18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Płaca minimalna

Kolomi • 2013-09-17, 16:25


PODSTAWY opisujące działanie podatków.
Tylko TYLE wystarczy, aby zrozumieć aktualną nędzną sytuacje w naszym kraju.

!Timon

2013-09-17, 20:31
Magiczna różdżka:

"cyk i wszystkim jest dobrze"

Kraje ROZWIJAJĄCE się takie jak Polska powinny stosować rozwiązania krajów bogatych z czasów kiedy one się ROZWIJAŁY. Wprowadzenie dzisiaj takiego samego prawa pracy/podatkowego jak w krajach zachodnich zatrzyma nas i zawsze będzie wielkie gówno w tym kraju.

Nikt nie mówi, że będzie łatwo ale program KNP daje nam szansę na dobrobyt. To co ma od prawa do lewa polityka mainstreamowa do zaoferowania to wieczne tkwienie w gównie po szyje tylko co jakiś czas następuje rotacja kilku grup uprzywilejowanych które stoją innym na ramionach.

pwck87

2013-09-17, 20:44
No i co Korwin mówi o tym od zawsze a Polacy widać tego nie rozumieją, bo dalej co 4 lata idzie głosować na pis, po, psl, sld, pjn, rp czy inne dziadostwa bo ONI coś obiecują, oni zawsze obiecują tylko potem zapominają że coś obiecali. Podniosą płacę minimalną to pracodawca chcąc oszczędzić będzie zmuszony wyj***ć jakiegoś pracownika i bezrobocie wzrasta, nikt tego nie widzi? Rząd przeznacza pieniądze na walkę z bezrobociem, co idzie na urzędy pracy i na premie za aktywność a bezrobocie spada tylko dlatego że Polacy emigrują. Dziś informacja ze strony JKM, Szwecja obniża podatek dochodowy, dzięki czemu i pracodawca i pracownik będą mieli więcej dla siebie i dzięki temu spadnie bezrobocie, ale przecież to tylko gadanie, w tym kraju nie zmieni się nic, podwyżki podwyżki podwyżki a Ty Polaku pracuj płać i płacz

WidziszINieGrzmisz

2013-09-17, 20:53
k***a, nie rozumiecie, ze niewazne czy pracodawca zarabia wiele razy wiecej niz pracownik. Niewazne, ze chce czy nie cche dac kasy pracownikowi.
Wazne jest, ze zwiekszenie placy minimalnej o 200 pln spowoduje zwiekszenie tego co pracodawca musi za pracownika zaplacic. Pracodawca w ch*ja nie da sie robic, wiec podniesie cene swoich produktow.
Jak pojdziesz za matematyka tego goscia to
1) Pracodawca placil za 1 pracownika 1931
2) teraz bede placial 2173, wiec o 242 pln wiecej i tylez bedzie chcial wyrwac za sprzedarz swoich produktow.
3) Pracownik dostanie tylko 113 pln wiecej na reke, wiec tak naprawde bedzie mogl sobie kupic mniej niz poprzednio

ksz-ksz

2013-09-17, 20:53
soban2100 napisał/a:


Czyli k***a proponujesz siedzieć na dupie i harować na te k***y w rządzie, tak? Dobrze zrozumiałem?


Źle zrozumiałeś. :lol: W ogóle nie wiem, skąd ten wniosek, bo ja o czym innym zupełnie pisałem.

soban2100 napisał/a:


Dolicz sobie do tych podatków które płacisz również sam fakt, że poprzez wysokie podatki masa produktów kosztuje kilka razy więcej. Pierwszy lepszy przykład: paliwo, kupujesz -> rząd opie**olił cię z pieniędzy, teraz jak już jedziesz, to mówisz sobie a opie**ole coś, idziesz do sklepu i mówisz: ożesz k***a co tak drogo? Dlaczego? Bo poj***na cena paliwa wlicza się do wszystkiego, do transportu tego twojego żarcia, do pracy maszyn, które ci produkują te żarcie, koszty amortyzacji pojazdów to samo, wszystko drogie więc i ceny wysokie. To samo z roślinami, dziwisz się, że jest drogo, skoro we wszystkich gruntach również są podatki? A potem podatki od podatków i do tego podatki podatków od podatków? k***a ten kraj to jeden wielki podatek i socjal w ręku lewicowców, którzy stylizują się k***a na prawice, a z prawicą nie ma nic wspólnego.


