18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Panie, igła!

~Beny • 2019-11-25, 09:38
Wszystko na bieżąco robione!


Dupaapud

2019-11-25, 23:41
No dobra @upy rozbawione, co to jest, bo widzę że macie wszyscy doświadczenie w używaniu złomu?

Ja od lat mam tylko nowe auta z salonu i za cholerę nie wiem co to za część.

Tr...........ty

2019-11-26, 00:01
Dupaapud napisał/a:

No dobra @upy rozbawione, co to jest, bo widzę że macie wszyscy doświadczenie w używaniu złomu?

Ja od lat mam tylko nowe auta z salonu i za cholerę nie wiem co to za część.



Jak nie wiesz, co to jest, to pewnie nieźle Cię w ch*ja robią w serwisie. Tym bardziej, że pierwsza wymiana oleju w nowym silniku powinna być po niewielkim przebiegu.

dżonyłojlker

2019-11-26, 13:53
TranzystorWyklęty napisał/a:

Jak nie wiesz, co to jest, to pewnie nieźle Cię w ch*ja robią w serwisie. Tym bardziej, że pierwsza wymiana oleju w nowym silniku powinna być po niewielkim przebiegu.



Wydaje mi się że ten gościu jaja sobie robi - bo ciężko mi uwierzyć żeby ktoś był aż tak mocno przyj***ny w mózg. Ale poruszyłeś bardzo istotny temat, większość ludzi myśli że obecne silniki są tak dobrze spasowane że nie trzeba robić "pierwszych zmian oleju" i są w błędzie. Jeśli ktoś ma nowe auto i jest pedantem to powinien pierwszą zmianę oleju zrobić po ok.100km i to włącznie ze zdjęciem miski olejowej, bo nawet korek magnetyczny nie pomoże, ponieważ większość opiłków to aluminium, są też kawałki silikonu. Druga zmiana po 1000km.

Marczi

2019-11-26, 14:47
Filtr oleju z bmw silnik m54/m52 dziękuję za uwagę.

Belweder

2019-11-26, 20:38
Antek01 napisał/a:

Jak się jeździ 20-letnią Hondą do której się co miesiąc litr oleju dolewa, to można zapomnieć że jest coś takiego jak filtr.



Jak się jeździ nową Skodą/VW ( jeden ch*j, toto samo) i wpie**ala litr oleju na miesiąc to dopiero można zapomnieć co to filtr. Osoba z rodziny ma nową Superbke, litr oleju na ~2000km, przebieg 40 tyś, rocznik 2016. Zawsze ma litrową buteleczkę na dolewki w bagażniku. Nie wiem czy Twoja wiedza motoryzacyjna i iloraz na to pozwolą, ale po 20 latach pierścienie ulegają wystarczającemu starciu i zaleca by była ich wymiana, wtedy auto na kolejne 10 lat nie będzie wiedziało co to dolewka. Nie świadczy to o ch*jowym aucie. Natomiast VW/Skoda i ich pobór oleju w 2 letnim aucie już świadczy o totalnej ch*jowiźnie konstrukcyjnej. Nie mówiąc o gówno stali użytej na wałki itp.

PS: Żadna Honda nie ma wkładanego filtra oleju/wszystkie są wkręcane. Natomiast BMW i Mercedes już mają. Także obstawiał bym na 90% jakieś niemieckie niezawodne auto i użytkownika debila, żeby doprowadzić do takiego stanu.

DMT napisał/a:

Polecam Motula, zajebiście dobry i uniwersalny ...

Jak masz na pokładzie podkręcone 2.4 JTDm, to TYLKO SELENIA i zmiana co 6k, zajebisty silnik jak jest zdrowy, wgniata we fotel... ;)

Aktualnie ujeżdżam AR166, po lifcie, ma dobre pie**olnięcie...



Motul dobry olej. Co do AR166... tam było z tego co wiem z 170 koni max, a jeśli to diesel to z 400 Nm. To będzie z 8,5s do 100 bo to sedan, to o jakim Ty pie**olnięciu mówisz człowieku. Polecam Ci przejechać się turbo benzyną z wagą z 1200kg i 400 koni ( np audi tt,a3, civic, meganka rs,cupra,golf r - odrobine podkręcone ) to się z wrażenia chyba zesrasz co to przyśpieszenie :-D

Antek01

2019-11-28, 15:10
Belweder napisał/a:

Nie wiem czy Twoja wiedza motoryzacyjna i iloraz na to pozwolą, ale po 20 latach pierścienie ulegają wystarczającemu starciu i zaleca by była ich wymiana, wtedy auto na kolejne 10 lat nie będzie wiedziało co to dolewka. Nie świadczy to o ch*jowym aucie.



Nie wiem, nie znam się. Tak sobie tylko pie**olę jak większość uzyszkodników tego portalu. ;)