18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pan kamyczek

~Velture • 2018-06-03, 09:06
W Lightenburgu (RPA) kamera pilnująca traktora przez murzyńskimi kradzieżami zarejestrowała spadający meteor.


Pantilion

2018-06-03, 09:13
Fejk! Na ten gówniany kontynent nawet meteoryt by nie spadł

krzyks_09.0

2018-06-03, 09:16
Erutlev napisał/a:

W Lightenburgu (RPA) kamera zarejestrowała spadający meteor.


Raczej meteoryt. Meteor to tylko ślad, który oczywiście też jest zarejestrowany, ale przecież nie spada

Spalający się meteoroid pozostawia po sobie świecący ślad zwany meteorem.
Meteoroidy, którym uda się spaść na powierzchnię naszej planety nazywamy meteorytami.

~Velture

2018-06-03, 09:18
Pięknie zacytowałeś wykopka... Po prostu mistrzostwo.
https://www.wykop.pl/wpis/15018501/roznica-miedzy-meteoroidem-meteorem-a-meteorytem-m/

Voque napisał/a:


Raczej meteoryt. Meteor to tylko ślad, który oczywiście też jest zarejestrowany, ale przecież nie spada

Spalający się meteoroid pozostawia po sobie świecący ślad zwany meteorem.
Meteoroidy, którym uda się spaść na powierzchnię naszej planety nazywamy meteorytami.


I tak. Kamera zarejestrowała meteor bo nie dotknął jeszcze ziemi.

Szach mat.

dashadow

2018-06-03, 09:21
@up - pięknie zacytował, ale i tak nic nie zrozumiał - skoro meteoryt to coś, co już spadło na ziemię, to jak może nadal spadać?

krzyks_09.0

2018-06-03, 09:24
@up
A ślad może spadać? Kamera zarejestrowała meteor, a nie spadający meteor.

Halman

2018-06-03, 09:25
dashadow napisał/a:

skoro meteoryt to coś, co już spadło na ziemię, to jak może nadal spadać?



może do jakiejś dziury w ziemi wpadło i nadal spada? : :amused:

~Velture

2018-06-03, 09:32
Cytat:

@up
A ślad może spadać? Kamera zarejestrowała meteor, a nie spadający meteor.


Jakbyś się doedukował gdzies poza wykopem to wiedziałbyś, że meteor poza "świecącym śladem" to jest też pył pozostawiony po spalaniu tego "świecącego śladu" więc opada na dół ergo spada.
Nawet niektórzy naukowcy zbierają ten pył.

Szach i mat 2:0

dashadow

2018-06-03, 09:36
Voque nie kompromituj się już :D

krzyks_09.0

2018-06-03, 09:47
@up
Nie będziesz mi mówił jak mam żyć :krejzi:

longlong7

2018-06-03, 10:10
kamień spada z niema a tu gównoburza jak poprawnie ma się nazywać, ja pie**ole debata gdzie przecinek postawić, i taak zawsze, a jebnij gdzieś literówke! o matko same prymusy ale na dwójach w szkole jadą

krzyks_09.0

2018-06-03, 10:22
@up
Zdanie zaczynamy dużą literą, a przed "a" stawiamy przecinek. :szydera:

bloodwar

2018-06-03, 11:59
@Voque nie dużą tylko wielką

Deme

2018-06-03, 12:02
Będzie tam coś co fizycznie będzie można zabrać ? jakiś kamień cokolwiek co tam przyleciało / leciało / spalało / dopalało.

krzyks_09.0

2018-06-03, 12:27
bloodwar napisał/a:

@Voque nie dużą tylko wielką



Fragment z artykułu Miodka. :-P

"Czy zauważyli Państwo, że w całym dzisiejszym odcinku posługiwałem się tylko wyrażeniem "duża litera"? - Będę tak robił do końca życia, bo "wielka litera", która wdarła się do słowników i podręczników szkolnych, też mnie wyjątkowo irytuje. Przecież parom przeciwieństw typu zimny - ciepły, niski - wysoki, wąski - szeroki, lekki - ciężki, pionowy - poziomy, prosty - krzywy, chudy - gruby itp. od zawsze towarzyszy przeciwstawna para mały - duży. Wielki to jest duży + nacechowanie emocjonalne (wielkie chłopisko, wielka baba, wielki gmach, wielki zwierz). Jak można określać mianem wielkiej literę?!!

Czytaj więcej: www. gazetawroclawska. pl/artykul/704179,jan-miodek-nonsensowne-wielkie-litery,id,t. html