18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Opuszczona chata "Pokrętne KOLEJE losu" [PL]

addic7ed • 2017-05-30, 18:49
Tym razem postanowiłem zaserwować wam Sadole opuszczoną chatę, na którą trafiłem niedawno. Obiekt posiada ciekawą historię w tle (smutną), a także sporo przedmiotów w środku.
Coraz rzadziej trafiam do takich miejsc ponieważ przeważnie są rozkradane do zera.
Stan domu jest zły. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że się zwali. Szkoda go, ale tak to jest gdy spadkobierców (tak się dowiedziałem od mieszkańców miejscowości) jest wielu, i walczą ze sobą od lat...

Nie będę się tu rozpisywał na temat samej historii domu, jak ktoś będzie chciał ją zgłębić, to zajrzy do mnie na fanpage gdzie opisałem ją dokładnie.

Będzie sporo zdjęć.


######
Miłośników opuszczonych, zapomnianych lokalizacji, którzy chcieliby zapoznać się z resztą moich albumów zapraszam na:

https://www.facebook.com/Addic7edEmpire/












przemslot

2017-05-30, 22:54
Mam mieszane uczucia, z jednej strony wiadomo nie wypada krasc, ale z drugiej to sa cenne pamiatki i, wartosc historyczna szkoda zeby to przepadlo albo zniszczało

addic7ed

2017-05-30, 23:25
przemslot napisał/a:

Mam mieszane uczucia, z jednej strony wiadomo nie wypada krasc, ale z drugiej to sa cenne pamiatki i, wartosc historyczna szkoda zeby to przepadlo albo zniszczało



To trudny temat. Sam kilka razy nadziałem się na reakcje muzeum w stylu "Panie, a gdzie my mamy to wszystko trzymać? Całe piwnice zawalone posegregowanymi przedmiotami, które i tak pozostaną w skrzyniach". Nie wszystko co w naszym odczuciu ma jakąś wartość, ma wartość dla muzeum jako instytucji. Jak najbardziej jestem za "ratowaniem" takich dóbr, ale z drugiej strony nie zawsze się da.

Krak

2017-05-31, 09:17
addic7ed napisał/a:

Nie zabieram tego co nie należy do mnie.


Pięknie ale to, że tam wlazłeś i grzebałeś kwalifikuje się na porządny wpie**ol od właścicieli.

addic7ed

2017-05-31, 10:07
Krak napisał/a:


Pięknie ale to, że tam wlazłeś i grzebałeś kwalifikuje się na porządny wpie**ol od właścicieli.



zanim tam wlazłem jak to określiłeś, to dostałem blessing od sąsiada, który stwierdził, że właścicieli brak. No mniejsza o to, przynajmniej dowiedziałem się czegoś o dawnych właścicielach domostwa.

Emeczka90

2017-05-31, 11:41
już oglądałam na FB i za każdym razem Twoje zdjęcia się magiczne, cudowne, piękne, przenoszą w inny świat. Ciągle myślę czemu takie domostwa są pozostawione praktycznie ze wszystkimi rzeczami.

matus

2017-05-31, 17:38
Gdzie to jest? jeśli można wiedzieć

Imb

2017-05-31, 19:28
W jaki sposób znajdujesz takie miejsca?

addic7ed

2017-05-31, 20:31
Imb napisał/a:

W jaki sposób znajdujesz takie miejsca?



Czasem wystarczy się trochę poszwendać po wsiach.
Takich chat jest np. sporo na Mazurach czy Podlasiu.
Kwestia chęci choć jak wiadomo nie wszystkie są dostępne.














aitec

2017-06-01, 02:32
Co za sprzęcior robi takie fotki?

addic7ed

2017-06-01, 10:03
aitec napisał/a:

Co za sprzęcior robi takie fotki?




Canon 6D + Tokina 16-28 + canon 50mm + canon 85mm

niggawithatrigger

2017-06-01, 20:55
Miejmy nadzieję, że ta miejscówka zachowa się w takiej formie jak najdłużej..

Vados

2017-07-05, 11:16
Ogolnie , to jak by ktos pytal na zdj. z tekstem to niejaki Franciszek Szyczepaniak skladal podanie do urzedu pracy o nowe Buty. Lol juz w 1944 Polacy domagali sie pomocy socjalnej ;D