18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pijana matka urodziła nietrzeźwe dziecko

Gogul • 2013-05-15, 19:21
Pijana matka urodziła nietrzeźwe dziecko. Malec miał 4,5 promila alkoholu w organizmie. Lekarze walczą o jego życie.
14 maja 2013 roku o godzinie 16:30 lekarz tomaszowskiego szpitala poinformował o przyjęciu na oddział pijanej ciężarnej. 24-letnia kobieta została tam przewieziona o godzinie 12:00 po tym jak zasłabła w sklepie monopolowym. Badanie wykazało w jej w organizmie 2,6 promila. Stan upojenia w jakim się znajdowała zagrażał życiu i zdrowiu jej nienarodzonego dziecka. Niezwłocznie została poddana cesarskiemu cięciu.
Na dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem urodziła chłopca. Badanie we krwi pępowinowej malucha 4,5 promila. Jego stan zdrowia jest bardzo ciężki. Trafił do łódzkiego szpitala. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że to pierwsze dziecko
24-latki. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z ta sytuacją. Jeśli śledczy jako kwalifikację czynu przyjmą spowodowanie zagrożenia życia lub zdrowia dziecka, kobiecie może grozić nawet pięć lat więzienia. Policjanci przekażą także
materiały do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje w kwestii władzy rodzicielskiej.

Link do artykułu

niektórzy są pijani od urodzenia... żal dupe ściska. Takie matki powinno zamykać się zdala od świata, po urodzeniu dziecka matke oddać do utylizacji. takie moje zdanie :hitler:

Sz...........ol

2013-05-15, 23:51
k***a a nie matka..

magda15_111

2013-05-16, 00:08
i jak można kogoś takiego nazwać matką co ona sobą reprezentuje??????????? to jakieś bydle jest która matka krzywdzi własne dziecko i to jeszcze w czasie ciąży niezłe musi mieć w głowie naj...ne

marna

2013-05-16, 00:55
stawiać piwa za temat o pijanej matce :-? jakieś to takie ironiczne z letka..

człowiek_zły

2013-05-16, 09:25
Mogli go nie wyciągać to by może zdechł i patologia nie rozmnożyłaby się. A tak przeżył i pójdzie do domu dziecka. I wszyscy zrzucimy się na jego utrzymanie. Według mnie powinna wypić butelkę więcej.

Ra...........it

2013-05-16, 11:30
Piwko dla dziecka

Gogul

2013-05-16, 12:46
@up jemu już chyba starczy :D

dN...........N!

2013-05-16, 12:59
alkohol to zuo, ale nie powiem, lubię.

skinskin

2013-05-16, 13:14
ciekawe dlaczego matka miala mniej promili niz dziecko, jest tu jakis ekspert?

Gogul

2013-05-16, 13:27
więc powiem tak. 1 promil oznacza 100 mg alkoholu w 1 dl (decylitrze) krwi). czysto logicznie krwiobieg dorosłego człowieka (tutaj matki) zawiera okolo 4.5 litra krwi a noworodek ma w swoim ciele tyle krwi ile mieści się w jednej filiżance tak więc to tak jakbyś zmieszał pół litra ze szklanką coli lub poł litra z dwoma litrami coli. W pierwszym przypadku stężenie alkoholu będzie wyższe ( po szklance mieszanki może cię klepnąć) natomiast w drugim przypadku stężenie jest dużo mniejsze. Mam nadzieje, że jest jaśniej:)

Aragon1988

2013-05-16, 13:45
Takiej matce to ktoś powinien po prostu sprać dupe

Bezem

2013-05-16, 13:50
A jak to jest u dorosłej osoby? Ile bym miał promili po wypiciu np. 5 piw? Słyszałem, że jeden browar to już powyżej dopuszczalnej do jazdy samochodem, ktoś może jakieś info zapodać? :)

CzaszekGocz

2013-05-16, 14:09
Obelix jak był mały to wpadł do kotła z tym kurewstwem od Panoramixa i potem miał całe życie w ch*j siły.
To jak dziecko się kisiło w naj***nej matce to teraz będzie całe życie naj***ne chodziło. Zajebista ekonomia, nie cza wódy kupować :amused:
A tak już na poważnie to ta głupia c**a albo do piachu albo niewolnice z niej zrobić, bo drogowcy coś się opie**alają, a łopata się zawsze znajdzie. Głupia, tempa dz**ka bez wyobraźni.

@Bezem
To zależy od wielu czynników: masy ciała, czas w jakim wypiłeś piwa, zawartości żołądka, przemiany materii, nawet płci i mówi się nawet "zależy od dnia" także ciężko utrafić ile będziesz miał po 5 piwkach, ale może to być nawet 1.6 promila po małych obliczeniach.
Nie sprawdzałem nigdy ile mam po jednym, ale zawsze czekam dla pewności 2-3h zanim wsiądę za kółko.

pi...........ka

2013-05-16, 14:16
moze chciala dom ? chciala dobrze xD

fruityguy

2013-05-16, 15:02
Gogul,
Cytat:


więc powiem tak. 1 promil oznacza 100 mg alkoholu w 1 dl (decylitrze) krwi). czysto logicznie krwiobieg dorosłego człowieka (tutaj matki) zawiera okolo 4.5 litra krwi a noworodek ma w swoim ciele tyle krwi ile mieści się w jednej filiżance tak więc to tak jakbyś zmieszał pół litra ze szklanką coli lub poł litra z dwoma litrami coli. W pierwszym przypadku stężenie alkoholu będzie wyższe ( po szklance mieszanki może cię klepnąć) natomiast w drugim przypadku stężenie jest dużo mniejsze. Mam nadzieje, że jest jaśniej:)



Panie, pomyśl Pan zanim coś napiszesz. Stężenie bezwzględne stężeniem i róznica objętości krwi matki i płodu nie ma nic do rzeczy. Dyfuzja powinna przecież dążyć do wyrównania tego stężenia. Chodzi o to, że dziecko ma świeżą wątróbkę, dehydrogenazy alkoholowej za mało i mechanizmy przerobu alkoholu nie działają tak sprawnie jak u matki alkoholiczki (w tym przypadku myślę, że z kilkuletnim stażem skoro okazała się taką francą żeby pić w ciąży).

Swoją drogą współczuję dziecku podwójnego helikoptera, bo trzeba wytrzymać żeby sie nie zbełtać do brzucha matki :mrgreen: