18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsze w historii zdjęcie czarnej dziury

cezar910426 • 2019-04-10, 15:58
Dzisiaj naukowcy ujawnili pierwsze w historii zdjęcie czarnej dziury wykonane przez EHT (Event Horizon Telescope). Obróbka zdjęcia trwała tyle czasu, z uwagi na zawartośc danych - 5 PB (Petabajtów). Trudności wystąpiły też przy transporcie danych. Jest to ogromny skok technologiczny w dziedzinie astrofizyki - sfotografować obiek o tak małych rozmiarach kątowych. To tak, jakby będąc w Nowym Jorku sfotografować piłkę golfową na polu golfowym w Los Angeles.




hfbnmiuytp

2019-04-16, 12:59
lucilla napisał/a:

Typie, światło widzialne i fale radiowe są częścią fali elektromagnetycznej. Czy ja powiedziałem, że są takie same? Naucz się czytać. Światło widzialne ma długość ok 400-700nm, a fale radiowe jeśli mnie pamięć nie myli >5-10.



Czyli widzisz za pomocą tych pierwszych, tak samo aparat robi zdjęcie za ich pomocą. Czyli kompletnie były nie przydatne przy tworzeniu obrazu tej czarnej dziury.

Czyli zrobiłeś z siebie debila po raz n-ty.

:lol:

lucilla

2019-04-16, 13:15
Czy ktoś napisał, że widzimy fale radiowe? Nie spinaj☺️

Przeczytaj co napisałem: "Tak właściwie to wszystko co widzisz jest efektem odbicia i przetworzenia wycinka jakiejś tam (400-700nm) fali (chyba elektromagnetycznej)." to tylko przerobiony twój post. Ale zgodny z prawdą.