18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pamiętaj o Polsce...

Kiechu • 2012-08-03, 23:36
Filmik jeżeli chodzi o wartość edukacyjną jest gówno warty bo żadnych opisów nie zrobiłem. Chciałem bardziej żeby ruszyło kogoś kto wie co i jak, ale chyba takich głąbów co nie będą wiedzieli co jest przedstawione w filmiku będzie mało.


Klawisz77

2012-08-03, 23:50
I to 100 wolę oglądać takie filmiki niż jakieś pie**olone Mam Talent czy must be the shit, które tylko zapychają umysł medialną papką. PIWO

malvo

2012-08-04, 00:44
Władysław Sikorski - Przyszła Wojna cytowane słowa pozdrawiam ;) . Polecam tą książkę koniecznie przeczytajcie !

Moja Polska umarła , a to germańskie królestwo jest okradane przez żydokomunę z zachodu .
''choć jest to pozycja niesamowita, urzekająca i niewątpliwie na wskroś przesiąknięta atmosferą Lwowa''
''... atmosferę tą tworzyli ludzie'' Teraz umierają i nigdy nie powrócą i nie obronią tego zlepku . Polecam książkę u góry .


pieto90

2012-08-04, 08:28
Szkoda, że przez zapędy zazwyczaj kilku debili giną setki, tysiące, czy też miliony ludzi... Świat jest piękny, tylko ludzie to k***y, niestety. :-|

bioder

2012-08-04, 10:26
Ojczyzna - bez niej jesteś nikim...

jankol

2012-08-04, 17:13
Pierwsza część filmu - wzruszenie i dreszcze!
Druga część filmu - nostalgia i refleksja...

kaaziuu

2012-08-04, 17:40
Nie wiem, dziwne to takie, ale od malego tzn od kiedy pamietam nie lubie gebelsów, nawet kiedy jeszcze nie znalem historii, nie wiedzialem co bylo...juz wtedy sk***ysynów nie lubilem...

stud3nt

2012-08-04, 17:41
Ech, miałem nadzieję odrobinę się wzruszyć i powspominać historię mojego kraju, ale nie - na początek musiałeś dać przemówienie tego j***nego sk***ysyna Becka. A potem co widzę? 1 września i wpie**ol spuszczany Polakom, będący ukoronowaniem równie poj***nej polityki. Sami przeciwko całemu j***nemu światu. Oczywiście, w sojuszu z Francją i GB, którzy bardzo dzielnie i ofiarnie udawali, że nie istniejemy i że nic się nie stało, potem chętnie skorzystali z pomocy naszych ewakuowanych sił zbrojnych, aby na koniec wyr*chać nas w dupę po raz drugi (Jałta, uznanie Polskich Sił Zbrojnych za nielegalną organizację) i kazać wypie**alać.

Tymczasem pod samym nosem mieliśmy Czechosłowację, która miała sporą armię (potencjał mobilizacyjny - 2 miliony żołnierzy), do tego lepiej wyposażoną od polskiej. Wystarczyło zawrzeć pakt pokojowy, powiedzieć Hitlerowi, że nie damy ruszyć Czechów i ch*ja by mógł zrobić, a nie anektować ten kraj. Ale nieee, trzeba było dać się skłócić o takie duperele, jak Zaolzie czy ukrywanie czerwonego ścierwa. W rezultacie - po kolei poszliśmy na odstrzał.

Można też było pie**olić wszystko, pokazać Zachodowi oraz Sralinowi środkowy palec i... zawrzeć sojusz z Hitlerem. Tak, wiem, Hitler był poj***nym, szalonym sk***ysynem, który mordował żydów. Ale tu chodziło o coś więcej - o przetrwanie kraju. Żywi ludzie mogą walczyć i rozwijać gospodarkę, martwi - nie. Unieśliśmy się honorkiem i w rezultacie skończyliśmy z rozj***ną gospodarką, najlepszymi obywatelami w grobie lub na emigracji, czerwonym ścierwem na karku i zj***nymi perspektywami. Polacy ryzykowali życiem i ukrywali żydów - teraz oni nam rozkradają kraj i wyciągają lepkie łapska po jakieś tam, k***a, odszkodowania za mienie. 60 miliardów dolców sobie życzą.
Hitler w zamian za sojusz i współdziałanie armii na pewno dałby nam niezłe ustępstwa. Myślicie, że pojeb Sralin dałby radę, gdyby wojskom niemieckim pod Moskwą pomagała Polska? A nawet, gdybyśmy przegrali - powiedzcie mi, jakie to straszne konsekwencje spotkały taką Finlandię, Rumunię, Węgry, Bułgarię - sojuszników Hitlera?

