18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsze zdjęcie z teleskopu Webba

Caban1908 • 2022-07-12, 04:18
Tak jak w tytule, pierwsze zdjęcie z teleskopu Webba, opublikowane 11 lipca 2022r.

Cytat:

Pierwsze zdjęcie z teleskopu Webba. Dzieje się historia
Prezydent Joe Biden pokazał światu pierwsze zdjęcie pochodzące z teleskopu Jamesa Webba (JWST, James Webb Space Telescope) podczas uroczystości przedpremierowej w Białym Domu w Waszyngtonie. Pokazuje ono w pełnej krasie, co potrafi największy i najpotężniejszy teleskop, jaki kiedykolwiek został zbudowany przez człowieka. Reszta zdjęć zostanie już udostępniona przez NASA.



Pełna treść artykułu --> LINK

Zdjęcie ze strony NASA, pełna rozdziałka --> LINK

Galeria ze zdjęciami w różnej rozdzielczości -->
LINK

GIF porównujący zdjęcia Webba i Hubble'a -->
LINK


radek225

2022-07-12, 09:40
DlaRozrywki napisał/a:

Czyli chcecie mi powiedzieć, że mamy tyle pięknych zdjęć przestrzeni kosmicznej, pewnie miliony lat świetlnych te obiekty są od nas, ale nie mamy ani jednego zdjęcia ziemi? Nie da się go zrobić czy jak to jest?



Gdyby obiektyw teleskopu jamesa webba albo Hubble'a zostały skierowane w stronę Ziemi, to przetworniki oraz matryce uległyby zniszczeniu. Mają one bardzo wysoką czułość a Ziemia jest po prostu zbyt jasna. Poza tym jak ktoś napisał wyżej teleskop jamesa webba obserwuje wszechświat w podczerwieni i celem misji jest głęboki kosmos a nie Ziemia. Chcesz zdjęcie Ziemi, to sobie wpisz w Google grafika "Ziemia widziana z kosmosu", albo kup sobie za kilka złotych balon stratosferyczny, podczep od niego aparat z dobrym akumulatorem, i sam je sobie zrób. Balon poleci na wysokość ponad 30 km, a już z wysokości 17 km naszą planetę widać już jako kulę.

kris1978

2022-07-12, 09:57
Mamy zdjęcie i co z tego? Mogę je sobie wydrukować a następnie dupę podetrzeć. Po ch*j wydają tyle kasy na coś, co nie jest za bardzo ludzkości potrzebne? Kosmitów k***a szukają? Jeżeliby tamci by tego chcieli, to już dawno by tu byli. Taki sk***iel putin, straszy czy świat i nic z tym nie robią. Na to, aby wysłać na Ural oddział komandosów, to już kasy nie ma. Jak długo będę znosił, te chordy ukraińskich onuc w Polsce? Gdzie się k***a nie ruszę tam wszędzie ukraina. Ostatnio to nawet widziałem w Biedronce, jakiś kierownik regionalny, polską kierowniczkę sklepu oprowadzał i za coś ją j***ł, pie**oląc w tym swoim banderowskim języku.

A po drugie, co to k***a robi na sadolu? Won z tym gównem

Ne...........ro

2022-07-12, 10:09
Teleskop Jebla można dostać

Zbysław

2022-07-12, 11:50
radek225 napisał/a:

Gdyby obiektyw teleskopu jamesa webba albo Hubble'a zostały skierowane w stronę Ziemi, to przetworniki oraz matryce uległyby zniszczeniu. Mają one bardzo wysoką czułość a Ziemia jest po prostu zbyt jasna. Poza tym jak ktoś napisał wyżej teleskop jamesa webba obserwuje wszechświat w podczerwieni i celem misji jest głęboki kosmos a nie Ziemia. Chcesz zdjęcie Ziemi, to sobie wpisz w Google grafika "Ziemia widziana z kosmosu", albo kup sobie za kilka złotych balon stratosferyczny, podczep od niego aparat z dobrym akumulatorem, i sam je sobie zrób. Balon poleci na wysokość ponad 30 km, a już z wysokości 17 km naszą planetę widać już jako kulę.


