18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

O włos od tragedii karetki na sygnale

eskultimo • 2017-07-07, 17:40
"Prawdziwi" kierowcy ustępują miejsca pojazdowi uprzywilejowanemu.
Karetka musiała hamowac awaryjnie unikając w ostatnim momencie zderzenia z samochodem dostawczym. Dlaczego nie zadziałał ABS ?


Gambi

2017-07-08, 02:18
Kumam, że jadą do np wypadku, ale karetkowy też musi mieć trochę rozumu. Jedzie po łuku za samochodem... dobrze, że nie miał tira przed sobą albo idioty w beemce.

Blendzioł

2017-07-08, 05:55
widzieliscie jak tam pobocze wygladalo, gdzie mu mial zjechac? ten co to nagrywal zachowal sie dokladnie tak samo jak kierowca bialego dostawczaka.

marcinsud

2017-07-08, 07:52
No dobra nie chce mi się wierzyć, że ktoś przy takiej akcji wpie**ala wsteczny (i co by to miało dać poza rozj***nym napędem). Może jakiś ekspert się wypowiedzieć dlaczego te światła się zapaliły?

Xx...........oJ

2017-07-08, 08:31
k***a mać, czy to naprawdę jest taki wielki problem aby słysząc nadjeżdżającą karetkę zjechać na pobocze, zatrzymać się i przepuścić karetkę?! Przecież te parę sekund może komuś uratować życie. :facepalm:

Ti...........ch

2017-07-08, 08:41
Co wy się tak czepiliście tego ABS? Wbrew powszechnemu przekonaniu ten system nie skraca drogi hamowania.

marcinsud

2017-07-08, 09:08
@up czasem skraca czasem nie, zależy od drogi. Tak czy siak jest po to by móc skręcać przede wszystkim

Siberian_Meat_Grinder

2017-07-08, 09:13
kevlarx napisał/a:

Całą odpowiedzialność ponosi kierowca ambulansu. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu - co nie oznacza, że wolno mu jechać pod prąd w miejscu ograniczonej widoczności, wyprzedzać na zakręcie (w dodatku dostawczaka) czy wymuszać ustąpienia przejazdu bawiąc się w "kto pierwszy skręci".



tak, ale też zgodnie z art. 9 PRD:

Cytat:

Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze, są zobowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się.



A biały samochodzik miał to zwyczajnie w piździe - dlatego ogólnie jebnąłbym mu 250 i 5 pkt. Ogólnie częstą praktyką kierowców pojazdów uprzywilejowanych (szczególnie jadących w kolumnie) jest "wyjeżdżanie na czołówkę" - ma to pewniej cel: niejako wymuszenie na cywilu jadącym z naprzeciwka zatrzymanie się i zrobienie więcej miejsca (a więc bezpieczniejszego przejazdu) kolumnie uprzywilejowanej. A że większość polskich kierowców przepisów nie zna, ma przepisy w dupie albo poziom kultury drogowej zerowy, to robi się problem.

tranzystor

2017-07-08, 13:22
krzyks napisał/a:

Kierowca VW tak naprawdę najmniej winny, to był zakręt, miał prawo nie widzieć. Ten z białej furgonetki w sumie bardziej się przyczynił, niemniej kontynuując jazdę w ostatniej fazie uratował sytuację. Tak czy siak to kierowca karetki trochę przegiął. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym musi mieć pewność, że inni mu ustępują miejsca. :kawa:




Przecież widoczność na tym zakręcie była doskonała. Lekki łuk, brak zarośli na poboczach. Jadący z naprzeciwka samochód widać w nagraniu z kamery dużo wcześniej, więc dużo wcześniej kierowca widział karetkę. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego w Polsce nigdy nie ma pewności, że mu ustąpią, bo taka jest mentalność kierowców.

waloos

2017-07-08, 17:58
Z moich doświadczeń wynika, że takie sytuacje są wynikiem jednego czynnika który mnie wk***ia tzn:
kurewsko cichego koguta!

jak ktoś słucha radia w samochodzie to czasem słyszy się wycie dopiero kiedy pojazd jest ledwie 50metrów od Ciebie.
Większość pewnie na sadolu nie pamięta lat 90, ale ja pamiętam. Pamiętam czasy kiedy na karetkach jeździły poldki albo inne duże fiaty i na dachu miały j***nego szczekacza którego po odpaleniu było słychać 3 ulice dalej! Nie było bata aby nie usłyszeć karetki czy innej policji.

Te koguty jakie dziś są na pojazdach uprzywilejowanych to jest śmiech na sali. Najgorsze są te policyjne, szybko wyjące. Nie wiem jak wy ale mam wrażenie, że bazarowe pseudo alarmy rowerowe dla dzieciaków, montowane na kierownicy potrafią głośniej wyć (wiem bo zdarzała się banda dzieciaków która tą pierdziawką nie pozwalała przewietrzyć mieszkania, tak kurestwo hałasowało)

Xx...........oJ

2017-07-08, 22:32
@up To chyba zależy od lokacji, u mnie jak czasami przejedzie karetka, to nawet przy zamkniętym oknie wyje jak cholera.

Gone

2017-07-09, 04:00
Dla osób zastanawiających się DLACZEGO KIEROWCA WŁĄCZYŁ WSTECZNY - Otóż wyjaśniam - wada fabryczna związana z tym iż włącznik od świateł wstecznych w Mercedesach jest na tyle do dupy ustawiony że czasem przy wrzucaniu pierwszego biegu mrugają światła sygnalizujące zamiar cofania. Żaden bieg wsteczny nie został wrzucony, przecieżby mu zęby wypadły ze skrzyni kiedy jadąc do przodu wrzuciłby wsteczny...

Szalonooki

2017-07-09, 18:30
Codziennie jeżdżę tamtędy do roboty. Karetka zapewne z drewnicy więc i towar mało ważny:D