18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pętla czasowa

Swirussss • 2015-06-24, 18:24
Do wyborów prezydenckich w USA przymierzają się Clinton i Bush, u nas Balcerowicz założył partię, w kinach Park Jurajski i Mad Max, a niedługo na ekrany kin wchodzi Terminator.

Ja bardzo przepraszam, ale który mamy rok?

aleleble

2015-06-24, 21:23
Ja tam mógłbym się cofnąć do tego okresu.Ile by się rzeczy inaczej zrobiło.Na obstawianiu meczy zostałbym milionerem.Miałbym już własny dom,piękną i mądrą,żonę i 2dzieci.Do tego pomógłbym kilku osobom w podjęciu dobrych decyzji.Ech...

Zejdę trochę z tematu,ale zastanawia mnie jedna rzecz.Dla mnie,jako osoby wierzącej rok 2015 jest liczbą lat od narodzin Chrystusa ,ale jak ten rok tłumaczą sobie ateiści albo innowiercy? Nie szukam dymu tylko pytam zupełnie z czystej ciekawości a w internet nie chce mi się wchodzić

Bingobalanga

2015-06-24, 21:49
@aleleble
Prosto, Jezus był postacią historyczną, a jego narodziny spowodowały początek nowej ery w historii, niezależnie od tego czy jesteś wierzący czy nie, ciężko się z tym kłócić. Inną kwestią jest to że ktoś się machnął przy liczeniu, i Jezus urodził się prawdopodobnie parę lat przed naszą erą :P

wajdzik007

2015-06-24, 22:43
Adolf Comeback is real

Pan_Diabeł

2015-06-24, 23:33
moze Andrzej wroci na ring

karimata2121

2015-06-25, 00:11
Eh.. ch*jowo tak dać piwo bo już 666 jest :)

KrzywyFireheart

2015-06-25, 00:49
Jaką partię założył Balcerowicz? O.o

Swirussss

2015-06-25, 10:37
Bingobalanga napisał/a:

@aleleble
Prosto, Jezus był postacią historyczną, a jego narodziny spowodowały początek nowej ery w historii, niezależnie od tego czy jesteś wierzący czy nie, ciężko się z tym kłócić. Inną kwestią jest to że ktoś się machnął przy liczeniu, i Jezus urodził się prawdopodobnie parę lat przed naszą erą :P



postacią historyczną? to gdzie o nim przeczytasz poza biblią?

bosslolkowy

2015-06-25, 11:51
@up - w wielu miejscach. Jak byłem mały i głupi to pytałem księdza o to, bo nie wiedziałem i tłumaczył mi, że jest wielu historyków, którzy o nim pisali...

z wiki:
"Są również wzmianki u historyków antycznych oraz w źródłach żydowskich. Potwierdzają one świadectwo pism chrześcijańskich o istnieniu Jezusa, są jednak ubogie, wtórne i stronnicze. Wzmianki o Jezusie są m.in. w pismach rzymskich autorów: u Tacyta (ok. 55-120) w Rocznikach 15,14 i u Swetoniusza (ok. 69 – 130). Józef Flawiusz w dziele Dawne dzieje Izraela 20,9.1 (Antiquitates Judaicae)[5], wspomina Jakuba, brata Jezusa nazywanego Chrystusem."

Daleko szukać nie trzeba.

vlodar.dnb

2015-06-25, 12:11
To wszystko z okazji dwudziestolecia Biedronki.

Swirussss

2015-06-25, 15:55
bosslolkowy napisał/a:

@up - w wielu miejscach. Jak byłem mały i głupi to pytałem księdza o to, bo nie wiedziałem i tłumaczył mi, że jest wielu historyków, którzy o nim pisali...

z wiki:
"Są również wzmianki u historyków antycznych oraz w źródłach żydowskich. Potwierdzają one świadectwo pism chrześcijańskich o istnieniu Jezusa, są jednak ubogie, wtórne i stronnicze. Wzmianki o Jezusie są m.in. w pismach rzymskich autorów: u Tacyta (ok. 55-120) w Rocznikach 15,14 i u Swetoniusza (ok. 69 – 130). Józef Flawiusz w dziele Dawne dzieje Izraela 20,9.1 (Antiquitates Judaicae)[5], wspomina Jakuba, brata Jezusa nazywanego Chrystusem."

Daleko szukać nie trzeba.



żaden z nich w swoich zapiskach nie używa imienia Jezus, wiki to nie jest wszystko wiedząca wyrocznia :roll:

bosslolkowy

2015-06-25, 17:47
@up - ok, nie chce mi się dalej szukać specjalnie dla Ciebie, ale kiedyś rozkminiałem ten temat i ogólnie był sobie taki ktoś kto nazywał się Jezus, głosił się prorokiem i ukrzyżowano go - co było wtedy dość popularne. Więc jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej i nie opierać się na wiki to poczytaj jakieś książki i daj znać co napisano ,bo też chętnie się dowiem.

Pzdr.

Plecionkarz

2015-06-25, 20:31
To wszystko po to żeby marty mcfly i dr brown nie doznali szoku podróżując w czasie z roku 1985

stereonana

2015-06-27, 09:13
nowynick napisał/a:

jesli sie cofamy zydzi spac spokojnie nie moga...


Jak się jeszcze mocniej cofniemy to i murzyni spokojnie nie zasną :)

Swirussss

2015-06-29, 14:58
bosslolkowy napisał/a:

@up - ok, nie chce mi się dalej szukać specjalnie dla Ciebie, ale kiedyś rozkminiałem ten temat i ogólnie był sobie taki ktoś kto nazywał się Jezus, głosił się prorokiem i ukrzyżowano go - co było wtedy dość popularne. Więc jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej i nie opierać się na wiki to poczytaj jakieś książki i daj znać co napisano ,bo też chętnie się dowiem.

Pzdr.



zapisko z I wieku mówią tylko o szybko rozwijającej się sekcie, której członkowie nazywają się chrześcijanami