18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O włos od tragedii karetki na sygnale

eskultimo • 2017-07-07, 17:40
"Prawdziwi" kierowcy ustępują miejsca pojazdowi uprzywilejowanemu.
Karetka musiała hamowac awaryjnie unikając w ostatnim momencie zderzenia z samochodem dostawczym. Dlaczego nie zadziałał ABS ?


Halman

2017-07-07, 17:52
volkswagen osobowy czy dostawczy bez różnicy. Zostajesz wtedy "najprawdziwszym" kierowcą...

flejtuch

2017-07-07, 18:26
Dla lepszego hamowania nawet wsteczny wrzucił :D

krzyks

2017-07-07, 18:39
Kierowca VW tak naprawdę najmniej winny, to był zakręt, miał prawo nie widzieć. Ten z białej furgonetki w sumie bardziej się przyczynił, niemniej kontynuując jazdę w ostatniej fazie uratował sytuację. Tak czy siak to kierowca karetki trochę przegiął. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym musi mieć pewność, że inni mu ustępują miejsca. :kawa:

kevlarx

2017-07-07, 18:57
@krzyks

Sympatyku pedalstwa i kryptolewaku.

Całą odpowiedzialność ponosi kierowca ambulansu. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu - co nie oznacza, że wolno mu jechać pod prąd w miejscu ograniczonej widoczności, wyprzedzać na zakręcie (w dodatku dostawczaka) czy wymuszać ustąpienia przejazdu bawiąc się w "kto pierwszy skręci".

Jak widać ABS nie jest kierowcy do niczego potrzebny.

Amur

2017-07-07, 19:26
tak jest to wina poprzedniego rządu

Insaner

2017-07-07, 19:51
Wielu kierowców ambulansów to po prostu debile. Ja rozumiem, że to jest pojazd uprzywilejowany i gdybym sam potrzebował pomocy to miałbym nadzieję że przyjedzie ekspresowo, ale ci ludzie jadąc np. w taki sposób jak przedstawiono na tym filmie stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia postronnych osób.

To samo tyczy się np. przejeżdżania na czerwonym świetle. Jeśli karetka jedzie na sygnałach to ma prawo łamać przepisy ruchu drogowego, ale na własną odpowiedzialność i z zachowaniem szczególnej ostrożności. Wszyscy mają W MIARĘ MOŻLIWOŚCI jej to umożliwić. Szkoda tylko, że zdarzało się że karetka na sygnale wypadała na czerwonym na środek skrzyżowania prawie zderzając się z samochodami, które już na tym skrzyżowaniu były...

krzyks

2017-07-07, 20:32
kevlarx napisał/a:

@krzyks

Sympatyku pedalstwa i kryptolewaku.

Całą odpowiedzialność ponosi kierowca ambulansu. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu - co nie oznacza, że wolno mu jechać pod prąd w miejscu ograniczonej widoczności, wyprzedzać na zakręcie (w dodatku dostawczaka) czy wymuszać ustąpienia przejazdu bawiąc się w "kto pierwszy skręci".

Jak widać ABS nie jest kierowcy do niczego potrzebny.



Czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną... 8-)

tarcer123

2017-07-07, 21:36
Kierowca karetki tez się nie popisał. Koguty nie wyłączają z myślenia.

kevlarx

2017-07-07, 23:18
Patrzę na wystawione piwka pod komentarzami i co widzę? Wszędzie Mateh. Płacą Ci za to?!

wujekbaniu

2017-07-08, 01:12
Wina kierowcy karetki, pomimo koguta powinien zachować szczególną ostrożność.

patryko93

2017-07-08, 01:19
Winny nie winny komu by tu dowalić odpowiedzialnością... tylko po co. Rozumiem chłopine z karetki on tylko wie do kogo jedzie i w jakim ta osoba jest stanie. Gdzieś kiedyś przeczytałem coś w stylu "zawsze przepuszczam pogotowie i straż pożarną, bo może jadą po kogoś z mojej rodziny ale nigdy nie przepuszczam policji, bo może jadą po kogoś z mojej rodziny". "Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się." [art. 9 Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 z późn. zm.)]. Fakt faktem jeżeli kierowca pojazdu uprzywilejowanego spowoduje zagrożenie to za nie odpowiada. No ale ten biały mini dostawczy to co zyskał, będzie 5 sekund szybciej u celu ? Dlaczego abs nie zadziałał... no a no dlatego że kierowca hamował czym się da widziałem wsteczny pewne też zaciągnął ręczny.


icyhotnspicy

2017-07-08, 01:38
Taka to juz mentalnosc ludzi nie ja jade w karetce to po h*j bede ustepowal niech ktos zdycha nie jestem milosnikiem zachodu ale jak jedzie karetka to sie wszyscy bez wyjatku zatrzumuja i wypie**alaja z drogi ale Janusz nie on szeryf jest to jego pas i h*j. Kazdy ma wyj***ne do momentu dopuki sam nie wyladuje w karetce i nie dojedzie na czas prze takich jak na filmie niedojebow.