18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Płaca minimalna

Ko...........on • 2014-09-29, 02:04
Witam Kuców. Jest to temat jak zwykle, aby was potrollować.

Rzucam hasło: PŁACA MINIMALNA.

Jesteście przeciwnikami płacy minimalnej. Odrzućcie teraz krytykę mojej osoby, a skupcie się na rozwiązaniu problemu. Wg typowego kuca, płaca minimalna spowoduje ogromne bezrobocie, pracę na czarno, ceny z pasu Oriona itp. Ogólnie upadek i kataklizm jakiego świat nie widział.

Na drugi front wrzucam kraje jak Anglia czy Norwegia. W pierwszym płaca minimalna wynosi lekko ponad Ł6, a w Norwegii od 100 koron za godzinę (50zł/h).

Pytanie: Skoro ceny towarów w sklepach są zbliżone do tych w Polsce, to jak to się dzieje, że oni z płacą minimalną wyższą kilkukrotnie (my mamy 10,08ł/h u nich 30-50zł/h) dają radę?

Pytanie uzupełniające: Dają radę, bo najbiedniejsi płacą niższe podatki, a zatem czy dla was kuców nierobów na garnuszku mamy i taty, nie lepiej byłoby głosować, za obniżeniem podatków dla najbiedniejszych, oraz podwyższeniem płacy minimalnej? W ten sposób, ludzie nie musieliby sp***alać za granicę na zmywak, bo równie dobrze w Polsce też robiliby na zmywaku. Przynajmniej kapitalizmy by was nie zniszczył, niesprawiedliwi bogatsi nie wykończyliby waszych przedsiębiorstw, a wasze żony nie musiałyby ciągnąć gały na ulicy.

Nota objaśniająca: Przyjąłem śmiałą hipotezę, nie wliczając ropy, która zasila obydwa państwa, ponieważ oni mają dużo bardziej rozbudowany socjal, na który dają kasę, a my nie.

PS: Jestem urzędnikiem Państwowym i wsysam wasze gówniane zarobki dupą, wraz z innymi nieudacznikami. W pracy jestem 5 godzin dziennie, jutro nie muszę wstawać wcześnie do pracy, bo mam wyj***ne, tata jest urzędnikiem podpisze listę za mnie. Świątek, piątek wolne 6000 na rękę, do tego premie i 13tki.

Zapraszam do dyskusji.

Ko...........on

2014-09-30, 10:20
elBiaauawy napisał/a:

Bezrobotny grubas, mieszkający z matką, dupogniot, nie ma dziewczyny, marny troll i do tego przygłup. Chcesz mi powiedzieć, że jesteś kozakiem w "realu", tak? :krejzi:


Zgadłeś, ale nie do końca. Mieszkam z mamą, nie mam dziewczyny, jestem gejem i mam chłopaka (ciekawy podchód robisz :D ). Do tego pracują w urzędzie. Jestem gruby bo mam pieniądze na jedzenie, a Ty chudy kucu?

Ork.Fajny

2014-09-30, 12:56
Odrzucając kwestię twojego trollowania i odpowiadając na poważnie:
Płaca minimalna sama w sobie nie stanowi ani problemu ani rozwiązania. W Anglii i Norwegii(tu nawet mimo wysokich podatków) mamy większą swobodę gospodarczą, czyli możemy więcej i mamy mniej biurokracji. Kiedy możemy więcej i mamy więcej czasu aby móc te więcej rzeczy robić, to naturalnie że płaca minimalna czy opodatkowanie może być wyższe.
Kapitalizm/socjalizm to nie są kwestię świadczeń socjalnych, płac minimalnych czy wysokości podatków. To są kwestie tego ile nam zabrania rząd i ilu urzędników pilnuje tych zakazów, generując tak zwaną biurokrację.