Na szczęście, ku*as Beck zdechł w męczarniach. ch*j mnie obchodzi, czy chciał dobrze, czy był zdrajcą, czy debilem. Dla milionów martwych ludzi też raczej nie ma to żadnego pie**olonego znaczenia.

Nefario

2012-08-04, 18:12
Ja jebie, dawno sie tak nie wzruszyłem... Nie myślałem że coś takiegio może wzbudzić takie emocje. Szkoda tylko że z materiałem zapoznają się ludzie którym nie trzeba tłumaczyć co to jest patriotyzm. Reszta gimbusów woli oblookać następną fail kompilacje... A prawda jest taka że nie wielu ludzi zdaje sobie sprawę z emocji które targały ludźmi w tamtych czasach. Wyjdź z pokoju, spójrz na swojego ojca czy brata, wyobraź sobie że idzie obok Ciebie. Idzie z karabinem wśród zgliszczy twojego rodzinnego miasta. Razem z Tobą idzie na śmierć. Nagle widzisz jak dostaje prosto w serce, jak pluje krwią i wije się w konwulsjach a Ty stoisz nad nim i nic nie możesz zrobić. Jego życie rozlewa się w twoich rękach i po woli odchodzi na twoich oczach, osoba która spędziłą z Tobą najpiękniejsze chwile, osoba która Cie kochała, troszczyła sie o Ciebie i wychowywała. Zginęła z rąk człowieka którego nawet nie znała, w miejscu, w którym wogóle nie powinna się znaleźć, w czasie który nie powinien nadejść a nadszedł z winy ludzi o których nigdy nie słyszała. A Ty idziesz dalej, odbierasz życie człowiekowi, który może wcale na to nie zasłużył a może odbierasz je osobie która zasłużyła na to po tysiąckroć. Widzisz zgliszcza sklepu, w którym co rano kupowałeś chleb, boisko przeorane wybuchem na którym grałeś z kumplami w weekendy. Widzisz ciało twojego najleposzego kolegi pozbawione rąk. Widzisz wroga który gwałci dziewczynę, która jest twoją dobrą znajomą. To są realia wojny, a my dziś nie potrafimy się zjednoczyć w czasach kiedy nie grozi nam rozerwanie pod wpływem wybuchu czy zadławienie się własną krwią po trafieniu w tchawicę. Nie musimy patrzeć na śmierć swoich bliskich, nie musimy się obawiać że ktoś zabije nas i cały blok w którym mieszkasz za to że wyjdziesz na ulice i powiesz NIE dlatego co się dzieje w twoim ojczystym kraju. A Ci ludzie to przeżyli. To oni są prawdziwymi bohaterami. Nie wyobrażam sobie że mógłbym znowu odnaleźć się na świecie po tym co przeżyli oni. Jak widać prawdziwi bohaterowie to potrafią.

merh

2012-08-04, 18:30
Odnosnie tytułu: pytanie czy Polska pamieta o Polakach?! Patrzac na zycie codzienne polakow jakoś tego nie widać.Niby panstwo tworzą obywatele,ale to chyba nie obywatele ustalają prawa i przywileje grup oraz tworzą podziały na klasy,bo taki podział przeciez istnieje. Patriotyzm to słowo,ktorego znaczenie czlowiek pozna dopiero,gdy przyjdzie mu sie za własny kraj tłuc,o ile oczywiscie będzie miał na to ochotę po tak długim okresie upodlenia "zwykłego zołnierza" i rzucania mu kłód pod nogi w każdym urzędzie,a urzędy to przecież organy państwa,czyli Polski.

Żal by mi było teraz słuchać kombatantów,ktorych emerytura nie wystarczy na leki,a wizja kraju,o ktory walczyli,a może raczej ktora chcieli utrzymać całkowicie poległa w konfrontacji z wywalczoną,a raczej sprzedaną.

AHAHAHA_NO

2012-08-04, 18:58
@stud3nt
idź się leczyc koleś

The_Grimm

2012-08-04, 19:09
@ahahaha_no
Idź ty się leczyć, bo Stud3nt pisze prawdę. Hitlerowi brakowało kilka dywizji, my je mieliśmy. Poza tym zachód wspierał Hitlera kiedy zobaczył co komuchy mogą zdziałać, dlatego na takie ustępstwa wobec Niemiec szli, tylko że nasz zajebisty Beck stwierdził że ch*j z Niemcami i Ruskimi, my się obronimy z pomocą Francji i WB, co doprowadziło do 4 rozbioru Polski, zamiast naszego zwycięstwa.
Przegraliśmy 2 WŚ, nauczcie się wreszcie, my tę wojnę przej***liśmy równo i do dnia dzisiejszego skutki tego odczuwamy.

merh

2012-08-04, 19:38
student dobrze prawi. a do tego jakie byłyby nasze straty? bo chyba nikt nie powie,że zyjemy w wolnym kraju?!

