18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsza ofiara

laska - mosquito • 2023-07-10, 23:31
Dwa tygodnie prawo jazdy i taka przygoda.


TorkilKoval

2023-07-11, 08:16
bravo za reakcję. fiat

Pierre_Dolec

2023-07-11, 08:22
Bo ta trzoda oszukała, znak że zwierz na drodze był dopiero dalej

htp

2023-07-11, 09:17
Smaczne było, czy jeszcze się marynuje?

Bul_od_bytu

2023-07-11, 09:43
Ostatnio gdzieś na fejsie widziałem dyskusję sp***oleńcow co chcieli żeby gościa, który rozjechał zająca skazać na więzienie więc autor nagrania niech uważa na ekopojebów co to wpie**alają schabowe 8-)

PIs

2023-07-11, 10:20
Paszczaku napisał/a:

Niby nic ale taki strzał to rozwalone 3-4 chłodnice , zderzak , lampa , maska błotnik kij wie co jeszcze .



A k***a który samochód ma 4 chłodnice? Zazwyczaj są 2, chłodnica silnika i klimatyzacji.

arcan86

2023-07-11, 10:28
Ale fajnie, deszczyk pada. U nas na południowym Mazowszu deszczu kilka tygodni nie widziałem.

SkoPio1

2023-07-11, 10:35
HardyTwardy napisał/a:

Nie ważne



Ważne, by wyraz „nieważne” pisać jak Polak.
;>



Geraldinio napisał/a:

Zastanawiamy się jak to możliwe, że podejść go w lesie jest cholernie ciężko, złamana gałązka i z 50 metrów usłyszy, sp***oli. Ale widzi światła, ryk silników, to wjebie sie pod koła :roll:




A jak ty reagujesz na zmianę potencjału pola o 0,002 mkrowolty?
Bo tak polują mieszkańcy najbliższej nam zamieszkanej planety.

Co? Nie masz pojęcia, kim są i jak działają?
No to tak samo jak dziki zwierz na drodze np. krajowej.
:)


WithoutLimits napisał/a:

Tutaj masz samochód który świeci z przeciwka + szarówka = szansa bliska zeru żeby zauważyć sarnę.



A żelazna zasada mówi, że jeśli nie widzisz, to nie jedziesz8. :-) ))

spoiler




pytolsky napisał/a:

Pytanie, czy droga była oznaczona jako zagrożona wejściem dzikich zwierząt



Obejrzyj raz jeszcze film...



PIs napisał/a:

A k***a który samochód ma 4 chłodnice?



Taki Bugatti ma sześć chłodnic i trzy intercoolery, więc się łapie.
:-)

Jajamiomate

2023-07-11, 11:58
Dobrze k***ie, szkoda auta. j***ne sarny

Policeman

2023-07-11, 12:35
Po pierwsze srogie zapie**alanie, nie mówię, że jakieś 150 km/h, ale w tych warunkach, w deszczu po ciemku na takiej drodze, jechałeś ze 100, nie? A pewnie ograniczenie było do 70 km/h, nawet masz znak by uważać na zwierzynę. Ludzie inteligentni tak robią. I nie chodzi tylko o reakcję, jadąc 65-70 km/h ma się lepszy ogląd, więcej czasu do wyhamowania, może nawet zauważyłbyś ją na poboczu tuż przed wejściem na drogę. ch*j, to w dupę takim kierowcom, w sensie ok, rozj***ł sobie auto, szkoda zwierzaka, dobrze, że nie zjechał na czołówkę. Zawsze jak jadę przez las albo takie łąki, nie przekraczam prędkości bo wiem, że dużo tego dookoła biega. Zwykle właśnie takie pryszczate nieudaczniki po zdaniu prawka siadają mi na zderzaku i próbują wyprzedzać na łukach czy wzniesieniach.

inside79

2023-07-11, 12:41
PIs napisał/a:

A k***a który samochód ma 4 chłodnice? Zazwyczaj są 2, chłodnica silnika i klimatyzacji.



To byś się zdziwił:
Chłodnica płynu chłodniczego, chodniczka oleju, intercooler, chłodnica klimatyzacji, chłodnica oleju przekładniowego hydraulicznego układu wspomagania kierownicy, Chłodnica zaworu recyrkulacji spalin EGR, Chłodnica paliwa - przeważnie diesel.

