18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

PENDOLINO (2014)

Dalione • 2014-12-15, 10:48
"Przeżyj sentymentalną przygodę, prawdziwą dziewiczą podróż przez melancholijną sekwencję wspomnień. Obraz ciała i duszy.
Śnij. Marz. Pendolino."


MK...........84

2014-12-17, 22:26
JADoktorpie**olenie.
JEchalem wczoraj do KRK zajebista sprawa.
Moze troche drogie, ale to tak jakby kupic mercedesy i czekajac na nie pomstowac jakie to sa drogie, ale jak sie juz wsiadzie to jest super.
Bez pozdrowien dla glupich zawistnych cebulakow.

Kolego. Podniecanie się i ubieranie w huczną propagandę czegoś co w normalnym kraju powinno być standardem uwłacza naszej godności. O tym ile przekręcono na tym kasy i jak się to ma do polskiej dziadowskiej infrastruktury kolejowej to inna para kaloszy.

srolar

2014-12-17, 22:31
Okazuje się, że przed każdym z wejść do Pendolino stoi co najmniej jedna osoba, któa pyta się czy posiadasz bilet. Za brak biletu jest kara 650 zł. także tego

KOLABORACJONISTA

2014-12-17, 22:36
JURIJ_77 napisał/a:


Ale ... w tamtych "starych" wagonach mogłeś pić piwsko, palić szlugi, a nawet nowo poznaną dziewuchę spokojnie puknąć. Jak miałeś ochotę - wychodziłeś z przedziału i łaziłeś po korytarzu rozprostować nogi. Mogłeś kupić bilet u kanara - ba, jak jechałeś w nocy czy na innej mniej uczęszczanej linii to i 5zł w łapę kanarowi wystarczyło.


Narzekasz, że ukrócono chamstwo i korupcję?
Bonjo napisał/a:


Bzdura na bzdurze.
1. Korupcja - przepisywanie z jednego artykułu do drugiego, a nikt nie ma źródła :)
2. PESA i Newag nie mają pociągów nawet na 160 km/h, a co dopiero 250 km/h jak Pendolino (obecnie jeździ jedynie 200 km/h, bo nie ma ECTS - będzie na przyszły rok). Z tego też powodu nie zgłosili się do przetargu.
3. Inny rozstaw kół? :lol: To jak niby jeździ? :) Nie powoduje też żadnych przeciążeń - infrastruktura jest przystosowana.

Jedyne w czym masz rację to bilety. Tak, są droższe, ale i tak dużo tańsze niż na zachodzie. Ja wiem że niektórzy chcą por*chać, wypić wódkę i dać w łapę kanarowi, ale kolej powinna w końcu zacząć być poważnym środkiem transportu, a nie jedną wielką meliną. Z Pendolino faktycznie wszystko stało na głowie i robione było w pośpiechu, ale od czegoś trzeba zacząć.


Na CMK ma być na latach v max 230km/h; Husarze mogą gnać max 200km/h. Powyżej tylko składy zespolone, akurat PESA/NEWAG nie mają nadal niczego takiego w ofercie, ICE, TGV itp to z kolei prawdziwe KDP... akurat pendolino się mieściło w wymaganiach, wielkiego wyboru nie było.

decode21

2014-12-17, 22:42
@Jesuz
Jak w Pendolino pójdziesz kupić bilet do konduktora to dostaniesz taki za 650zł. matole. Bilety trzy razy droższe, a tanie pociągi TLK polikwidowane żeby Pendolino nie miało konkurencji. Pendolino będzie jeździło punktualnie bo wszystkie inne pociągi musza mu zwalniać tory, co odbije się na opóźnienia zwykłych pociągów. Ale za to w Pendolino zaoszczędzisz masę czasu, całe 5 minut! w porównaniu do ekspresu. Poczekajcie aż zaczną kursować regularnie, będzie awaria za awarią. Oszołomy wybierający PO.

ska

2014-12-17, 22:47
Wielce oburzeni że w środkach transportu ktoś coś wymaga i skończyły się czasy mieliny i syfu w pociągach, z czym wy k***a do unii..

KOLABORACJONISTA

2014-12-17, 22:50
decode21 napisał/a:

@Jesuz
Jak w Pendolino pójdziesz kupić bilet do konduktora to dostaniesz taki za 650zł. matole.


Bo tak przewoźnik zapisał sobie w regulaminie + tam jest chyba tylko rezerwacja. matole.
Zapomniałeś napisać, że aby Pendolino mogło jechać trzeba zabrać prąd z innych linii.

RockyWood

2014-12-17, 23:11
@Jesuz

Przecia trąbią od miesiąca minimum ile będzie "kosztowała" jazda bez biletu a biletu u konduktora nie kupisz. Spróbuj też kupić bilet na dowolny pociąg (pominę już pie**olino) i za godzinę ten bilet zwrócić - 15% kary taka przyjemność kosztuje i wypełnianie druczki, jebnięcie podpisu - 15 minutowa procedura.

W Londynie na lotnisku jak byłem z bratem to konduktor na peronie sprzedał nam złe bilety i wsiadł zaraz do odjeżdżającego pociągu. Poszliśmy z nimi do kasy i babka powiedziała że spoko loko nic się nie stało i ona wszystko załatwi bo bilet nie jest skasowany i oddała kasę.

W Londynie byłem na 2 lotniskach - na jednym nawet nocowałem w oczekiwaniu na samolot (tam to standard). Byłem też na lotnisku w Glasgow w tym roku 4x. Uwierz - ani raz nie słyszałem tekstu "uwaga! za to i za tamto jebniemy ci 1000 funtów". Były komunikaty o pilnowaniu bagaży i dzieci i o ewentualnych KARACH ale nie kurew o kwocie do zapłaty! to jest zajek***abiście IRYTUJĄCE na Balicach a ten komunikat tam jest dosłownie co 5 minut.

zimny_jerry

2014-12-17, 23:34
"Przeżyj sentymentalną przygodę..." - mówi się senymenalną!

Jess

2014-12-17, 23:34
To, co uwielbiam w pociągach najbardziej, to przedziały. Masz spokój, trochę więcej prywatności, zawsze można rozprostować nogi nie kręcąc się koło innych pasażerów, no i stare składy z przedziałami mają swój niepowtarzalny klimat, dzięki któremu nie jest to tylko przemieszczanie się z punktu A do B, ale też czerpanie przyjemności z podróży. Pendolino to w moich oczach szybki i bardziej luksusowy tramwaj. Kompletnie odbiera mi to klimat jazdy pociągiem :/

JezTuptajacyNoca

2014-12-18, 00:42
Obejrzałem cały filmik i dalej k***a się nie dowiedziałem jak wyglądają kible w tym całym, j***nym Pendolino. :roll:

mogar18

2014-12-18, 01:04
Za Pyro w avatarze piwko!

ChomikAdrian

2014-12-18, 01:16
Jak widać, debili stawiających piwo za byle gówno nie brakuje

Destroyer

2014-12-18, 01:55
Bolsblue napisał/a:

Co to za gówno?


Podobno nazywają to pendolino :)

Vika

2014-12-18, 02:07
dziwi mnie, że ludziom nie jest wstyd zakładać przeciwsłonecznych okularów gdy nie ma słońca lub w pomieszczaniach, chyba że to jakiś celebryto-hipster..

Co...........77

2014-12-18, 14:10
Bolsblue napisał/a:

Co to za gówno?



Odejdź od lustra i wtedy obejrzyj film.