18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsze zdjęcie z teleskopu Webba

Caban1908 • 2022-07-12, 04:18
Tak jak w tytule, pierwsze zdjęcie z teleskopu Webba, opublikowane 11 lipca 2022r.

Cytat:

Pierwsze zdjęcie z teleskopu Webba. Dzieje się historia
Prezydent Joe Biden pokazał światu pierwsze zdjęcie pochodzące z teleskopu Jamesa Webba (JWST, James Webb Space Telescope) podczas uroczystości przedpremierowej w Białym Domu w Waszyngtonie. Pokazuje ono w pełnej krasie, co potrafi największy i najpotężniejszy teleskop, jaki kiedykolwiek został zbudowany przez człowieka. Reszta zdjęć zostanie już udostępniona przez NASA.



Pełna treść artykułu --> LINK

Zdjęcie ze strony NASA, pełna rozdziałka --> LINK

Galeria ze zdjęciami w różnej rozdzielczości -->
LINK

GIF porównujący zdjęcia Webba i Hubble'a -->
LINK


ProVVe

2022-07-12, 04:30
Ale my k***a nic nie znaczymy w tym kosmosie... Baaa zabijamy się dla np gazu, a ilość surowców w tym czarnym oceanie jest nie do policzenia

stopwar

2022-07-12, 04:50
ProVVe napisał/a:

ilość surowców w tym czarnym oceanie jest nie do policzenia



Szczególnie czarnych dziur :smiechzula:


Halman

2022-07-12, 04:56
Ywaga, łączę punkty;

Driver19cm

2022-07-12, 05:05
@up Kałman

Ty maluczki człowieczku, płakać się chce, jak się patrzy

na to, jak szukasz atencji. Piwniczany potworku, robisz

z siebie pośmiewisko. Odpuść i odejdź i daj nam żyć

Halman

2022-07-12, 05:14
Driver19cm napisał/a:

@up Kałman
Ty maluczki człowieczku, płakać się chce, jak się patrzy
na to, jak szukasz atencji. Piwniczany potworku, robisz
z siebie pośmiewisko. Odpuść i odejdź i daj nam żyć



ni ch*ja i co zrobisz? spłaczesz sie teraz miękki krasnalu?

Hydra

2022-07-12, 06:50
Widze buzie

baronturbina

2022-07-12, 07:10
Hydra napisał/a:

Widze buzie


Doskonale


stonefenix

2022-07-12, 07:15
Nie jestem pewien ale widać w kilku punktach (chyba) soczewkowanie grawitacyjne. Piękne zdjęcie, jak widzę takie osiągnięcia to wiara w ludzi wraca

PabloSkills

2022-07-12, 07:31
Moja ciotka mówi, że Bóg istnieje i jesteśmy sami we wszechświecie. Starszych trzeba się słuchać.

DlaRozrywki

2022-07-12, 08:24
Czyli chcecie mi powiedzieć, że mamy tyle pięknych zdjęć przestrzeni kosmicznej, pewnie miliony lat świetlnych te obiekty są od nas, ale nie mamy ani jednego zdjęcia ziemi? Nie da się go zrobić czy jak to jest?

Kutasiarz

2022-07-12, 09:00
DlaRozrywki napisał/a:

Czyli chcecie mi powiedzieć, że mamy tyle pięknych zdjęć przestrzeni kosmicznej, pewnie miliony lat świetlnych te obiekty są od nas, ale nie mamy ani jednego zdjęcia ziemi? Nie da się go zrobić czy jak to jest?


Akurat tym teleskopem chyba udałoby się zrobić takie ziemskie selfie, tylko jak podaje wikipedia "najważniejszymi celami misji są: obserwacje pierwszych gwiazd powstałych po Wielkim Wybuchu, badanie formowania się i ewolucji galaktyk, badanie powstawania gwiazd i systemów planetarnych."

andrzejrobert75

2022-07-12, 09:15
stonefenix napisał/a:

Nie jestem pewien ale widać w kilku punktach (chyba) soczewkowanie grawitacyjne. Piękne zdjęcie, jak widzę takie osiągnięcia to wiara w ludzi wraca

i w amerykańskich naukowców i ich naukowców