18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Ortografia

Mercury001 • 2015-07-13, 00:36
- Dlaczego Internet jest pełen ludzi wytykających błędy ortograficzne i gramatyczne?






- Bo nikt tych cholernych humanistów nie chce przyjąć do pracy!

Szczam_na_Zakrystii

2015-07-13, 02:19
Jak to nikt? :wtf:
To już nawet Mc Donald's nie chce? :shock:

A mieli być kierownikami... :(

W............R.

2015-07-13, 06:59
O, kolejny laik. Wyjaśnię Ci coś.

Humaniści dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza to ci, którzy wybierają tę drogę życiową, bo wydaje im się, że będzie łatwo. Tacy muszą zapierdzielać po kilkanaście godzin dziennie, stają na rzęsach, a i tak nie osiągają zadowalających rezultatów i często kończą tak, jak to opisujesz.

Jest jeszcze druga, dużo mniej liczna grupa tych, którzy wybierają tę drogę życiową z powołania. Sam do niej należę i mam wielu znajomych, którzy tak jak ja żyją niczym pączki w maśle. Cenimy się, pracujemy po 4-5 godzin dziennie, często odmawiamy klientom, jeśli warunki nam nie odpowiadają.

Przede wszystkim jednak mamy mnóstwo wolnego czasu i zwykle spędzamy go na "pracy u podstaw" - czyli edukowaniu... mniej wykształconej... części społeczeństwa. Jest to żmudna i niezwykle wymagająca praca, najczęściej spotykamy się bowiem z "oporem materii", ale ziarno raz zasiane na ogół prędzej czy później kiełkuje, więc nie licz na to, że delikwenci z ukośnym znaczkiem "G" znikną i przestaną innym suszyć głowy.

Jesteśmy niestrudzeni, niezmordowani, nieugięci. Prędzej nauczymy wszystkich Polaków poprawnej polszczyzny, niż damy się przekonać o bezcelowości naszych starań.

P.S.: Masz piwko, bo kawał jest trafny, choć - jak wspomniałem - dotyczy tej pierwszej kategorii.

Eravier

2015-07-13, 07:18
Nie trzeba być humanistą, żeby znać ojczysty język.

ellsworth

2015-07-13, 07:18
W.S.N.R., Zacznijmy od tego, że ch*ja masz pojęcie kim jest humanista. Humanista to nie osoba, która jest lewa z matmy. Humanista to osoba o WSZECHSTRONNYCH zainteresowaniach ("Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce"). Rozwija się we wszystkich dziedzinach dotyczących człowieka. Fizyka, chemia, biologia, ekonomia, itd. to wszystko są pola zainteresowania humanisty. Dlatego np. Da Vinci jest nazywany humanistą, bo konstruował latające maszyny (przynajmniej na papierze) oraz wojenne, studiował anatomię, faunę i florę, hydrologię, itd. To jest humanista, a nie współcześni nieudacznicy, którzy plugawią pojęcie humanisty swą bezkresną nieudolnością.

pakozi

2015-07-13, 07:35
Jakby ludzie się trochę przyłożyli do nauki w szkole i czytali książki, toby nie robili błędów ortograficznych. Ale jak ktoś w życiu przeczytał tylko "Dzieci z Bullerbyn" i nic poza tym to nie ma co się dziwić, że nie ma obeznania z poprawną pisownią.

ho...........zo

2015-07-13, 07:36
wsnr: skończ się mądrzyć, ćpunie

darex99

2015-07-13, 07:53
Innym powodem dlaczego tak jest, może być także fakt, że niektórych zwyczajnie razi fakt jeżeli ktoś jest tępym osłem i nie potrafi poprawnie posługiwać się językiem ojczystym - a taką umiejętność normalni ludzie nabywają po ukończeniu podstawówki.

SzymaneK

2015-07-13, 08:07
Mercury001 napisał/a:

- Dlaczego Internet jest pełen ludzi wytykających błędy ortograficzne i gramatyczne?






- Bo nikt tych cholernych humanistów nie chce przyjąć do pracy!



