18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pieszy bez odblasków

Blue! • 2020-11-03, 22:17
Piękny dźwięk
:dead:
śmiało przewinąć ponad 50s

mumin37

2020-11-04, 00:14
Zenonn napisał/a:

To może tak dla przypomnienia, bo coraz wcześniej się ciemno robi. Wyedukujcie bliskich, szczególnie
z pierwszego punktu. Jeśli na drodze nie ma wyznaczonego pobocza, to nie macie prawa popie**alac po czarnej(asfaltowej) części drogi, czyli jezdni.




Przeczytaj jeszcze raz, proszę, punkt pierwszy tego artykułu i powiedz, czy "nie macie prawa popie**alać po czarnej(asfaltowej) części drogi, czyli jezdni" jest prawidłowym stwierdzeniem z Twojej strony ;)

Zenonn

2020-11-04, 00:54
mumin37 napisał/a:

Przeczytaj jeszcze raz, proszę, punkt pierwszy tego artykułu i powiedz, czy "nie macie prawa popie**alać po czarnej(asfaltowej) części drogi, czyli jezdni" jest prawidłowym stwierdzeniem z Twojej strony



Jest. Użyłem skrótu myślowego. Jedzie auto- schodzisz z jezdni. Proste jak dupcenie. A święte krowy popie**alaja po czarnym, na jezdni, gdzie ledwo się dwa auta mieszczą, później afera bo lusterka rozbite o tą krowę albo o auto z przeciwka.

BrunerOvned

2020-11-04, 00:59
mumin37 napisał/a:

Przeczytaj jeszcze raz, proszę, punkt pierwszy tego artykułu i powiedz, czy "nie macie prawa popie**alać po czarnej(asfaltowej) części drogi, czyli jezdni" jest prawidłowym stwierdzeniem z Twojej strony



ART. 11.
1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

Serio? Albo nie doczytałeś, albo jesteś młotem z wioski, gdzie nie ma chodników i przydrożnych latarni, a twój kurs prawa jazdy prowadził jakiś Rysiek w Kadecie. Z całym szacunkiem dla rozumnych wieśniaków. W takim miejscu się wychowałem i nie mam z tym żadnego problemu.
Przyjmij do wiadomości, że nawet jeśli zrobiłeś - jak ja - prawko w latach '90, to obowiązuje Ciebie ciągła znajomość przepisów. Na drzewo matole, zanim kogoś zabijesz.

pnaj

2020-11-04, 01:25
Uczyli żeby po lewej chodzić, to wtedy lepiej widać nadjeżdżający samochód.
Rozbestwili pieszych z pierwszeństwem na przejściach, to teraz część melepetów już tak chodzi też po ulicy.

sa...........el

2020-11-04, 02:49
Osoby poruszające się po zmroku poza terenem zabudowanym muszą mieć na sobie odblask – przepisy o ruchu drogowym tak stanowią. Nie zastosowanie się do przepisów grozi nie tylko utratą życia lub zdrowia, ale też mandatem.

cosworth

2020-11-04, 03:12
Jak ma tak zajebiscie światła ustawione to jeszcze nie jednego pie**olnie. :-) :-)

p47

2020-11-04, 03:14
Filmik z przed ponad roku.. 4 dni temu mi na yt w polecanych pokazlo.

35i

2020-11-04, 05:36
p47 napisał/a:

Filmik z przed ponad roku.. 4 dni temu mi na yt w polecanych pokazlo.



No i fajnie. Tylko, że za taki wpis można zarobić ostrzeżenie. Cytując moderatora: "ch*j to kogo obchodzi".

Kurde26

2020-11-04, 07:34
Myślę że kierowca ma trudne chwile przed sobą.

Justynka99

2020-11-04, 08:20
Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że kamerka ma dużo gorszą jakość, niż ludzkie oko. Kierowca, który w takich warunkach nie widzi pieszego powinien mieć odebrane prawko po badaniach okulistycznych. Odblaski pomagają widzieć z większej odległości, ale i bez odblasków pieszych widać jak ktoś patrzy na drogę a nie na smartfona. Gdyby tak nie było, to w mojej okolicy rowy byłyby pełne zwłok, bo mimo wszystkich kampanii odblasków używa bardzo mało ludzi. Zresztą nie musi to być nawet koniecznie odblask. Może to być chociażby biała czapka, czy szalik i już ułatwi sprawę.

Pedofilek

2020-11-04, 08:32
miód na me oczęta. jednego debila mniej

essek

2020-11-04, 08:52
Fajnie, tylko polska plokulatula na łbie stanie, żeby temu kierowcy coś wcisnąć i go skazać, jak nie prędkość to ciśnienie w oponach.

Seba9004

2020-11-04, 10:05
r061071 napisał/a:

za leszcza to możesz za przeproszeniem w swoją cipe zarobić



Baranie niedorozwiniety, te tempe k***y lazły po niewlasciwej stronie jezdni, bez odblakow i jak bys nie zauwazyl to znajdowal sie na pasie ruchu a nie na poboczu. Po to k***a ktos wymyslil przepis i chodzeniu w kietunku przrciwnym do kierunku jazdy zeby takie ameby umyslowe jak ten rozjechany kebab mogly uniknac potracenia.

koxu42

2020-11-04, 10:14
Też o mało bym nie rozjechał chłopa na pasach bo były słabo oświetlone a typ był cały na czarno jak ninja.