Marcinqqq

2023-07-11, 13:09
PIs napisał/a:

A k***a który samochód ma 4 chłodnice? Zazwyczaj są 2, chłodnica silnika i klimatyzacji.



intercooler można nazwać 3 chłodnicą, czwartą chłodnicą można by nazwać nagrzewnicę, klimy wymieniłeś, no i chłodnica oleju, ale chłodnicami nazywamy tylko chłodnicę wody i oleju i klimy, choć pozostałe nie różnią się w konstrukcji, co do kretyna co porównuje bugatti z samochodem miejskim, to jest kretynem, bo idąc jego tokiem rozumowania F1 też można nazwać samochodem , również czołg itd.

laska - mosquito

2023-07-11, 14:04
Policeman napisał/a:

o pierwsze srogie zapie**alanie, nie mówię, że jakieś 150 km/h, ale w tych warunkach, w deszczu po ciemku na takiej drodze, jechałeś ze 100, nie? A pewnie ograniczenie było do 70 km/h, nawet masz znak by uważać na zwierzynę. Ludzie inteligentni tak robią. I nie chodzi tylko o reakcję, jadąc 65-70 km/h ma się lepszy ogląd, więcej czasu do wyhamowania, może nawet zauważyłbyś ją na poboczu tuż przed wejściem na drogę. ch*j, to w dupę takim kierowcom, w sensie ok, rozj***ł sobie auto, szkoda zwierzaka, dobrze, że nie zjechał na czołówkę. Zawsze jak jadę przez las albo takie łąki, nie przekraczam prędkości bo wiem, że dużo tego dookoła biega. Zwykle właśnie takie pryszczate nieudaczniki po zdaniu prawka siadają mi na zderzaku i próbują wyprzedzać na łukach czy wzniesieniach.




Pozwól że odpowiem.
1. Jechałem 70 na godzinę, nauczka żeby jechać mniej.
2. W tym miejscu jest 90. Wyjazd z miasta i brak znaku z prędkością, co pozwala na drodze krajowej jechać 90 km/h

Tutaj miejsce, kawałem dalej zakręt z filmiku, ale link trzeba skopiować bo nie wiem jak go dodac

https://www.google.com/maps/@54.2404301,18.2039029,3a,75y,40.33h,77.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1srRwQSwQN2iqWWBOu7C3unQ!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu


3. Jak ktoś ciekawy, to chyba w dupę jej wjechałem bo obsrane gacie zostały na samochodzie. Zdjęcia do podglądu z uszkodzeń.

4. Jak ktoś napisał, będę się starał o odszkodowanie od dróg krajowych, bo znak był dalej.

5. Z fartem mordki, bo szansa na reakcję prawie żadna, no ale wiadomo że Szumachery to sami u nas i większość by pewnie przeleciała nad sarną na jednym kole.





Bul_od_bytu

2023-07-11, 15:56
laska - mosquito napisał/a:

Pozwól że odpowiem.



Jak pech to pech. Ja miałem sytuację, że w chwilę po tym jak wyprzedziłem jeden samochód to w lusterku wstecznym zobaczyłem tylko rozbryzgującą się sarnę, którą jebnął. On jechał raczej dozwoloną prędkością a to ja zapie**alałem 120+ więc można powiedzieć, że gdybym jechał wolniej to jak bym ją wylosował.

Małe masz zniszczenia jak na sarnę. Jeśli nie było znaku informującego o dzikich zwierzętach na tym odcinku tak jak mówisz to mając dowód w postaci nagrania możesz wnioskować o zwrot kosztów naprawy od zarządcy drogi. Wiem, że w państwie z dykty to może być fikcja, ale warto spróbować.
Każdy kto zaliczył kiedyś dzwona na początku swojej przygody jako kierowca nauczył się pokory, potwierdzone empirycznie :D

Odilla

2023-07-11, 17:02
PIs napisał/a:

A k***a który samochód ma 4 chłodnice? Zazwyczaj są 2, chłodnica silnika i klimatyzacji.



chłodnica oleju, skrzyni biegów i cos by sie jeszcze znalazło

Jarek_Wielki

2023-07-11, 21:10
Qrwa wasza mać! Film 1,5 gb ściąga mi się w 30 sekund, a filmik 30 sekund na tym portalu trzeba czekać 3 minuty żeby obejrzeć! Serwery macie na Amigach?