18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ortografia

Mercury001 • 2015-07-13, 00:36
- Dlaczego Internet jest pełen ludzi wytykających błędy ortograficzne i gramatyczne?






- Bo nikt tych cholernych humanistów nie chce przyjąć do pracy!

maurycy_zych

2015-07-13, 09:52
To już o przecinki i litery będziecie się kłócić? Normalnie sarmatyzm.

W............R.

2015-07-13, 10:02
Trochę się tego nazbierało, więc odpowiem hurtem.

@ellsworth To oczywiste, natomiast poprawna polszczyzna jest dla mnie znakiem rozpoznawczym _polskiego_ humanisty, ot co. Bez tego moim zdaniem jest wybrakowany (delikatnie rzecz ujmując). Jest jeszcze kategoria "człowieka renesansu", z którym często myli się pojęcie humanisty.

@Eravier Zgadzam się, chociaż język jest kluczem do rozumienia świata i erudycja wynikająca ze znajomości języka zwykle wiąże się z byciem humanistą.

@PatrolZG Masz częściowo rację. Częściowo, bo ten podział ma swoje uzasadnienie we fleksji. Natomiast niekonsekwencje i liczba wyjątków przemawiają na korzyść tego, co piszesz. Co do głupoty, to mój "ulubiony" de Saussure w jednym miał rację: wyśmiewanie reguł języka zwykle świadczy tylko o frustracji, jaką wywołuje nierozumienie złożoności jego historii.

@bit123 Zwykle 5 minut :) Lista oczekujących jest długa, ale czasem jest zajęte albo abonent poza zasięgiem...

@SzymaneK Nie oglądam.

@hoszo Wracaj na drzewo.

Kickbokser

2015-07-13, 10:02
Jakby wzięli się za zdobywanie wiedzy i mieli w tym jakąś pasje to może by coś osiągneli, a tak - pójde zrobie papier, pościągam na egzaminach i mama będzie zadowolona bo zdałem/am, a potem ponarzekam na to jak jest źle. W życiu trzeba się troszkę postarać, nikt Ci na tacy nie poda kokosów no chyba, że masz szczęście. A potem pójdę zagłosować na PO/PIS/PSL itd bo w tv tak mowią, że to dobrze to jak mogę zrobić inaczej przecież wszyscy tak robią, a reszta najeżdża na JKM i na Kukiza no bo mama ja tak nie myśle ale tv i koledzy mi tak powiedzieli to tak musi przecież być oni na pewno mają racje...

sakosa

2015-07-13, 10:46
Wszedłem w komentarze i się nie zawiodłem, ból dupy humanistów z powodu zwykłego kawału ...
Sam jestem humanistą ale k***a to tylko dowcip, nie wiem skąd taka spina :roll:

czarnykun

2015-07-13, 11:14
sakosa gdzie Ty widzisz tu ból dupy humanistów? Ja widzę, że tylko PatrolZG się tu spruł, bo mu ojczysty język jest za trudny do ogarnięcia.

konrad100

2015-07-13, 12:09
Ale beka, dziaj rano obudziłem się i przypomniał mi się ten żart. Miałem zamiar wstawić go na sadola, patrzę, a on już wstawiony dziś po północy :roll:

SA10

2015-07-13, 12:22
Internet powinien być napisany małą literą.
- z frytkami czy bez?