No i to jest właśnie ta demagogia Korwina, założenie, że WSZYSTKIE koszty są po stronie konsumenta, a ŻADNE po stronie producenta. No i właśnie potem Korwinowi wychodzi, że płacimy 85% podatków – manipulacja albo głupota. Założenie jest krótko mówiąc błędne. Producent musi regulować ceny – i tak, czasami ma wysokie zyski, a czasami musi balansować na granicy opłacalności. I tak samo jak konsument koszty podniesienia podatków ponosi. A co do tego, że podatki powinny być niższe to pisałem wcześniej, że się zgadzam.

soban2100 napisał/a:


pie**oli mnie to co mówisz o manipulacji, nigdy nie rządził JKM więc że tak się wyrażę nie pie**ol głupot skoro coś nie miało miejsca. Lepiej być biernym głosując albo i nie i pozwolić, aby te same socjalistyczne mordy dalej rządziły jak rządzą, czy może lepiej zaryzykować?


Nie pie**ole głupot, bo oglądałem masę wystąpień Korwina i wiem co mówię – a co ma do tego to, że nie rządził, skoro mówię o manipulacji w wypowiedziach? Sam może na niego zagłosuję, bo nie widzę lepszej alternatywy, ale zwracam uwagę na to, żeby nie łykać jak pelikany bez zastanowienia wypowiedzi kogokolwiek, Korwina też – a pełno takich pelikanów na forach widzę.

Logiczny

2013-09-17, 21:10
Up

Ale ten gosc na filmie wlasnie smieje sie z podnoszenia placy minimalnej. Bo jak podniosa to pracodawca zwolni pracownika i/lub podniesie koszty produktów/uslug. Taki wniosek rowniez z twojego pierwszego posta.....i sluszny.

Sam podniose cene usług choc nie zwolnie zadnego pracownika.


Do pieniaczy na pracodawcow, zalożcie biznes skoro to zżyla złota to po pierwsze, po drugie....skoro narzekacie ze kupujemy sobie bryki to zrozumcie ze jesli mamy byc dobroduszni to pracownik musi miec większą wydajność. To my obliczamy rentowność i im wyzsza tym wieksze prawdopodobienstwo stałej pracy. W niepewnych warunkach są zwolnienia i niepewna przyszlość. W koncu zrozumcie ze podnoszenie placy z samej tylko dobroduszności prowadzi do socjalizmu. W zakladzie pracy zblizone dochody pracownika i zakładu pracy to nic innego jak kołchoz.

Wszystko co pracodawca wypracuje i stworzy przez glowe do biznesu i ryzyko a takze praca pracownika to tworzenie pod egidą jednak pracodawcy. W tym systemie nie moze to dzialac inaczej. Skoro tak jest to dlaczego mamy placic za pracę dla dwóch osób mimo zatrudniania tylko jednej (druga to panstwo polskie). Ale ok, pojdzmy prostym mysleniem. Damy wam wiecej, do sredniej krajowej podniesiemy wynagrodzenia......wszyscy prCodawcy....zalozmy. Myslicie ze panstwo wtedy zrezygnuje z placy minimalnej? Nie, od teraz srednia stanie sie minimalna a panstwo i tak ją bedzie podnosic. Chocby dlatego ze wiele firm splajtuje. Nie kazdy bines przeciez to rentownosc prawda? Niektore ledwo zipią.

Nikt tu tez nie wspomnial o tzw pefronie. Te zlodzieje odbierają nam tyle kasy ile prawie zusy. US takze nam odbiera.

Natomiast gdyby panstwo pozwolilo nam dawac pracownikom netto powyzej 1400 na lape kosztem podatku to robimy to od razu. Nie pozwolą ale ile oni wam podnosza? Stóweczkę?

W tym systemie nie bedzie inaczej bo plebs to plebs a zyd to zyd i ci ostatni rządzą. Pracodawca i pracownik stoją po tej samej stronie. Wprawdzie obok nas stoja jeszcze ci ktorzy nie zasluguja na pensje minimalną dlatego nie mają roboty.....a kiedys mieli. Zarabiali 700 zl a teraz nie mają nic albo na czarno robią. Tyle ze kontrole są tak czeste ze coraz mniej firm jest sklonnych ryzykowac.

Tylko kto sie nimi bedzie przejmował nie?

generalissimus

2013-09-17, 21:25
Zgadzam się z niektórymi przedmówcami. Znieś płacę minimalną a potem pracuj za 5zł/h. Pracodawcy też nie są głupii a kto myśli, że konkurencja = brak wzajemnej komunikacji to się myli. Nikt w danej branży nie zapłaci więcej, bo wtedy wszyscy pracodawcy na tym zyskają . To nie amerykański film, gdzie chodzi o to, żeby wykończyć konkurencję.
Faktem jest, że rynek reguluje, ale dopiero, gdy sam się ustabilizuje. Jasne, że fachowcy i lepiej "wyuczeni" zawodu będą zarabiać więcej - a teraz tak nie jest?


