18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pan kamyczek

~Velture • 2018-06-03, 09:06
W Lightenburgu (RPA) kamera pilnująca traktora przez murzyńskimi kradzieżami zarejestrowała spadający meteor.


htp

2018-06-03, 12:53
Voque napisał/a:


Raczej meteoryt. Meteor to tylko ślad, który oczywiście też jest zarejestrowany, ale przecież nie spada

Spalający się meteoroid pozostawia po sobie świecący ślad zwany meteorem.
Meteoroidy, którym uda się spaść na powierzchnię naszej planety nazywamy meteorytami.


Wszedłeś w cudze kompetencje mądrzenia się tutaj. Nic dobrego Cię nie czaka :(

bloodwar

2018-06-03, 13:36
@Voque - jeżeli masz np. literę w czcionce TNR rozmiar 12 to jest mała, jeżeli powiększysz ją do rozmiaru 16 to jest duża, jeżeli powiekszysz ją do rozmiaru 22 to jest jeszcze większa a 30 - największa. Nie jest wielka. W języku polskim nie masz małych i dużych liter (no chyba że określasz opisane wyżej różnice w zmienianiu czcionki), są tylko litery ("zwykłe") i wielkie litery (ABC - używane np. na poczatku zdania). Opinie językoznawców są jak dupa - każdy ma swoją, trzymajmy się może oficjalnej słownikowej definicji a nie pojedyńczej opinii kogoś żyjącego z tego, że staje w opozycji do innych językoznawców i wywołuje kontrowersje.

Heydash

2018-06-03, 14:24
Dystrykt 9 - początki

~Velture

2018-06-03, 14:26
No i mamy na sadolu zlot profesorów fizyki, geografii, polonistyki i astronomii :amused:

tips6

2018-06-03, 15:54
Panowie eksperci, a gównoburza się pisze razem czy osobno?

FransFr

2018-06-03, 15:58
Erutlev napisał/a:

Pięknie zacytowałeś wykopka... Po prostu mistrzostwo.
https://www.wykop.pl/wpis/15018501/roznica-miedzy-meteoroidem-meteorem-a-meteorytem-m/


I tak. Kamera zarejestrowała meteor bo nie dotknął jeszcze ziemi.

Szach mat.



Erutlev napisał/a:


Jakbyś się doedukował gdzies poza wykopem to wiedziałbyś, że meteor poza "świecącym śladem" to jest też pył pozostawiony po spalaniu tego "świecącego śladu" więc opada na dół ergo spada.
Nawet niektórzy naukowcy zbierają ten pył.

Szach i mat 2:0



Oj veltur, veltur, szach mat nie może wystąpić dwukrotnie, może tylko raz i definytywnie kończy rozgrywkę.

Zatem wynik -2:0 na Twoją niekorzyść.

willoo

2018-06-03, 17:58
Czy taki kamień który już spadł na ziemie jest coś wart? Podobno tego typu kamienie osiągają bardzo duże sumy, prawda to?

Gymnorhinus

2018-06-03, 18:04
Poj***ło was wszystkich, Welur na pewno będzie wiedział, ja bym na niego poczekał.

edek.bajzel

2018-06-03, 18:29
willoo napisał/a:

Czy taki kamień który już spadł na ziemie jest coś wart? Podobno tego typu kamienie osiągają bardzo duże sumy, prawda to?


prawda, naprawdę są cenne, ale gratis
możesz dymać w dupala admina który pozwolił na opublikowanie takich materiałów
http://www.woreczko.pl/meteorites/features/glossary-Prices.htm

Foto123

2018-06-03, 18:31
2x up. Jeśli by spadł to byłby meteorytem :V I tak, osiągają spore wartości.

Tu jest oczywiście meteor.

krzyks_09.0

2018-06-03, 18:53
bloodwar napisał/a:

@Voque - jeżeli masz np. literę w czcionce TNR rozmiar 12 to jest mała, jeżeli powiększysz ją do rozmiaru 16 to jest duża, jeżeli powiekszysz ją do rozmiaru 22 to jest jeszcze większa a 30 - największa. Nie jest wielka. W języku polskim nie masz małych i dużych liter (no chyba że określasz opisane wyżej różnice w zmienianiu czcionki), są tylko litery ("zwykłe") i wielkie litery (ABC - używane np. na poczatku zdania).



Jesteś naukowcem? Językoznawcą?
To pojadę za PWN.

"Jedni wolą pisać dużą literą, inni wielką literą – to kwestia wyłącznie upodobań, żadnych zakazów ani nakazów tu nie ma. Trzeba tylko pamiętać, aby nie pisać z dużej (wielkiej) litery, gdyż wyrażenia te mają złą opinię w wydawnictwach poprawnościowych, mimo że ich frekwencja w tekstach jest duża."

Dlaczego nikt nie pisał Duża Rewolucja, tylko Wielka Rewolucja? Bo słowo wielka ma dodatkowy wydźwięk, emocjonalny. Litery same w sobie emocjonalne nie są.
:-P

~Velture

2018-06-03, 19:24
Gymnorhinus napisał/a:

Poj***ło was wszystkich, Welur na pewno będzie wiedział, ja bym na niego poczekał.


Welur zawsze wiedział ale nie ma go tutaj z nami :szloch:

ama1993

2018-06-03, 19:42
Erutlev napisał/a:


Welur zawsze wiedział ale nie ma go tutaj z nami :szloch:


Koleś piszę z jednego konta by z drugiego sobie odpisać i cisnąć po trzecim. Gratuluję spadłeś na samo dno plus wrzucanie śmieci dla piwek.

~Velture

2018-06-03, 20:01
@up
Nie wiem co ćpasz ale daj mi namiary na swojego dilera :amused:

idejakprzecinak

2018-06-04, 01:21
Miałem cichą nadzieję, że pie**olnie w tą wiatę :D