18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Owoc twojego żywota je ZUS

Mestiner • 2012-11-13, 10:28
Infografika nt. finansów ZUS
może nie sadystyczne ale dotyczy wszystkich którzy pozostali w Polsce

i Reszta obrazka

outsider_max

2012-11-13, 10:39
Żeby zrobić tak długi obrazek o ZUSie trzeba być pie**olniętym.

chudzik2145

2012-11-13, 10:46
outsider_max napisał/a:

Żeby zrobić tak długi obrazek o ZUSie trzeba być pie**olniętym.



Czytać się nie chce gimbazie a obrazki są za długie :samoboj:

Brind'amour

2012-11-13, 11:48
My to wszystko wiemy, pytanie co z tym zrobimy ?

Magik2501

2012-11-13, 12:36
@Brind'amour
Dobry początkiem będzie nie głosowanie na PO, PiS, SLD, PSL, Palikmiota i resztę partii, które różnią się od siebie detalami

outsider_max

2012-11-13, 13:13
chudzik2145 napisał/a:



Czytać się nie chce gimbazie a obrazki są za długie :samoboj:




Buhahaha nie trafiłeś raptusie.

ponury windziarz

2012-11-13, 13:19
Brind'amour napisał/a:

My to wszystko wiemy, pytanie co z tym zrobimy ?



Jak zwykle, wystarczy popatrzeć co robią ludzie na zachodzie. Od kiedy zacząłem zarabiać pieniądze, podpisałem umowę inwestycyjną i odkładam ok 10% ówczesnych przychodów "inwestując na giełdzie" (bo zabawa w fundusze inwestycyjne to nie prawdziwa gra na giełdzie). Gdy zacząłem zarabiać więcej, dołożyłem drugą umowę, z agresywniejszym portfelem.
Efekt jest taki, że będąc na umowie o prace i zarabiając 2000 na ręke, odkładałem 200zł, potem dodatkowe 300zł. Mam teraz odłożone prawie 3x tyle, co udało się "zaoszczędzić" w zusie na emeryturę.
Warto też wyraźnie podkreślić fakt, że im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym więcej kasy odłożysz (niby trywialne, ale jak sobie zrobicie symulacje odkładania 300zł z 10% zyskiem w skali roku, to okaże się, że momencie przejścia na emeryturę osoba, która zaczęła odkładać w wieku 20 lat będzie miała 2x tyle co osoba, która zaczęła w wieku 26 lat)

Prawda jest taka, że w Polsce, pomimo ostrego rozwoju sektora rynku "doradców finansowych", wciąż świadomość istnienia i przydatności takich narzędzi jest bardzo niska. A wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:
- dlaczego moi dziadkowie cieszą się jak cholera, bo po 3 latach czekania mogą jechać do ciechocinka na tydzień?
- dlaczego dziadkowie helmuta spod berlina, rok w rok jeżdżą w góry i nad morze, w dodatku nowym mercem?

otóż między innymi dlatego, że zasada oszczędzania 10% swoich przychodów jest im znana od bardzo dawna.

Zanim odezwą się pieniacze - oczywiście, nie jest to sposób na poprawę sytuacji w Polsce, raczej indywidualne działanie doraźne. Ale jeśli ktoś nie chce zbawiać świata i poświęcać temu życia, polecam przemyśleć sobie powyższe i skontaktować się z doradcą finansowym :)

makabrax

2012-11-13, 13:20
informatyzacja zus 3mld zł, projekt mars pathfinder 1mld
no k***a kosmiczna technologia... potem się dziwić że nic się załatwić nie da skoro nikt nie umie takiej technologii obsługiwać...

Pa...........or

2012-11-13, 13:29
Myślę, że ta wstawka zakończy temat zastępczy jakim są umowy śmieciowe.

DarthV

2012-11-13, 13:50
ponury windziarz napisał/a:



Jak zwykle, wystarczy popatrzeć co robią ludzie na zachodzie. Od kiedy zacząłem zarabiać pieniądze, podpisałem umowę inwestycyjną i odkładam ok 10% ówczesnych przychodów "inwestując na giełdzie" (bo zabawa w fundusze inwestycyjne to nie prawdziwa gra na giełdzie). Gdy zacząłem zarabiać więcej, dołożyłem drugą umowę, z agresywniejszym portfelem.
Efekt jest taki, że będąc na umowie o prace i zarabiając 2000 na ręke, odkładałem 200zł, potem dodatkowe 300zł. Mam teraz odłożone prawie 3x tyle, co udało się "zaoszczędzić" w zusie na emeryturę.
Warto też wyraźnie podkreślić fakt, że im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym więcej kasy odłożysz (niby trywialne, ale jak sobie zrobicie symulacje odkładania 300zł z 10% zyskiem w skali roku, to okaże się, że momencie przejścia na emeryturę osoba, która zaczęła odkładać w wieku 20 lat będzie miała 2x tyle co osoba, która zaczęła w wieku 26 lat)

Prawda jest taka, że w Polsce, pomimo ostrego rozwoju sektora rynku "doradców finansowych", wciąż świadomość istnienia i przydatności takich narzędzi jest bardzo niska. A wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:
- dlaczego moi dziadkowie cieszą się jak cholera, bo po 3 latach czekania mogą jechać do ciechocinka na tydzień?
- dlaczego dziadkowie helmuta spod berlina, rok w rok jeżdżą w góry i nad morze, w dodatku nowym mercem?

otóż między innymi dlatego, że zasada oszczędzania 10% swoich przychodów jest im znana od bardzo dawna.

Zanim odezwą się pieniacze - oczywiście, nie jest to sposób na poprawę sytuacji w Polsce, raczej indywidualne działanie doraźne. Ale jeśli ktoś nie chce zbawiać świata i poświęcać temu życia, polecam przemyśleć sobie powyższe i skontaktować się z doradcą finansowym :)


Masz rację ale przy inwestycji długoterminowej dobrze jest zdywersyfikować portfel na papiery o dużym i małym ryzyku np jednostki agresywnych funduszy i obligacje długoterminowe. Wtedy jak piźnie coś na giełdzie to nie zostaniesz z niczym.
A Zapłać Umrzyj Spie**alaj należy zlikwidować

ponury windziarz

2012-11-13, 14:53
DarthV napisał/a:


Masz rację ale przy inwestycji długoterminowej dobrze jest zdywersyfikować portfel na papiery o dużym i małym ryzyku np jednostki agresywnych funduszy i obligacje długoterminowe. Wtedy jak piźnie coś na giełdzie to nie zostaniesz z niczym.
A Zapłać Umrzyj Spie**alaj należy zlikwidować



AMEN :)

Pater patriae

2012-11-13, 15:56
Jacy wszyscy zgodni, ale jak JKM coś takiego powie, to od razu zwyzywają go od faszysty, a wyborców od gimnazjalistów, chcecie wiedzieć co zrobić, aby rząd zabierał wam nie 70% zarobków przez VAT'y, PIT'y, obowiązkowe składki itd., a 20%? Ruszcie dupę i zagłosujcie na Nową Prawicę, nie ważne ile ma w sondażach..

andyq

2012-11-13, 16:11
Na harda z tym bo jak moja babcia to na głównej albo w poczekalni znajdzie to się przekręci.

Ant1984

2012-11-13, 19:25
Powiem krótko - złodzieje pie**olone!