18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierdolniło

krzyks • 2017-04-07, 16:25


Do zdarzenia doszło w miejscowości Schodnia koło Ozimka dziś po godzinie 15.00 Na miejsce zostało wysłanych 17 jednostek straży pożarnej.

Pendolino relacji Wrocław - Warszawa zderzyło się z ciężarówką na przejeździe kolejowym z sygnalizacją świetlną w miejscowości Schodnia koło Ozimka. Pociągiem podróżował opolski radny Tomasz Wróbel, który poinformował, że kilkanaście osób jest rannych.
Cytat:


- Nagle poczuliśmy uderzenie, hamowanie i wszystko poleciało. Ja siedziałem w trzecim wagonie, licząc z przodu, więc to uderzenie na pewno było wytłumione. Jak teraz stoję obok pociągu to widzę, że szyby są powybijane i uszkodzona całkiem lokomotywa. Coś wjechało na przejazd, widać było jak kawałki samochodu krążyły po wagonach. Większość osób czuje się dobrze, ale są ranni - tłumaczu Wróbel.



Na chwilę obecną wiadomo o 9 osobach rannych, w tym 3 ciężko.

spoiler

tranzystor

2017-04-08, 16:11
Tilg_die_Schmach napisał/a:

w cywilizowanych krajach linie szybkich koleji są prowadzone bezkolizyjnie




Problem w tym, że modernizacja linii kolejowej do poziomu umożliwiającego rozwijanie prędkości powyżej 130kmph, to gruba inwestycja. Przykładem może być linia E65 (Gdańsk-Warszawa), gdzie trzeba było usunąć przejazdy kolejowe (stworzono wiadukty i tunele), przejścia dla pieszych, zmodernizowano całą automatykę kolejową (SRK, grzanie rozjazdów), stworzono Lokalne Centra Sterowania (osiem), zmodernizowano podstacje zasilania. Taka modernizacja, czyli praktycznie stworzenie od podstaw, opłaca się póki co tylko pomiędzy aglomeracjami wielkości Trójmiasta, Warszawy i Krakowa. A jak ktoś puszcza Pendolino przez wiochy, gdzie na przejazdach można spotkać pijanych traktorzystów i cieciów w ciężarówkach, to się tak kończy jak na zdjęciach powyżej.

Insaner

2017-04-08, 21:44
Tilg_die_Schmach napisał/a:

krzyks, Nie zmiania to faktu, że w cywilizowanych krajach linie szybkich koleji są prowadzone bezkolizyjnie, a za taką kolej u nas uważa się coś co rozkładowo zapie**ala od 130 km/h wzwyż.



To może czas się trochę ucywilizować i zdać sobie sprawę z tego, że "linie dużych prędkości" w cywilizowanych krajach o których napisałeś to nie 130, 160km/h tylko takie po których pociagi jeżdżą ponad 300km/h. O budowie wiaduktów jest sens rozmawiać dopiero jak jeżdżą z 200 na godzinę...


W Polsce pociąg się rozpędzi do 120km/h i już pisk, że szybko i wiatr przez nieszczelne szyby wieje. Dla takich prędkości nie ma sensu wydawać setek milionów na infrastrukturę jak dla TGV... po prostu kierowcy powinni mieć trochę oleju w głowie.

Przejazd był strzeżony, kierowcy w ogóle tam nie powinno być. Gdyby miał odpowiedni pojazd to by się nie przewiesił przez przejazd. Powinien stanąć przed sądem za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym - umyślne.

krzyks

2017-04-08, 21:57
Insaner napisał/a:



To może czas się trochę ucywilizować i zdać sobie sprawę z tego, że "linie dużych prędkości" w cywilizowanych krajach o których napisałeś to nie 130, 160km/h tylko takie po których pociagi jeżdżą ponad 300km/h. O budowie wiaduktów jest sens rozmawiać dopiero jak jeżdżą z 200 na godzinę...


W Polsce pociąg się rozpędzi do 120km/h i już pisk, że szybko i wiatr przez nieszczelne szyby wieje. Dla takich prędkości nie ma sensu wydawać setek milionów na infrastrukturę jak dla TGV... po prostu kierowcy powinni mieć trochę oleju w głowie.



Za młodu często jeździłem trasą Wrocław-Kielce. Były dwa pociągi w nocy. Jeden jechał 3:15... i nie spóźniał się. Biorąc pod uwagę postoje po drodze, musiał momentami popie**alać nawet 160 km/h. Heh, osobowy do Kielc jechał wtedy 5:50... :roll:

drSin

2017-04-10, 22:15
krzyks napisał/a:



Sęk w tym, że się zatrzymał. Zawisł na przejeździe i nie mógł ruszyć.
Inna sprawa, że tam jest zakaz dla ciężarówek. 8-)



Nie zmienia to faktu, że na naszych drogach ponad połowa kierowców to kretyni i dzięki nim mamy co oglądać na Sadistic. Nie żal mi żadnego kretyna który sam jest sobie winien - żal mi jedynie ludzi którzy przez nich giną - no chyba że też byli kretynami ;)

Nasus5

2017-04-16, 19:16
k***a miałem nim dzisiaj jechać. Oszukać przeznaczenie cześć pierwsza za mną.