiet odpowiedzi mogą Państwo wygenerować pod adresem http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2011/182/5/0/my_new_fursona_by_xjupi-d3kld0d.swf

W sytuacji braku zaprzestania nękania spamem informacja o nękaniu może zostać ujawniona w Banku Nasienia, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2012 r. o języku polskim (Dz.Y. Nr 981, poz. 5530).

Jednocześnie informujemy, że stręczyciele notowani w Banku Nasienia, zgodnie z art. 224 ust. 32 Ustawy, mają utrudniony dostęp czasopism i filmów dla dorosłych.

Dowód ciągłego bycia idiotą oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@kancelariaklop.pl

W przypadku pytań prosimy o zaprzestanie kontaktu

 Z poważaniem,

Jarosław Noga
Bank Nasienia "Witki trzy"

riczardson

2013-04-13, 23:08
No no, prawdziwy z ciebie krejzol.