A można tak? To legalne?

Karboksylator

2022-07-12, 11:55
kris1978 napisał/a:

Mamy zdjęcie i co z tego? Mogę je sobie wydrukować a następnie dupę podetrzeć. Po ch*j wydają tyle kasy na coś, co nie jest za bardzo ludzkości potrzebne? Kosmitów k***a szukają? Jeżeliby tamci by tego chcieli, to już dawno by tu byli. Taki sk***iel putin, straszy czy świat i nic z tym nie robią. Na to, aby wysłać na Ural oddział komandosów, to już kasy nie ma. Jak długo będę znosił, te chordy ukraińskich onuc w Polsce? Gdzie się k***a nie ruszę tam wszędzie ukraina. Ostatnio to nawet widziałem w Biedronce, jakiś kierownik regionalny, polską kierowniczkę sklepu oprowadzał i za coś ją j***ł, pie**oląc w tym swoim banderowskim języku.
A po drugie, co to k***a robi na sadolu? Won z tym gównem



po pierwsze to, że ty nie będziesz z tego korzystał, to się zorientowałem już po dwóch zdaniach z twojej wypowiedzi. zapewne nie zdajesz sobie sprawy, że są osoby, które się tym interesują. być może dla przyszłości planety Ziemia ma to kolosalne znaczenie.
po drugie zgadzam się, ze na sadola się to nie na daje.
po trzecie musisz mieć bardzo płytki basen intelektualny.
nie no dobra, przesadziłem z tym basenem. masz brodzik

sadol001

2022-07-12, 12:04
DlaRozrywki napisał/a:

Czyli chcecie mi powiedzieć, że mamy tyle pięknych zdjęć przestrzeni kosmicznej, pewnie miliony lat świetlnych te obiekty są od nas, ale nie mamy ani jednego zdjęcia ziemi? Nie da się go zrobić czy jak to jest?



Swojego mózgu też nie widzisz... czas na przebudzenie

cormax19000

2022-07-12, 12:19
Kto teraz zapłaci za prąd za te całe zasrane las vegas ??

pazuzu

2022-07-12, 12:19
Dodam tylko że sam wycinek nieba który widać na zdjęciu jest tak mały jak milimetr na linijce trzymanej półtora metra od oka

radek225

2022-07-12, 12:32
Zbysław napisał/a:

A można tak? To legalne?



Oczywiście, że puszczanie balonów stratosferyczny jest legalne, musisz tylko uzyskać odpowiednie zezwolenie. Zapomniałem w poprzednim komentarzu dodać, że teleskop jamesa webba posiada ogromną osłonę z kilku warstw folii kaptonowej, która ma właśnie osłaniać optykę przed ciepłem odbijanym z Ziemi.

psotna_cipka

2022-07-12, 16:15
Ziemia jest płaska, widziałam worki z ziemią w sklepie ogrodniczym

radek225 napisał/a:

Gdyby obiektyw teleskopu jamesa webba albo Hubble'a zostały skierowane w stronę Ziemi, to przetworniki oraz matryce uległyby zniszczeniu. Mają one bardzo wysoką czułość a Ziemia jest po prostu zbyt jasna. Poza tym jak ktoś napisał wyżej teleskop jamesa webba obserwuje wszechświat w podczerwieni i celem misji jest głęboki kosmos a nie Ziemia. Chcesz zdjęcie Ziemi, to sobie wpisz w Google grafika "Ziemia widziana z kosmosu", albo kup sobie za kilka złotych balon stratosferyczny, podczep od niego aparat z dobrym akumulatorem, i sam je sobie zrób. Balon poleci na wysokość ponad 30 km, a już z wysokości 17 km naszą planetę widać już jako kulę.


killua

2022-07-12, 16:16
kris1978 napisał/a:

Mamy zdjęcie i co z tego? Mogę je sobie wydrukować a następnie dupę podetrzeć. Po ch*j wydają tyle kasy na coś, co nie jest za bardzo ludzkości potrzebne? Kosmitów k***a szukają? Jeżeliby tamci by tego chcieli, to już dawno by tu byli. Taki sk***iel putin, straszy czy świat i nic z tym nie robią. Na to, aby wysłać na Ural oddział komandosów, to już kasy nie ma. Jak długo będę znosił, te chordy ukraińskich onuc w Polsce? Gdzie się k***a nie ruszę tam wszędzie ukraina. Ostatnio to nawet widziałem w Biedronce, jakiś kierownik regionalny, polską kierowniczkę sklepu oprowadzał i za coś ją j***ł, pie**oląc w tym swoim banderowskim języku.
A po drugie, co to k***a robi na sadolu? Won z tym gównem



Panie kolego zaprzestań Internety przeglądać bo czegoś tam niezdrowego się dowiesz czy coś. Zgłębiaj bardziej pismo święte, tam więcej odpowiedzi znajdziesz na swoje pytania i prostsze np. że te głośne dźwięki podczas burzy to Bóg wydaje, albo że jak nie wiadome coś się dzieje to Bóg musi być, albo że tęcza to taki znak od Boga na znak przymierza. To są prawdziwe odpowiedzi.(na miarę twojego umysłu). :D

staryAgłupi

2022-07-14, 18:40
DlaRozrywki napisał/a:

Czyli chcecie mi powiedzieć, że mamy tyle pięknych zdjęć przestrzeni kosmicznej, pewnie miliony lat świetlnych te obiekty są od nas, ale nie mamy ani jednego zdjęcia ziemi? Nie da się go zrobić czy jak to jest?



Pewnie miliardy.. a teleskop jest ustawiony dupa do Ziemi, ty durniu bez szkoly.

kris1978

2022-07-22, 17:37
Karboksylator napisał/a:

po pierwsze to, że ty nie będziesz z tego korzystał, to się zorientowałem już po dwóch zdaniach z twojej wypowiedzi. zapewne nie zdajesz sobie sprawy, że są osoby, które się tym interesują. być może dla przyszłości planety Ziemia ma to kolosalne znaczenie.
po drugie zgadzam się, ze na sadola się to nie na daje.
po trzecie musisz mieć bardzo płytki basen intelektualny.
nie no dobra, przesadziłem z tym basenem. masz brodzik



A tak rozumiem, zesrałeś się.
Ale pomimo tego, nadal sądzę że na ziemi mamy o wiele ważniejsze sprawy do rozwiązania i nie trzeba wydawać kasy na kosmiczne nowości.

Karboksylator

2022-07-26, 07:52
kris1978 napisał/a:

Mamy zdjęcie i co z tego? Mogę je sobie wydrukować a następnie dupę podetrzeć. Po ch*j wydają tyle kasy na coś, co nie jest za bardzo ludzkości potrzebne? Kosmitów k***a szukają? Jeżeliby tamci by tego chcieli, to już dawno by tu byli. Taki sk***iel putin, straszy czy świat i nic z tym nie robią. Na to, aby wysłać na Ural oddział komandosów, to już kasy nie ma. Jak długo będę znosił, te chordy ukraińskich onuc w Polsce? Gdzie się k***a nie ruszę tam wszędzie ukraina. Ostatnio to nawet widziałem w Biedronce, jakiś kierownik regionalny, polską kierowniczkę sklepu oprowadzał i za coś ją j***ł, pie**oląc w tym swoim banderowskim języku.
A po drugie, co to k***a robi na sadolu? Won z tym gównem



po pierwsze to, że ty nie będziesz z tego korzystał, to się zorientowałem już po dwóch zdaniach z twojej wypowiedzi. zapewne nie zdajesz sobie sprawy, że są osoby, które się tym interesują. być może dla przyszłości planety Ziemia ma to kolosalne znaczenie.
po drugie zgadzam się, ze na sadola się to nie na daje.
po trzecie musisz mieć bardzo płytki basen intelektualny.
nie no dobra, przesadziłem z tym basenem. masz brodzik



kris1978 napisał/a:

A tak rozumiem, zesrałeś się.
Ale pomimo tego, nadal sądzę że na ziemi mamy o wiele ważniejsze sprawy do rozwiązania i nie trzeba wydawać kasy na kosmiczne nowości.



hmm, w zasadzie przekonałeś mnie, to nie brodzik, to mała kałuża