Na końcu zdania oznajmującego stawiamy kropkę a nie wykrzyknik. k***A! :-) piwo

DeathClaw666

2015-07-13, 08:15
"Jakby ludzie się trochę przyłożyli do nauki w szkole i czytali książki, toby nie robili błędów ortograficznych. Ale jak ktoś w życiu przeczytał tylko "Dzieci z Bullerbyn" i nic poza tym to nie ma co się dziwić, że nie ma obeznania z poprawną pisownią. "


pakozi, a toby to takie krasnoludki ? :>

SzymaneK

2015-07-13, 08:36
W.S.N.R. napisał/a:

O, kolejny laik. Wyjaśnię Ci coś.

Humaniści dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza to ci, którzy wybierają tę drogę życiową, bo wydaje im się, że będzie łatwo. Tacy muszą zapierdzielać po kilkanaście godzin dziennie, stają na rzęsach, a i tak nie osiągają zadowalających rezultatów i często kończą tak, jak to opisujesz.

Jest jeszcze druga, dużo mniej liczna grupa tych, którzy wybierają tę drogę życiową z powołania. Sam do niej należę i mam wielu znajomych, którzy tak jak ja żyją niczym pączki w maśle. Cenimy się, pracujemy po 4-5 godzin dziennie, często odmawiamy klientom, jeśli warunki nam nie odpowiadają.

Przede wszystkim jednak mamy mnóstwo wolnego czasu i zwykle spędzamy go na "pracy u podstaw" - czyli edukowaniu... mniej wykształconej... części społeczeństwa. Jest to żmudna i niezwykle wymagająca praca, najczęściej spotykamy się bowiem z "oporem materii", ale ziarno raz zasiane na ogół prędzej czy później kiełkuje, więc nie licz na to, że delikwenci z ukośnym znaczkiem "G" znikną i przestaną innym suszyć głowy.

Jesteśmy niestrudzeni, niezmordowani, nieugięci. Prędzej nauczymy wszystkich Polaków poprawnej polszczyzny, niż damy się przekonać o bezcelowości naszych starań.

P.S.: Masz piwko, bo kawał jest trafny, choć - jak wspomniałem - dotyczy tej pierwszej kategorii.



Obejrzał ostatni odcinek "Mówiąc Inaczej" w celu konia zwalenia, nie doszedł i teraz sfrustrowany próbuje przełożyć co Paulinka chciała powiedzieć.

bit123

2015-07-13, 09:00
W.S.N.R., Jak długo szukasz pracy? :mrgreen:

Najlepszy_na_świecie

2015-07-13, 09:19
To trzeba być humanistą, żeby widzieć błędy ortograficzne? Ja jestem po ścisłym i też wytykam, bo jak ktoś nie potrafi pisać we własnym języku, to jest zwyczajnie idiotą.

PatrolZG

2015-07-13, 09:38
Do błędów ortograficznych tylko frajernia się czepia, mamy poj***ną ortografię i tyle. Jak ktoś pie**olnie porządny błąd to go wszyscy wyśmieją, ale jak gdzieś pomyli "ó" czy "u" to poprawi go tylko bałwan który nie ma nic ciekawego do powiedzenia i chce zaświecić swoją wiedzą. Nie wszyscy mają polską autokorektę.
Mamy najgłupszą rzecz jaką widziałem w jakimkolwiek języku : "ż" "ó" i "ch". To przebija nawet niemieckie rodzajniki. Te same głoski a różna pisownia, przecież to parodia. Wiem że to z powodu historii, ale do ch*ja mamy XXI wiek, jak można taki komplikujący życie debilizm utrzymywać ?

clev3r

2015-07-13, 09:45
devonisch napisał/a:

Mercury - jestem inżynierem a nie humanistą i zawsze będę wytykał błędy ortograficzne. Wk***ia mnie poziom ortografii tzw. młodzieży ale jeszcze bardziej mnie wk***iają próby usprawiedliwiania debili, którzy nie mogą sobie przyswoić prostych reguł ortografii. Dlatego ch*j CI W DUPĘ !



Nawet moja sześcioletnia kuzynka wie o tym, że przed "ale" i "a" stawiamy przecinek (oczywiście przed "a" nie zawsze), ale wyjaśnij mi mój mistrzu dlaczego ich tam nie postawiłeś? Uważasz, że jest to mniej drażniące oko, aniżeli błąd ortograficzny? :) I nie usprawiedliwiajcie go. On tego nie lubi.

devonisch napisał/a:

Dlatego ch*j CI W DUPĘ !



Znaki interpunkcyjne stawia się od razu po zakończeniu zdania, a nie dopiero po spacji, ale co się będę produkował, pewnie wiesz lepiej. ;)