18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pobieraczek - nie płać!

Keloh • 2013-01-31, 20:32
Z cyklu Sadistic uczy i bawi:

Dostałem takie oto pisemko, nieźle się ubawiłem przy czytaniu.

Swoją drogą niezły tupet mają, żeby wezwanie do zapłaty w mailu słać.
Jeśli ktoś z Was albo Waszych znajomych dostał coś takiego, to w żadnym wypadku nie płaćcie!
Nawet, jeśli podaliście prawdziwe dane. Nie musicie się bać sądu, bo nie opłaca im się to. Sąd nie przerzuci kosztów rozprawy na dłużnika, co najwyżej koszty komornicze. Czyli pobieraczek za 95zł zapłacić będzie musiał 200. O ile będą mieć kasę na złożenie pozwu ;)

UOKiK już nałożył na nich dwie kary i teraz będą słali tego więcej - może jakiś naiwniak się trafi i zapłaci.

Przy okazji, to jeśli podaliście prawdziwe dane, to z pisemkiem możecie iść do skarbówki i zgłosić, że nie dostaliście żadnej faktury czy paragonu - za to jest (chyba) 5000zł kary ;)


Cyrk

2013-01-31, 23:59
Całą akcją kręci niejaki Jacek K. - były windykator. Wie jak daleko może się posunąć, żeby nie przekroczyć prawa, ale ludzi nastraszyć. I jak na przykładnego, uczciwego człowieka przystało zarejestrował działalność na kumpla (Rafała P.) oraz żonę (Iwonę K.) - w razie wtopy rozwód i znowu jest czysty. Ot romantyk niczym Tristan od Izoldy ;)

A sam pomysł podprowadzony od niejakiego Aleksandra z Niemiec. U nich się sprawdziło - to u nas Jacuś spróbował...

squorpion

2013-02-01, 00:14
heh dopbry ponad rok temu (a może i 2) załozyłem tam konto aby "coś tam" pobrać, to nie istotne co, po jakimś tam czasie przyszedl mi własnie rachunek, oczywiście nic nie dało sie pobrać z tej strony, bo to jakis pic, upłynął pewien czas i znowu chciałem coś z tamtąd pobrać, założyłem jeszcze 2 konta i nadal nic, żeby sie chociaż coś pobrać z tego dało, a oni mają rzeczy takie których w ogóle nie ma, albo które dopiero będą, Nikomu nie płace to miał bym im płacić? jeszcze powinni mi zapłacić za to że im nie płace!

kilroy.ok

2013-02-01, 00:26
a ja bym zapłacił mu jeden grosz :P niech się cieszy

Keloh

2013-02-01, 00:46
Zlamanego grosza im nie dawać! W sądzie tylko trzeba udupić. Pozew zbiorowy jest gotowy, przynajmniej naiwni co zapłacili mają szansę odzyskać kasę. Ktoś tam wcześniej pisał, że ip w katowicach: do Katowic mam jakieś 400km ;) Neostrada ma zmienne ip. A historię przydziałów trzymają bodajże 2 lata. Sam pierwsze co to sprawdziłem to ip ;) Mogą mi polatac koło ch*ja :D (sorry za ew. błędy, piszę z telefonu).

IwanMT

2013-02-01, 01:46
Stare bo stare, ale ludzie się na to łapią...moja mama sama rok temu im hajs wyłożyła.
Generalnie w LO mam PP od tego roku, ale jaram się tym przedmiotem i coraz to bardziej zagłębiam się w różne ciekawe tematy, ale nie o tym. Gościu kiedyś poruszył temat tego gówna i powiedział jak to jest itd.

Już nie patrząc nawet na ten ich cały regulamin, który można do śmieci wyrzucić i inne sprytne zagrania, z którymi mogą nas pocałować w dupę to sprawa wygląda następująco.
Strona pobieraczek to strona piracka, która nie ma prawa istnieć. Nawet gdyby ich regulamin był w świetle prawa do przyjęcia to oni mogą nas w dupe pocałować, bo jeśli im nie zapłacimy i oni zgłoszą sprawę do sądu to wpie**olą sami siebie. Za prowadzenie takiej strony dostali by o wiele więcej niż my za brak zapłaty, która jest w regulaminie ( zakładają, że regulamin jest do przyjęcia jeśli chodzi o przepisy prawne ). Tak więc j***ć ich, rejestrujcie się i ściągajcie co chcecie :D

PS. Ciekawostka, strona pobieraczek.pl jest zarejestrowana na Cyprze ( no chyba, że mi się coś jebło, bo dawno temu nam gościu mówił o tym portalu ;p )

TomdeX

2013-02-01, 10:44
To nie pierwsze takie cyrki i nie ostatnie. Pamiętam podobne pismo (nie pamiętam o który portal chodziło), ale reprezentowała je ta sama kancelaria prawna! Więc nie wiem, czy ta kancelaria wmawia tym właścicielom tych portali, że mogą zbić kasę na tym, czy też po znajomości (bo ten się u nich dorobił to też spróbuj) zgłaszają się do tej kancelarii. W każdym razie akcja śmierdzi.

Strark

2013-02-01, 11:51
weź mi nic o nich nie mów, od prawie roku dstaje maile że mam zapłacić, nie płace przysyłają nowe aż w końcu nawet tego nie czytam i mam ich w

ddobry10

2013-02-01, 12:18
I mi to przesyłali po parę razy dziennie wk***iłem się i im ściemniłem że mam brata prawnika rozpatrzył to "przed sądowne wezwanie do zapłaty " i powiedział że jest to nie zgodne z prawem i i jak nie przestaną to założy im sprawę . Patrzcie to tej pory k***iska nic nie ślą do mnie :) .

socjalmmv

2013-02-01, 12:28
To jest Polska, każdy żeruje na idiotach aby wycisnąć z nich hajs. To że ktoś jest niedoinformowany albo boi się zapytać zanim coś postąpi to już jego problem niech płaci.

maniekslupsk

2013-02-01, 13:17
moja siostra zapłaciła 300 PLN :idzwch*j:

herbalix

2013-02-01, 16:03
mój kumpel też dostał takiego mejla. zeskanował 100zł i wysłał im mejlem

mjr

2013-02-01, 18:07
maniekslupsk napisał/a:

moja siostra zapłaciła 300 PLN


To już lepiej, gdyby opie**alała lachy kosmitom...

piotrek22g

2013-02-01, 20:06
ile to mnie k***a nerwów kosztowało...

zeto88

2013-02-01, 20:59
Moim zdaniem powinniśmy się umówić i dzwonić do tego pedała do którego jest nr telefonu podany na końcu. Ewentualnie dzwonić i słać maile do redakcji czy co oni tam mają. Niby nic takiego ale trochę by to im popsuło humor na parę dni.

Incognitus

2013-02-02, 01:32
Kiedy przyjdzie wreszcie czas, że takie sk***ysyny będą rozstrzeliwani? Co to za kraj...