18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

PENDOLINO (2014)

Dalione • 2014-12-15, 10:48
"Przeżyj sentymentalną przygodę, prawdziwą dziewiczą podróż przez melancholijną sekwencję wspomnień. Obraz ciała i duszy.
Śnij. Marz. Pendolino."


ZR...........E_

2014-12-15, 11:04
Dobre, mi sie podoba :D

JA...........or

2014-12-15, 12:00
pie**olenie.
JEchalem wczoraj do KRK zajebista sprawa.
Moze troche drogie, ale to tak jakby kupic mercedesy i czekajac na nie pomstowac jakie to sa drogie, ale jak sie juz wsiadzie to jest super.
Bez pozdrowien dla glupich zawistnych cebulakow.

Dalione

2014-12-15, 12:12
JADoktor napisał/a:

pie**olenie.
JEchalem wczoraj do KRK zajebista sprawa.
Moze troche drogie, ale to tak jakby kupic mercedesy i czekajac na nie pomstowac jakie to sa drogie, ale jak sie juz wsiadzie to jest super.
Bez pozdrowien dla glupich zawistnych cebulakow.



Ale do kogo w ogóle się spinasz? Nikt przed Tobą nie obraził Pendolino, a Ty rozpoczynasz gównoburzę obrażając wszystkich.

woofer51

2014-12-15, 13:08
Przy tych cenach biletów ciekawe kiedy zacznie się medialne pie**olenie, że Pendolino po prostu się nie opłaca :amused:

A tu coś dla fanów:


hudziel

2014-12-15, 13:35
Następnym razem wrzuć film o facecie w łódce.

mucha86

2014-12-15, 13:56
@JADoktor
to ja ponarzekam i żaden europejczyk mi nie będzie zakazywał.
pendolino to przekręt. aresztowano już szefów i wiceprezesów za korupcję (w goglach wpisać pendolino korupcja wyskakuje mnóstwo stron). jest znacznie droższy niż polskie pociągi (pesy czy newagu) i niedostosowany do polskich warunków ma m.in. inny rozstaw kół czy inny pobór mocy, co powoduje przeciążenie sieci i zastój u innych pociągów. bilet ma być 2 razy droższy, a przy okazji mają zlikwidować inne, tańsze, pociągi na tej trasie.
JEDEN WIELKI PRZEKRĘT!

markop4321

2014-12-15, 14:11
Za wyśmiewanie tego włoskiego gówna zawsze piwo. Najlepsze jak robił palcówke śmietnikowi.

RockyWood

2014-12-15, 17:10
ojapie**olę :facepalm: tańsze pociągi popie**alają po całym UK z takimi prędkościami od KUREW LAT!!! POLSKO WTF?! Opóźnienia? Jakie opóźnienia - pociągi tam są punktualne co do 5 minut.

bilety w automatach! bilety w kasie! bilety u koduktora! ŻADNYCH KAR! Chcesz oddać nie zużyty bilet - dostajesz 100% zwrotu! ZAWSZE.

Polska!!!!! W Balicach, jako JEDYNYM k***A-W-ch*j lotnisku na k***A ŚWIECIE co 5 minut jest komunikat chyba w 3 językach o karze 500 zł za pozostawienie walizki bez opieki!!! W-T-F?!?!?!?!

Ra...........py

2014-12-16, 02:42
pie**olino k***a

JURIJ_77

2014-12-16, 09:30
JADoktor napisał/a:

JEchalem wczoraj do KRK zajebista sprawa.




szczerze? Na trasach do Gdańska i Krakowa jeżdżą szybciej niż "stare" połączenia TYLKO o niecałe 20 minut.


Ale ... w tamtych "starych" wagonach mogłeś pić piwsko, palić szlugi, a nawet nowo poznaną dziewuchę spokojnie puknąć. Jak miałeś ochotę - wychodziłeś z przedziału i łaziłeś po korytarzu rozprostować nogi. Mogłeś kupić bilet u kanara - ba, jak jechałeś w nocy czy na innej mniej uczęszczanej linii to i 5zł w łapę kanarowi wystarczyło.

Jesuz

2014-12-17, 21:59
RockyWood napisał/a:

bilety w automatach! bilety w kasie! bilety u koduktora! ŻADNYCH KAR! Chcesz oddać nie zużyty bilet - dostajesz 100% zwrotu! ZAWSZE.



W Polsce też można kupić bilet u konduktora matole. Wyjdź sprzed internetu i odłóż gazetę polską bo ci mózg wyprała.

RockyWood napisał/a:


Polska!!!!! W Balicach, jako JEDYNYM k***A-W-ch*j lotnisku na k***A ŚWIECIE co 5 minut jest komunikat chyba w 3 językach o karze 500 zł za pozostawienie walizki bez opieki!!! W-T-F?!?!?!?!



To jest przykład światowej cebuli. W Polsce komunikat w 3 językach, ale że za granicą po angielsku to nie zrozumiał, że na całym świecie informują o karach za bagaż pozostawiony bez opieki.

Pojedź choćby do Londynu do matki pod latarnię to się dowiesz, że na Stansted co chwilę mówią, żeby pilnować bagażu, to samo na dworcach i pociągach w Londynie.

I nie zaginaj k***a rzeczywistości bo jeszcze gimby uwierzą że jesteśmy drugą rosją czy innym kołchozostanem.

kuba9998

2014-12-17, 22:19
Ktoś mi powie czym (oprócz o około 15% krótszego czasu jazdy) różni się to od zwykłego ekspresu? Jeśli chodzi o wnętrze różnica w wyglądzie jest ledwo widoczna a w standardzie żadna bazując na tym filmie.

Bonjo

2014-12-17, 22:26
mucha86 napisał/a:

@JADoktor
to ja ponarzekam i żaden europejczyk mi nie będzie zakazywał.
pendolino to przekręt. aresztowano już szefów i wiceprezesów za korupcję (w goglach wpisać pendolino korupcja wyskakuje mnóstwo stron). jest znacznie droższy niż polskie pociągi (pesy czy newagu) i niedostosowany do polskich warunków ma m.in. inny rozstaw kół czy inny pobór mocy, co powoduje przeciążenie sieci i zastój u innych pociągów. bilet ma być 2 razy droższy, a przy okazji mają zlikwidować inne, tańsze, pociągi na tej trasie.
JEDEN WIELKI PRZEKRĘT!


Bzdura na bzdurze.
1. Korupcja - przepisywanie z jednego artykułu do drugiego, a nikt nie ma źródła :)
2. PESA i Newag nie mają pociągów nawet na 160 km/h, a co dopiero 250 km/h jak Pendolino (obecnie jeździ jedynie 200 km/h, bo nie ma ECTS - będzie na przyszły rok). Z tego też powodu nie zgłosili się do przetargu.
3. Inny rozstaw kół? :lol: To jak niby jeździ? :) Nie powoduje też żadnych przeciążeń - infrastruktura jest przystosowana.

Jedyne w czym masz rację to bilety. Tak, są droższe, ale i tak dużo tańsze niż na zachodzie. Ja wiem że niektórzy chcą por*chać, wypić wódkę i dać w łapę kanarowi, ale kolej powinna w końcu zacząć być poważnym środkiem transportu, a nie jedną wielką meliną. Z Pendolino faktycznie wszystko stało na głowie i robione było w pośpiechu, ale od czegoś trzeba zacząć.