18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piwne mity: Kropki pod spodem puszki

Endriu • 2014-01-13, 13:14
Obalenie mitu o kropkach na spodzie puszki.

Widziałem tu temat o tym micie i zdziwiło mnie to że aż tak dużo osób w to uwierzyło :lol:

Miłego oglądania ;-)


donCementos

2014-01-13, 18:11
Dokładnie tak, odsyłam do linku w moim poście.

Tobi89

2014-01-13, 18:20
Kopyra rządzi! Ale tylko dla tych, którzy są w stanie na piwo wydać więcej niż 3zl

Irdo38

2014-01-13, 18:22
ciekawie gada polecam innego jego materiały :P

sesek

2014-01-13, 18:25
@Piotrek Warka ma bardzo dobrą wodę (robią tam min. heinekena ,królewskie które tylko piję :) ,tatrę żywiec itd .Raz miałem dostęp do piwa WARKA strong ,w browarze pomylili się i dali nie te kapsle co trzeba na butelki(to piwo szło na eksport , nie na Polski rynek) .Otworzyłem je z nie chęcią bo nie lubiłem strong-a (a mnie przekonali :) ) ale jak zasmakowałem to byłem w szoku ,takie jakieś inne smaczne ,aromat całkiem inny ... no super , to tylko do nas na rynek dają lipę a za granicę dają rarytasy :)

fghjk

2014-01-13, 18:27
coś w tym oznaczaniu jest. Ostatnio kupiłem 4 paka Tyskiego - całe wylądowało w kiblu bo się tego pić nie chciało, też miało kropki i jakieś cyferki wygrawerowane na spodzie. Tak sie wtedy wkur....że poszedłem do sklepu i kupiłem sobie flache

fiase

2014-01-13, 18:33
mit nie mit, jak nie czujesz różnicy w smaku to proszę wykupuj tez puchy z kropkami.
Po drugie jest to legalne bo ono nie traci terminu ważności tylko termin Najlepszego Czasu na Spożycie.
i po tercjo! nie mówimy tu o zgrzewce po terminie tylko o galonach które się 'przeterminowały" w hurtowniach i wielkich sieciach kupujących na tiry i jak taki tir się "przeterminuje" to się wszystko opłaca.
Dziękuje Do widzenia.
ps. NIKT jeszcze nie poszedł do pseudo pismaka dlatego ze to jest legalne!!!


modzgi

2014-01-13, 20:09
@Evildog
Sam dorośnij. Alkohol to trucizna. Ale wszystko jest dla ludzi. Napisałem dlaczego piję alkohol i nie krytykuj mnie za to. Napisałem szczerze. Po ch*j wymyślać jakieś smaki dla piwa, jak i tak wszystkie są do dupy?
A rzyganiem u mamusi to ty sie zajmij, bo ja nie praktykuję tego i nie praktykowałem.
@TheKetjow12345
Wojciechu napisałem szczerze, pije żeby sie naj***ć. Nie odczuwam przyjemności z smaku alkoholu tylko z jego działania, bo każdy w miarę normalny człowiek wie że alkohol nie ma smakować, ale ma sie dać wypić. W miarę rozsądnie ma sie rozumieć. Gdyby alkohol był sprzedawany w pigułach, łykał bym piguły, a nie pił.
Proste?
I nie wiem czy wiesz ale nie każdy pije alkohol dla tak zwanego "smaku". "Smak" to wam reklamy w TV wmawiają. Moim zdaniem smaczniejsza jest Lazania, albo dobrze grilowana karkówka, ewentualnie zupa szczawiowa;)
Poza tym Proponuję spróbowanie tzw. Samogonu, trunek mocny tak że smaku nie poczujecie, a oprocentowanie na poziomie 80 % skutkuje szybkim efektem

Nefesh

2014-01-13, 20:24
A teraz fakt bo, do pewnego browaru w którym pracowałem przyjechał swojego czasu zwrot butelek 1,5L warki i tatry w plastiku ponieważ miały wadę korka(sp***alał po jakim czasie z nich gaz) nie pamiętam tylko dokładnie ile tego bylo ale w setkach tys. butelek. Pracowały przy tym 3 zmiany po jakieś 15 osób (około 2 miesiące) bo butelki ręczne sie odkręcało i wlewało do 300L wanny(zdarzały się zgrzewki które jeszcze miały dobrą dartę). Po otrzymaniu telefonu odkręcało się kurek i cała wanna leciała na filtrację a pózniej do kadzi(okolo 5%-10% na kadz)po tym piwo było pasteryzowane i rozlewane w puszki jak i butelki. Tak serio to piwo do 3 miesiecy po upływie daty ważności śmiało można pić, data ważności te 6 mies. jest jakimś tam wymogiem. W każdym bądz razie grupa żywiec to ch*j i szmata, zdrowiej pić własnej roboty bimberek:)

kazik1985

2014-01-13, 20:28
Ten koleś pie**oli jak BongMan. :homer:

bananeyro

2014-01-13, 21:31
Tak się składa że pracuje w browarze i coś o tym wiem :] Te kropki to ściema, ale po co wylewać piwo z puszki skoro można je przeddatować zanim zostanie wylane (wystarczy zwykły rozpuszczalnik lub zmywacz do paznokci) samo datowanie to tylko formalność. I piwko idzie dalej :)

yaiba

2014-01-14, 09:09
pie**olenie przez 17 minut.
jako procownik firmy produkującej puszki powiem w skrócie o co chodzi z tymi kropkami na denku puszki.
Kropka oznacza nr maszyny ISM (Inside Spray Machine) czyli maszyny która wtryskuje na wewnętrzną ścianę puszki lakier który ma chronić puszkę przed korozją. Zauważcie, że każda z tych kropek ma inny kolor, tak więc każda kropka (kolor kropki) oznacza którą maszyną została puszka zalakierowana od wewnątrz. Chcecie coś jeszcze na temat puszki wiedzieć - pytajcie :)

fghjk napisał/a:

coś w tym oznaczaniu jest. Ostatnio kupiłem 4 paka Tyskiego - całe wylądowało w kiblu bo się tego pić nie chciało, też miało kropki i jakieś cyferki wygrawerowane na spodzie. Tak sie wtedy wkur....że poszedłem do sklepu i kupiłem sobie flache


Cyferki wygrawerowane oznaczają numer bodymakera :)

drjointbdg

2014-01-14, 16:15
@kolega co mowi ze daja za granice rarytasy
Gowno prawda, nie chcialbys sie napic zywca/tyskiego/czego kolwiek "Polskiego" w anglii (z angielska etykieta oczywiscie, te z Polska sa spoko). Te piwa w Polsce sa bez polotu, a tu to poprostu szczyny