18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ocean Gate

RobDeMay • 2023-10-29, 19:41
Wizualizacja implozji na titanie do której doszło 23 czerwca 2023r. Prawdopodobna przyczyną implozji było rozszczelnienie kadłuba lub to że załoga zapomniała zabrać usb typu C do pada od xboxa


mit2

2023-10-30, 01:01
Główną wadą, która spowodowała katastrofę było dobranie zespołu inżynierów nie według kompetencji, a płci i koloru skóry...

pipa-z-bułą

2023-10-30, 07:03
Zawsze nie wiedziałem, jak powstaje przepyszny paprykarz szczeciński :mrgreen:

mauser

2023-10-30, 09:10
czekam jak Musk pozna podstawowe prawa fizyki w kosmosie ha ha ha

hitmeme

2023-10-30, 11:55
Piękna śmierć .

Sl4n

2023-10-30, 17:01
Ich mózgi nie zdążyły zarejestrować tego co się stało więc mieli bezbolesną śmierć.

gambit997

2023-10-30, 17:25
~Beny napisał/a:

Tu masz trochę lepiej pokazane

Tak, masz rację, jest miażdżone do wewnątrz. Tylko nasze ciało nie posiada magicznej mocy kurczenia się samemu w sobie i w pewnej chwili nacisk jest tak ogromny, że dochodzi do rozerwania na strzępy, eksplozji.



Prawie idealnie wytłumaczyłeś problem, ale nie do końca.

Implozja ściska ciało lub obiekt do powiedzmy (w idealnym przypadku kiedy ciało znajduje się w centrum obiektu implodującego i brak dodatkowych elementów fizycznych mogących wpłynąć na przebieg implozji) - jego geometrycznego centrum . Ciało jest kompresowane więc miażdżone do momentu kiedy ciśnienie zewnętrzne implodowanego ciała zrówna się lub przekroczy ciśnienie zewnętrzne powodujące implozję. W tym momencie fala uderzeniowa implozji napotyka na opór skompresowanego do maksimum materiału i odbija się od tej masy czego efektem jest eksplozja wyrównująca różnicę ciśnień.

Nemrod90

2023-10-30, 19:15
mit2 napisał/a:

Główną wadą, która spowodowała katastrofę było dobranie zespołu inżynierów nie według kompetencji, a płci i koloru skóry...



Nie zatrudnili zespołu ekspertów, gdyż nie chcieli oni realizować ich programu. :D

Kaszakisza

2023-10-30, 23:04
Nemrod90 napisał/a:

Nie zatrudnili zespołu ekspertów, gdyż nie chcieli oni realizować ich programu.



Z tego co wyczytałem, to kilku inżynierów pracujących przy tym projekcie zgłaszało problemy, ale zostali natychmiastowo zwolnieni. :D

be

2023-10-31, 03:05
W Dokumentalne to wrzućcie