Treść filmiku, ok, ale założenia trochę utopijne.
A co do głosowania na tego lub tamtego. Faktem jest, że ludzie wolą zagłosować na partię, której nazwiska co chwile przewijają się w mediach. Ale jest wiele sposobów, żeby ta tendencja uległa zmianie.
Być może tak się już dzieje i ktoś już tak postępuje (jeśli tak - super).
Ludzie muszą odczuć różnicę na własnej skórze, muszą doświadczyć czegoś, co spowoduje, że zmienią zdanie zanim oddadzą swój głos. Jak? Działaniem "partii" i "ruchów" chcących przekroczyć próg wyborczy. Np. zakładać fundacje i robić zajęcia z przedsiębiorczości, działać na rzecz społeczności lokalnej. k***a mać! tyle jest opcji na napisanie projektu do konkursów (Urzędu Miasta, nawet jakichś <tfu!> funduszy europejskich), które mogą wiele poprawić. Bo gadanie na wiecach, czy wrzutki do neta działają przez 5 minut. Wyłączasz filmik i myślisz "zajebiście, ale wracam do życia, do mojej rzeczywistości"). Ale gdyby taki ktoś dostałby darmową poradę prawną i zaoszczędziłby hajs, myślę, że to zadziałałoby lepiej.

Posio

2013-09-17, 21:34
Tak, żeby ukazać to cyferkami.
Powiedzmy że w Polsce żyje 38.5 miliona ludzi, wszyscy z nich płacą podatki i mają najniższą krajową. Z obliczeń wychodzi, że rocznie państwo wpie**ala nam :
4 biliony 994 miliard 524 miliony 800tys złotych.
W przeliczeniu średnim kursem (j***nego)EURO wychodzi mniej więcej:
bilion euro rocznie

Podkreślam że nasz dług publiczny wynosi 880 miliardów zł - co jest zaledwie ok 1/6 tego co ROCZNIE, kradną nam dupki z rządu. Nie wierzę, że wszystkie te pieniądze idą na państwo. NFZ, KRUS, ZUS itp. kosztują nas około Bilion rocznie - OK, ale gdzie jest do cholery reszta kasy ?
Licząc, że mamy około 7.5 miliona emerytów i rencistów(dla których wciąż brakuje pieniędzy, przecież podwyżki rent o 80 zł to k***a śmiech) rocznie jest to kwota około 100 milionów zł dla emerytów i rencistów.
Czyli zostają nam jakieś 3.8biliona zł na administrację, choroby(chociaż nie jestem pewien czy wyżej podane wydatki nfz tego juz nie ujęły), szkolnictwo i od ch*ja innych rzeczy ale 3.8 biliona ? Przecież zamykają szkoły, szpitale, obcinają pensję pracownikom np służby zdrowia.

Mam 19 lat, nie mam zamiaru wyjeżdżać za pracą i lepszym życiem, bo tu jest moje miejsce. Tylko jak tu k***a żyć?

Jendor

2013-09-17, 22:01
wszystko pięknie ładnie ale, ludzie to debile ... próbowałem przetłumaczyć mojej babce że państwo mnie i ja okrada i że nic się nie zmieni dopuki będzie głosować na pis lub po nazmiane , nie k**** chu*a wiesz jesteś za młody no i jak k**** ma być w tym kraju dobrze jak ma się niedorozwojów nawet we własnej rodzinie

ps: mam szacunek do babci ale jak zaczynamy gadać o polityce dostaje pie**ol*a

Kuriki

2013-09-17, 22:10
Spoko filmik. :wodka:
Ok. Film obejrzałem, komentarze przeczytałem, a teraz zabieram się do orania... Albo nie. Uprzejmie doradzę :oops:

Zwracam się teraz do tych, którzy popierają zwiększenie tej nieszczęsnej płacy minimalnej i w ogóle totalnego wtrącania się państwa do portfeli ludzi. Zwracam się do tych popierających socjalizm i twierdzących, że to co teraz jest to rozwiązanie lepsze niż kapitalizm.

Zapoznajcie się z poglądami, teoriami, książkami, wypracowaniami ekonomistów socjalistycznych i wolnorynkowych. Porównajcie je ze sobą. Później porównajcie z rzeczywistością. Później zastanówcie się nad tym, że-jak pokazuje historia- ludzie z socjalizmu i biedy uciekali do miejsc, gdzie można było się rozwijać, w spokoju prowadzić interesy i po prostu żyć bez wpierniczania się państwa do portfeli, działalności i w ogóle własności prywatnej obywateli. Następnie przeczytajcie programy partii na które można głosować. I przeanalizujcie dogłębnie te programy. A na końcu zagłosujcie zgodnie z waszą wolą czyli w zależności od tego czy chcecie by kraj szlag trafił, pojawił się demon hiperinflacji albo inny szatan, czy chcecie by państwo się odczepiło, dało ludziom odetchnąć i się rozwijać.