Ant1984

2012-08-04, 19:47
Polska to najpiękniejszy kraj na świecie.

Polska, to kraj niezwyciężony.
Bo żyjąc od zawsze pomiędzy dwoma mocarstwami wrogo do nas nastawionymi przetrwaliśmy każdy najazd. I odradzaliśmy się za każdym razem. A nawet obojgu daliśmy się we znaki...
Co dawało nam taką siłę i taką wyjątkowość? A co w ogóle sprawia, że Polska jest Polską?

To MY czynimy Polskę. To NAMI jest Polska. To w naszych sercach jest ta siła. Polska tyle przetrwała, bo to Polacy byli i SĄ wyjątkowi. Ta siła ciągle w nas jest. To dzięki niej Husaria wygrywała bitwy przy przewadze wroga 10:1! To dzięki niej zdobyliśmy Moskwę! To dzięki niej nasz kilkunastoosobowy dywizjon 303 rozgramiał naloty niemieckie liczące kilkadziesiąt maszyn!

Polska należy do nas. Do każdego z nas. Pamiętajcie to.

Alman87

2012-08-04, 21:11
Witam :) Jest to mój pierwszy komentarz a konto zrobiłem specjanie żeby odpisać " stud3ntowi ".
Otóz rozumiem Twoje rozgoryczenie wściekłosc na niesprawiedliwosc dziejową, ktora nas spotkala itp ale nie mozesz szastac takimi opiniami jak ta na lewo i prawo. Krytykowac może każdy krzykacz ale żeby względnie ocenić i ZROZUMIEĆ historie potrzebne sa 2 rzeczy : 1. Ponanie historii z dwóch stron (Polska ; rzesza) 2. Umiejętnośc postrzegania tamtejszego świata oczami świadków tych wydarzeń.

Cofnij sie wyobraznia w czasie i wczuj sie w role takiego polityka. Była to pierwsza wojna , w czasie ktorej najdotkliwsze straty poniosla ludnosc cywilna... Świat nie znał takiej okupacji i takiego terroru jakiego doznała Polska w tamtym okresie wiec czegos takiego nikt sie nie spodziewał. Druga sprawa politycy dostali GWARANCJE pomocy militarnej francji i gb ,ktore w tamtym czasie byly jeszcze potęgami. Sprawa nr 3 był układ z kacapami o nietykalnosci granic wiec z punktu widzenia tego tępego ch*ja jak go nazwales Polska nie byla zagrożona takim ogromem zniszczen. Ty czywiscie mozesz bluzgac bo znasz historie etc ale sam nie wiesz jakie mialbys poglady żyjąc w tamtych czasach. Sojusz z hitlerem ? Niespełna 21 lat po odzyskaniu niepodległosci i uniezależnieniu sie od niemiec i austrii ?? Nie powiem z prespektywy czasu rządy sanacji były porażką ale nie winie uwczesnych polityków za ten dramat, ktory nas spotkał raczej zwalał bym to na dzielnych angoli i calą zachodnia cywilizacje.

Na koniec napisze że osobiscie uważam ze dzis nam brakuje takich polityków z jajami, ktorzy nie boją sie podejmowac kontrowersyjne decyzje. Wizy dla amerykanów, stopniowe uzaleznianie sie od ue, ktora za 30 lat bedzie panstwami arabskimi czy chociaz by sprzedac gazy łupkowego amerykaną za smiesznie niską stawke, ktora jest EWENEMENTEM na skale światową... Nadajemy na tych samych falach ale niestety niektore rzeczy musisz rozpatrywac w troche innego punktu widzenia bo sam nie wiesz co by sie stało jak by Polska poszla na ustepstwa wobec 3 rzeszy ... Wiesz o tym ze nasz kraj wg ich ideologii był "lebensraum" wiec jezeli nie 1 IX to napewno troche pozniej by sie to zaczeło. Pozdrawiam mam nadzieje ze mój tok rozumowania rozjaśni coponiektorym pewne kwestie i zawsze jestem chetny do dyskusji