Nie będę w tym temacie więcej komentował ani się spierał. Po prostu zróbcie jak radziłem.

blendziooh

2013-09-17, 22:25
Jendor napisał/a:

wszystko pięknie ładnie ale, ludzie to debile ... próbowałem przetłumaczyć mojej babce że państwo mnie i ja okrada i że nic się nie zmieni dopuki będzie głosować na pis lub po nazmiane , nie k**** chu*a wiesz jesteś za młody no i jak k**** ma być w tym kraju dobrze jak ma się niedorozwojów nawet we własnej rodzinie

ps: mam szacunek do babci ale jak zaczynamy gadać o polityce dostaje pie**ol*a



Nie jesteś sam. Takich ludzi się nie da zmienić. Co mam zrobić, wypie**olić babci i matce telewizor? ch*j z tym, że mają dziesiątki ciekawych programów, które czegoś ich nauczą. Lepiej patrzeć na TVN i niestety k***a, ale ten program to jest dominujący u mnie w rodzinie. I tak sobie oglądają te pie**olnięte, chore programy w stylu "trudne sprawy", a że od czasu do czasu ktoś sprytnie przemyci im do głowy jakaś propagande, albo zmanipuluje nieprawdziwymi informacjami, to nie ważne. Bo jak w TVN powiedzieli że białe jest czarne, to jest czarne i ch*j. A jak spróbujesz zaprzeczyć, to dostaniesz odpowiedź: "ty się nie znasz, co ty wiesz o życiu, za młody jesteś, pójdziesz do pracy to się przekonasz co to jest prawdziwe życie", a korwin to debil, bo on chce kobiety ubezwłasnowolnić"
Pójdę do pracy harować jak wół za grosze tylko dlatego, że nasze społeczeństwo jest nieogarnięte i od lat daje się dymać.
Jest jeszcze opcja b) czyli sp***olenie do innego kraju, co przyznam, jest w moim wieku bardzo ciekawą perspektywą.
Taki piękny kraj, tyle ludzi przelało za niego kraj i po co?
Po to, żeby żyli tu ludzie nieszczęśliwi?
Spójrzcie na ulice, jak wszystko porozpie**alane, jakie stare tramwaje, wysłużone autobusy z niemiec, używane samochody mające powyżej 10 lat, które nie zapewniają bezpieczeńśtwa takiego jak np. w Niemczech. Serio chcecie tak żyć?
I na koniec piękny cytat:
"Celem życia nie jest przeżycie". Pozdrawiam, 19 latek ch*jawiedzący o życiu.

vanirpwnz

2013-09-17, 22:41
Widać momentami, że gość aż się wk***ia przekazując nam to ....

pi73rmaster

2013-09-18, 00:32
Cytat:

Bo np zwiększenie płacy minimalnej powoduje wzrost bezrobocie (przez cięcie etatów), więc w gruncie rzeczy wpływy do budżetu z tytułu podatku dochodowego nie muszą być wyższe, wręcz mogą się zmniejszyć (wyższy podatek dochodowy, ale od mniejszej ilości osób). No ale o tym już autor nagrania nie mówi, bo nie pasuje to do przyjętej teorii. Czyli tak jak w każdym innym przypadku - demagogia i manipulacja, każda strona naciąga fakty w swoją stronę.


No tak, ale przecież właśnie o to chodzi, by wyj***ć płace minimalną, zmniejszyć podatki, ograniczyć biurokrację i wyj***ć socjalizm. Coś Ci się pomieszało, bo Twój wywód nie ma sensu.

K_armazyn

2013-09-18, 00:50
Ale mnie wk***ia zwalanie swojej nędzy, spowodowanej, swoją nieudolnością, na "nędze kraju".
W kraju nędza, bo wy jesteście nędzni i pewnie poza pie**oleniem za wiele nie umiecie :/

Anarchangel

2013-09-18, 02:37
vanirpwnz napisał/a:

Widać momentami, że gość aż się wk***ia przekazując nam to ....


Doskonale go rozumiem, przemawia przez niego frustracja, bowiem zdaje sobie sprawę, że ostatecznie decyduje większość która ma świadomość na poziomie pleśni...
Jak rozumiem nagranie miało dawać do myślenia oraz docierać do szerokiej grupy docelowej, stąd logiczna argumentacja oraz liczne powtórzenia mające dotrzeć nawet do debili...
Nie zdziwiłbym się jakby zaraz po nagraniu zapie**olił ze złości w kamerę, biorąc pod uwagę niedoskonałości przekazywanego obrazu, być może nie zrobiłby tego po raz pierwszy.

slavo1

2013-09-18, 21:06
dali dupy z kwotą nieopodatkowaną